akumulátory Camelion AA tužkový NiMH 2700mAh

Mate nekdo zkusenosti s temito baterkami? Jsou pomerne levne, ale nekdy jsou mene znackove veci vice vykonne.


třeba tady: http://www.elektro-1.cz/DetailPage.asp?DPG=72020 …

Odkaz mas dole :slight_smile: Tak uz vis co poradis?


 

2ks Camelion AA tužkový NiMH 2700mAh   sezenu za 170,31 s DPH

 

Ale zase se snad vybiji nebo co :frowning:

Já jsem používal 2700 mAh GP a byl jsem docela zklamaný, nedávno jsem si pořídil 2700 mAh Sanyo a jsou mnohem lepší co do výdrže při používání (samovybíjení jsem nesledoval).

Možná jsem měl jen smůlu na kusy GP, každopádně už si je nikdy nekoupím (teda pokud nedojde k výraznému zhoršení kvality Sanyo)

Na GP 2700mAh jsem taky narazil, z jednoho nákupu jsme jich osm reklamovali. Neudržely v kapacitu. Po reklamaci  a výměně za nové kusy stejné kapacity se stav zlepšil. Kapacitu jsem neměřil. Zdá se, že šlo o vadnou serii.

Ok, a kapacitu bych mohl nejak zmerit? Doma mam nejaky meric, ale nevim co to vsechno zvladne. Pokud by jsi me popsal, co mam udelat, tak bych to snad zvladl sam. :slight_smile: Mozna na to prijdu i ted… vytahnu zkousecku :smiley:

Ahoj, co se baterií týče, doporučuji tohle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35254
kvalitní nabíječka + 4 ks baterií za super cenu. Navíc baterie v GPS Garmin Vista Cx vydrží daleko déle než klasické alkalinové. Podle mých propočtů tak řádově o 4 hodiny, což není moc, ale je to docela fajn "bonus" :slight_smile: Takže myslím, že s dobrou nabíječkou jsou dobíjecí baterie rozhodně výhodnou investicí … navíc i vcelku ekologickou. B)
PS: záleží víc jakou máš nabíječku - Nimh baterie jsou tak nějak složením všechny nastejno, ničí se ale přebíjením a také nestálým nabíjecím napětím - což jsou všechno jevy, které dobrá nabíječka umí eliminovat.

Měřit kapacitu baterií je poměrně pracné. Musíš:

  1. nabít baterie
  2. Spustit stopky a vybíjecí režim nabíječky (musíš znát přesně vybíjecí proud, musí být konstantní).
  3. Až se vybíjení ukončí, zastav stopky
  4. z naměřeného času a vybíjecího proudu spočítej kapacitu (čas v hodinách, krát proud v ampérech = kapacita v ampérhodinách)
    Šlo by to automatizovat, ale nevím, že by někdo měřič kapacity vyráběl.

GP nyní používám téměř výhradně, kdysi jsem měl SANYO ale brzo odešly. GP2700 máme v práci, fungují dobře, ale samovybíjením trpí. Kdesi jsem četl doporučení nekupovat aku nad 2300mAh, protože bývá vyšší samovybíjení.

.. nebo pouzit nabijecku, ktera umi zmerit kapacitu za tebe. Treba IPC-1 za sedumnact stovek. :wink:

BTW: nemel jsi u tech Sanyo zrovna tu vadnou serii s kapacitou 2500mAh?

Asi ne, bylo to už dost dávno a byly to mini-buřty, nebo Baby se jim taky říká … velikost mezi monočlánkem a tužkou.