a:Drake 6 - mapy?

Osobně využívám OSM čím dál tím víc, ale pár věcí v ní krutě chybí. Nejvíc skutečný tvar terénu, který je k dispozici jinde. Ano, jsem vděčná za vrstevnice které se tam přidávají, ale data po 20 metrech v určitých místech nejsou to pravé a občas je to o ústa. V souvislosti s tím chybí také zakreslení strží,

Pokud v aDrake pouzivas vektorovku od osm.paws.cz, tak tam mas vrstevnice po 10m.

Osobně jsem to vyřešila stažením samotného stínování terénu, které má geoportál a kdyby se mi podařilo stáhnout jen jejich vrstevnice ze ZM, bylo by to ideální.

Vrstevnice ze ZABAGEDu - viz odkaz

Mapy z mapy.cz bych rád používal, ale neumím je offline do aDraku dostat. Používám tedy pro celou ČR mapy z cykloatlas.cz (stažené přes MOBAC) a pro pár oblastí pak používám detaily ZM10. Pro zahraničí (Itálie, Rakousko) jsem si stáhnul vektorové mapy. Těm začínám přicházet na chuť, ale třeba téma z osm.paws.cz mi v aDrake nezobrazí mapu tak pěkně (subjektivně), jak je ta samá mapa zobrazena defaultním tématem v LOCUSu.

Pro zahraničí (Itálie, Rakousko) jsem si stáhnul vektorové mapy. Těm začínám přicházet na chuť, ale třeba téma z osm.paws.cz mi v aDrake nezobrazí mapu tak pěkně (subjektivně), jak je ta samá mapa zobrazena defaultním tématem v LOCUSu.

Speirs na těch tématech právě intenzivně maká. Já jsem před nějakou dobou zjistil, že vyhovující jsou "Elevate 2" pro Locus, jen nevím zda je rozdíl odkud to je, už si zdroj nepamatuju. Ale podpis tam je:
Mapsforge map style for Openandromaps
by Tobias Kuehn
Contact: [url=http://www.eartrumpet.net/contact/]http://www.eartrumpet.net/contact/[/url]

Speirs na těch tématech právě intenzivně maká. Já jsem před nějakou dobou zjistil, že vyhovující jsou "Elevate 2" pro Locus, jen nevím zda je rozdíl odkud to je, už si zdroj nepamatuju. Ale podpis tam je:

Mapsforge map style for Openandromaps
by Tobias Kuehn
Contact: [url=http://www.eartrumpet.net/contact/]http://www.eartrumpet.net/contact/[/url]

Tady je zdroj: http://www.openandromaps.org/en/legend/elevate-mountain-hike-theme

Mapy z mapy.cz bych rád používal, ale neumím je offline do aDraku dostat. Používám tedy pro celou ČR mapy z cykloatlas.cz (stažené přes MOBAC) a pro pár oblastí pak používám detaily ZM10. Pro zahraničí (Itálie, Rakousko) jsem si stáhnul vektorové mapy. Těm začínám přicházet na chuť, ale třeba téma z osm.paws.cz mi v aDrake nezobrazí mapu tak pěkně (subjektivně), jak je ta samá mapa zobrazena defaultním tématem v LOCUSu.

Mapy.cz už nějakou dobu používají stejný systém jako ostatní, takže stačí vzít MOBAC a vložit do něj správné URL. Pokud ho neznáš, podívej se do nastavení map v GeoGetu (tedy doufám, že tam není nějaký zádrhel, osobně jsem to nezkoušel).

LudekV - Dík za info o mapy.cz, nějak jsem nezaregistroval, že už zase přes MOBAC jdou stahovat, paráda, zkusím. Před pár lety to šlo a pak změnili nějak systém a dlouho to nešlo.

Arne1 a Solim - Taky dík, zkusil jsem to, ta témata Elevate 2 mi v a:Drake 5.12 nejedou, ale fungují ty Elevate 4. Nicméně v ČR nerozlišují barvy turistických stezek, v tom je téma "osmarender_gccz.map.xml" o něco dál. Jenže to má ty turistické trasy zase moooc tlusté. To vestavěné téma v Locusu mi nějak připadá příjemnější, nemůžu si pomoci. Bohužel se asi nedá vypreparovat, protože není mezi ostatními tématy.

Přesto dík všem za pomoc.

Jak na mapy.cz v MOBACu mi teď osvětlil tenhle příspěvek:

http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?p=58684#58684

Fakt to funguje :-P

Mapy z mapy.cz bych rád používal, ale neumím je offline do aDraku dostat. Používám tedy pro celou ČR mapy z cykloatlas.cz (stažené přes MOBAC) a pro pár oblastí pak používám detaily ZM10. Pro zahraničí (Itálie, Rakousko) jsem si stáhnul vektorové mapy. Těm začínám přicházet na chuť, ale třeba téma z osm.paws.cz mi v aDrake nezobrazí mapu tak pěkně (subjektivně), jak je ta samá mapa zobrazena defaultním tématem v LOCUSu.

Naprostá pravda. Default v Locusu je zatím nejlepší.

Tak iniciative se meze nekladou. Kdokoliv muze vyrobit nejake mnohem lepsi super uzasne tema pro vektorove, ktere pak mohou pouzit vsichni.

Stáhl jsem si a:Drake, ale stále mám černou mapu. Zkoušel jsem online osm, mapy.cz, Google, ale nic.

Mám Xiaomi Mi 9T Pro, MIUI 11, Android 10.

Stáhl jsem si a:Drake, ale stále mám černou mapu. Zkoušel jsem online osm, mapy.cz, Google, ale nic.

Mám Xiaomi Mi 9T Pro, MIUI 11, Android 10.

Shodu okolností to od pátku také trápím a mám to úplně stejně. A stejný telefon.

Mám jiný telefon (Samsung Galaxy S10) s Androidem 10 a online mapy mi v A:Drake také nefungují, jak jsem před časem psal na http://www.geocaching.cz/topic/32552-online-mapy-v-adrake/. Zdá se tedy, že minimálně na Androidu 10 online mapy v A:Drake nefungují. S offline mapami jsem problém nezaznamenal.

Mám jiný telefon (Samsung Galaxy S10) s Androidem 10 a online mapy mi v A:Drake také nefungují, jak jsem před časem psal na http://www.geocaching.cz/topic/32552-online-mapy-v-adrake/. Zdá se tedy, že minimálně na Androidu 10 online mapy v A:Drake nefungují. S offline mapami jsem problém nezaznamenal.

Mam android 6 a mapy funguji skvele.

Zda se že problem je v novem androidu 10.

No, ono uz od Android 8 zacal byt s a:Drake docela problem. Od te doby vlastne nefunguje korektne GPS na pozadi. Ted od A10 online mapy!

Tak jsem zkusil použít offline vektorové mapy MapsForge a tam mi problikávaly dlaždice, ovšem to se spravilo zapnutím v nastavení "Použít starý systém map", takže aspoň takto.

Tak se mi nedaří zprovoznit ani jednu online mapu, ty offline jdou bez problémů, takže mi to prozatím stačí. Na mapy.cz můžu přepnout do jejich aplikace, totéž na google, na navigování ke keši mi stačí OSM. Ale jde to teď někomu? Xiaomi redmi 8, A9, MIUI11

Tak jsem zkusil použít offline vektorové mapy MapsForge a tam mi problikávaly dlaždice, ovšem to se spravilo zapnutím v nastavení "Použít starý systém map", takže aspoň takto.

Mně to zase jede spolehlivěji se zakázaným starým systémem map

Docela by me zajimalo, jak to vypada s vyvojem a:Draku. Koukal sem, ale update byl naposledy minuly rok. Ze zacatku jsem byl spokojeny, ted jsem z neho takovy rozpacity!

Já si zase říkám Nehrabat do něčeho, co funguje. I když např. editor map bych vylepšený uvítal. Ale není to třeba, postup není triviální, ale existuje, tedy pokud opravdu funguje. Uvítal bych třeba možnost přidat online WMS, ty jsou veřejné a někdy by se hodily. Možná to jde, jen nevím jak. Ale není to třeba, ty offline mi stačí.