Cha cha, že neznám kabel a Wi-FI? Já znám, protože na Androidu to přes to také jde. A navíc to podporuje Android nativně, to znamená, že nemusím na PC instalovat žádné speciální ovladače, žádný speciální obslužný program jako Zune. Ale že tobě to ani přes ten kabel a WI-FI stejně na WP nativně nejde co? ![]()
A proč by to jako nemělo jít? Zune je pokud se nepletu pro widle 7 a 8. Já jedu ještě na XP, takže k tomu nepotřebuju nic.
Shamane, když jsem přecházel z Androidu 2.x? na WP 7.5 (Lumia 800), tak jsem si opravdu oddechl. Vzhledem k tomu, že mám telefon především k práci a ne na hraní, tak u mě byla prioritou stabilita a přehlednost ovládání. Vím, že Android 4.x je co se intuitivnosti ovládání týká někde dál, ale mám ho jen na tabletu, takže telefon nemůžu posoudit.
JEDINÉ co mně na WP chybí je DOKONALÁ aplikace pro geocaching. Je to ale spíše tím, že Locusí standard je postaven hodně vysoko… S maaloo geocaching se už ale lovit dá, správa více gpx souborů na cestách tam (narozdíl od Oregonu…) funguje dobře, operativní stahování nejbližších keší také.
Bluetooth používám jen k připojení k HF v autě, fotky z foťáku se tahají do PC přes WiFi, muzika z PC do telefonu taktéž. Jiné soubory přemisťovat nepotřebuji a když už (pracovně pdfka - ceníky, prospekty apod), tak je s dotyčným sdílím přes cloud a není důvod je někde "v poli" tahat do telefonu a z něj pak dál. Těch pár souborů co potřebují mít k ruce mám v tlf staženo.
Možná jsem v požadavcích na telefon moc skromný, ale já si s WP žiji spokojeně.
Jsem rád že nejsem jedinej kdo je s WP8 spokojenej ![]()
A naprostý souhlas se syslempolnim ![]()
Tak někomu stačí málo, že jo. Já potřebuji, abych si mohl přes USB kabel přenést fotografie, dokumenty, audio soubory, popř. videosoubory z telefonu do služebního PC (kam nemůžu nic instalovat), to zvládne jedině Android, protože jako jediný nativně podporuje USB Mass Storage.
Experte, kecáš opět kraviny…
Blackberry OS to umí, Bada to umí, WebOS to umí, MeeGo to umí, Maemo to umí..
A jsem si jistý, že i řada dalších mobilních OS, které si teď nevybavím, to umí..
WM6 to take umi, ale to jsou uz vsechno mrtve systemy. WP to neumi a iOS take ne, respektive je vyvojari umele omezili.
a.l.i.c sysel jsem já že? Ale to bylo vedlejší. Myslím že shaman tomu moc nerozumí a taky jak psal že mu nepadá andoid jako takový nepadá téměř vůbec ale appky na něj padají (jasně shaman si myslí jak které) a problém je že na google play můžete dát co chcete a nikdo to nekontroluje ovšem na ios ty appky kontrolují a díky tomu dosahují vyšší kvality. Takže na android je spousta úplně pitomých appek(neříkám že na ios ne ale tam je jich oproti androidu minimum) protože tam dá kdo chce co chce a opět mají obě taktiky rub a líc tak to prostě je nic není dokonalé protože pak by si lidi kupovali jin to nej.![]()
Az bude na WP Locus Map, tak teprve uznam, ze je to konkurenceschopny system. ![]()
Navrhoval bych toto téma uzavřít otázku kterou položil zakladatel tohoto témata se stejně už nezabýváme.
Resenim otazky byla hned prvni odpoved od syselpolni, to je pravda.
třeba Fio banka, ale ta pro Tebe bude taky asi mrtvá, přitom je jedna z nejvíce rostoucím počtem klientů.
Výjimka potvrzuje pravidlo. ![]()
Ne ne, já jsem opravdu reagoval na příspěvek od uživatele syselpolni.
Ale jinak máš kubo recht. Prý na android udělat nějakou app je náramně jednoduché, páč to všecko běží na javě bo čem.
A toho se taky týká běh aplikace na pozadí. Když běží na androidu, tak prostě běží a zatěžuje ram, procesor, tím i baterku, kdežto na WP8 je tomu jinak.
A ještě se šamane podívej na tohle:
http://mobilenet.cz/clanky/wp8-valcuje-android-a-ios-v-uzivatelske-spokojenosti-11577
http://cdr.cz/clanek/jak-jsem-se-z-androidu-dostal-na-windows-phone-8-prvni-zkusenosti-a-postrehy
A už mě shamane nes*r s tím nativním připojováním. Kvůli tobě jsem natočil tohle: http://youtu.be/xhZZJHry3rY
No tak se nerozciluj, pro pravdu se kazdy zlobi. ![]()
A.l.i.c. o programovacím jazyku jsem nemluvil nevím jak běží W8 ale v mnoha ohladech je podobný ios. Takže abychto ujasnil android používá jazyk java (ten by měl umět každý programátor) kdyžto ios používá svůj vlastní jazyk no já osobně neprogramuju ale co vím tak je jazyk ios docela jednoduchý (jednodušší než java) na což jsem minule zapomněl a to je další důvod boomu aplikací na android.