60CSx a mereni teploty

V trasovem pocitadle je mozno si nastavit u datovych poli i polozku Teplota vody. Jake cidlo se musi dokoupit (pripadne udelat :-)) aby jsem byl schopen onu teplotu merit ? Co jsem nasel: Oficiální stránky Garmin | Česká republika, ptal jsem se v Picodasu, ale ten clovicek nebyl mi na 100% rict, zda to bude s 60CSx fungovat nebo ne.

PS.: Teplota vody je mi ukradena, ale libilo by se mi, kdyby mi GPSka umela “rict” kolik ze je stupnu v techto vedrech a pripadne se to zaznamenavalo do logu (mohly by byt z toho zajimave statistiky pri jizde z mesta do Beskyd a zpet).

Pokud stiskneš tlačítko ENTER současně s tlačítkem zapnuto,objeví se ti servisní obrazovka,kde je mimo jiné teplota,takže nějaké čidlo bude uvnitř,má však velkou setrvačnost díky svému umístění .Otázkou je,jak je využít,když není v normálním režimu dostupné.Martin

Toto cidlo je tam kvuli teplotni korekci oscilatoru. V pristroji je ulozeno neco jako teplotni korekcni krivka oscilatoru a tato se vyuziva po zapnuti pristroje pro rychlejsi “chyceni se na druzice”. Tato krivka se behem pouzivani modifikuje po kazdem chyceni se na druzice a tady pozor - pri zapnuti do servisniho modu na miste kde je mozny prijem signalu z druzic dojde k nespravnemu vyhodnoceni aktualni korekce a modifikaci korekcni krivky podle teto korekce. GPSka se totiz standardne do tohoto modu zapina nekde na konci vyrobniho procesu v pritomnosti generatoru GPS signalu na ktery se pak kalibruje. Pokud se tedy chytne GPS signalu skutecne druzice, ktera se pohybuje a jeji signal je tak ovlivnen Dopplerovym jevem, zkalibruje se nespravne na tento signal a pri pristim zapnuti vam pri temer stejne teplote muze trvat mnohem dele, nez se chytne.

Nekde se o tom na internetu psalo vice..zkusim to najit..

Jinak to vnitrni teplotni cidlo samozrejme zobrazi jakzakz relevantni hodnotu pouze pokud byl pristroj delsi dobu v prostoru kde chcete merit a nebyl zapnuty..

Tady je to info o teplotni korekci a servisnim modu..

To se zmeri teplota uvnitr GPSky, me spis slo o mereni teploty pres externi cidlo - to bych pak videl primo na obrazovce trasoveho pocitace teplotu kolem GPS.
Kdyz se dokoupi modul pro rybare (sonar), tak to umi zmerit hloubku a i teplotu vody. No a to me zajima, co je v tom sonaru za cidlo, protoze ten sonar stoji cca 9500,- coz je hodne penez a navic hloubku nikde nebudu merit.

Vlastně o tom nic nevím, ale když tak koukám na GPS, jediná rozumná možnost, jak připojit ten sonar s měřením teploty, je přes sériový port.

Což znamená, že komunikace bude probíhat přes nějaký protokol a samotné teplotní čidlo nebude tím pádem nejjednodušší konstrukce. Minimálně tam bude muset být zdroj energie, něco jako jednoduchý AD převodník, obvod pro RS232 komuikaci a s velkou pravděpodobností i nějaký mikročip, starající se o sejmutí teploty a odeslání informace nějakým protokolem přes RS232. Obávám se, že potřebné informace asi k dohledání snadno nebudou a výrobce zřejmě nemá důvod je zveřejnit.

No prave,ja tu informaci uz hledam asi 5-ty den. Skoda ze Garmin nenabizi samotne cidlo teploty za “par penez”, urcite by se nasli zakaznici co by si to koupili, ale se sonarem za cca 9500,- … :frowning: