Tak se nám tady rýsuje konání prvního českého mega eventu a k tomu patří zcela jistě příležitostní geocoin. Jelikož návrh, výroba atd. nějakou dobu trvá, je nejvyšší čas začít s náměty. Kdysi dávno tady probíhaly návrhy na tuším pražský geocoin, takže zkusme to i teď. Pište nebo vkládejte návrhy pro geocoin u příležitosti 1. českého mega eventu.
Osobně bych měl představu, že by měl tvar štítu s vyobrazením historického českého lva… červený štít, stříbrný lev. Po obvodu nápis 1. český mega event. Na druhé straně obrys loga eventu s datumem konání, místem konání a zbývající povinné texty..
… případně obdobně vše v provedení jen "bronz" a místo stříbrného lva ten vytesaný v pískovci z chrámu sv. Víta, tedy opravdu hodně historický námět.
Jestli můžu svou trošku do mlýna…
Každému vždycky na potkání vykládám, že podle mne má být coin kulatý, když už je to coin. Zbytek už se mi moc líbí - štít s českým lvem - kombinace stříbrného kovu (silver antique) a červeného emailu může být super. Nemám rád příliš barevné mince = vylévané mnoha barvami emailů, ale pokud možno 3D rytí v barvě kovu s patinou (antique) se zvýrazněním nějakého detailu barvou. Kombinace kulatého tvaru i motivu štítu ve stříbrné i s červeným emailem je moc hezky udělaná třeba tady: http://www.geocoinshop.de/images/product_images/popup_images/317_0.jpg. Už to vidím… stříbrný coin, rudý štít, stříbrný plastický (3D) lev. Mmmm… :):)
Nevím, kdo tuhle výrobu organizuje / bude organizovat, ale pokud by byl zájem, můžu naťuknout kamaráda Jéňu, který dělal, a myslím že úspěšně, grafiku obou plzeňských geocoinů (http://www.gc-plzen.net/_images/Venca68/gif/plzensky-coin-na-nas-web.gif, http://www.gc-plzen.net/forum/attachments/2coin-hotovo.jpg).
Stejně tak jako kde se bude ME konat, tak i to jak bude GC vypadat je především na organizátorech ME, kteří si to stejně udělají po svém, takže vymýšlet tady design GC mi přijde trošku zcestný.
Navíc, viděl někdo z Vás nějaký GC z ME, měl by především reprezentovat samotný ME, to kde se bude konat, atd. a ne Českou republiku, od toho tu jsou České GC - to je alespoň můj názor
A já zas doufám, že nebude ME 2x do roka a pevně doufám, že nebude ani každý rok. Takže proč to neprezentovat jako republikový ME a udělat tudíž i coin jako republikový.
Ale jak říkáš, nakonec to bude na organizátorech eventu. To oni ponesou kůži na trh.
Ano, souhlas, konečný vzhled bude asi na organizátorech ale proč nepředhodit obecným návrhům možný vzhled GC. Vzhledem k tomu, že asi skutečně nebude ME organizovaný každoročně (asi by to byla i škoda, od toho jsou jiné eventy) a bude to český ME, ne např. pražský, olomoucký, brněnský… tak by měl nést motiv českého státu. Kromě toho počítám, že ten ME bude zajímavý i pro cizince, pak by to neměl být problém.
výrobu zatím nikdo neorganizuje a pokud ME bude, myslím že by bylo vhodné aby se toho ujal někdo, kdo má dostatečnou praxi s vydáním vlastního GC.
Zatím v čechách nic většího (alespoň dvoupalcového) nemáme…
Vím, že je dražší, ale cena je z velké části tvořena trackovacím číslem a dvakrát větší coin, kam se vejde čtyřnásobně větší obsah, je draží jen asi o 40% (pokud to počítám dobře).
Pak by se ke lvu možná vešla i moravská a slezská orlice…
Někam, asi na druhou stranu bych dal i mapku ČR s vyznačením místa konání eventu (pokud se shoduje s hlavním něstem, tím lépe). Na opravdu velký coin by se vešly i znaky krajských měst nebo regionálních kačerských uskupení po obvodu a šipky nebo spojnice do středu k logu eventu. Takový coin by mohl (pokud by se podařilo se shodnout a spojit síly) současně být i Czech geocoinem 2009. Tedy takový "Czech first megaevent megageocoin 2009"
Díky za poznámku… Do dotazníku už nic nejde přidat, ale s dalším už konkrétnějším počítám v případě, že se bude skutečně ME připravovat, tedy bude přípravný výbor atd.
Z toho, jak reaguješ téměř na každý příspěvek jsem měla dojem, že ses do role hlavního organizátora pasoval ty a jestli ne, tak mi přijde zbytečné tady všechno komentovat, debatovat a vhodném místě, nebo dokonce připravovat design GC - až se někdo skutečně rozhodne ME uspořádat a bude chtít poradit, nebo něco konzultovat, tak se ozve sám
Co se týče GC - taky to tak vidím.
K organizaci: jen testuji názory. Když už tak bych byl nerad, kdyby se pustili do organizace dva týmy. Myslím, že u nás bude jeden ME stačit tak na pět let.
To by asi nebylo nejlepší, kdyby pak byly publikovány dva listingy na ME. Ale někdo na ME může již nějakou dobu pracovat, a akorát nechodí na tohle fórum
Ono upřímně - pokud bych se do takovéhle akce pouštěl, tak to na fóru tak max. oznámím a nebudu se ptát lidí na jakoukoliv maličkost, co se toho týká. Protože v tomhle demokracie nefunguje.
Jistě, můžu se zeptat na to, kdy to nejvíce lidem vyhovuje, aby se to konalo, můžeme diskutovat o podobě coinu, ale podobná diskuze jako ve vedlejším vlákně, je nic než kontraproduktivní…