Zdravim vsechny (slusne) kacery respektujici pravidla,
bohuzel se mezi nami najdou i taci, kteri se nehodlaji s novymi pravidly smirit a kdyz je nekdo pouci (z jejich pohledu "praskne" ), tak ho maji za skodnou. Dnes se mi opakovane stalo neco, co jsem jeste v review jobu nezazil. Kacer Autacek (ano, znamy svymi kontroverznimi postoji) se nehodla zjevne smirit s upravou pravidel delajicich z povinne podminky uznani logu nepovinnou a tim z kesi puvodne mystery kese jinych typu (tradicni ci multi) no a dale v souvislosti s tim nemuze prenest pres srdce, ze pravidla tez ZAKAZUJI, a to zcela jednoznacne, autorum kesi mazat found logy kaceru, pokud kacer nasel schranku a je zalogovan v logbooku kese.
Dnes se na me obratila kacerka cherubin s tim, ze ji tento autor opakovane mazal na jedne kesi (mystery prave kvuli podmince - foto) jeji found log jen proto, ze foto nebylo prilozeno (a ze autorka v logu spravne poznacila, ze fota uz jsou nyni dobrovolna, tak co). Autor byl upozornen na prohresek, typ kese byl opraven, log cherubin obnoven, no a co autor? Ne ze by uznal svou chybu, naopak! "Pomstil" se kacerce cherubin za to ze se na me obratila (z jeho pohledu asi udani) a smazal ji jeji regulerni logy na PETI jinych jeho kesich, a to nektere i rok stare!
Proc to sem pisu? Ja uz Autacka varoval mailem, ale jeho odpoved na prvni upozorneni byla jako vzdy arogantni, pravidla holt uznavat nechce atd. Rad bych tedy apeloval na ty kacery, kteri Autacka OSOBNE znaji, aby mu opravdu domluvili - ja jsem na nej po dnesku tak nastvany, ze mam sto chuti mu nechat u GS zabanovat aspon tak na 1, 2 tydny ucet, nez si uvedomi, ze takto tedy ohledne mazani logu ne, protoze co je moc, to je moc - nesouhlas s pravidly ano, ale "msta" na nevinne kacerce, ktera se pravidel dozaduje, to ne. Je klidne mozne, ze Autacek bude mazat i vase logy na jeho kesich, i proto toto varovani. Cili ja mu uz domluvil dost, pokud mu muze nekdo z brnaku promluvit do srdce tak, aby si uvedomil, ze holt kazda hra ma pravidla, ma i zmeny pravidel atd., bude to dobre pro mnoho kaceru. Proste jsem se s takto masivnim odporem jeste nesetkal - ano kaceri mne nekdy vyjadri nesouhlas s novou verzi pravidel, ale ze by proti ni "zbrojili v plne polni" to ne - spise svoje kesky predelaji, nebo archivuji a treba zalozi nove tak, aby puvodni verze zustala zachovana pro ty, co ji maji odlovenu, ale Autackuv pristup me mirne receno sokoval…
Konec hlaseni (trochu delsiho), ale opravdu toto nechapu, jak nekdo muze timto zpusobem ke hre a jejim hracum pristupovat…
Kdyz je rec o mazani logu kvuli novym pravidlum, tak bych se chtela zeptat jak resit pripad, kdyby mi autor smazal log na nejake PM only kesi kdyz nejsem PM?
když je tak blbej,tak co mu zrušit keše?fyzicky?a do logu dát co se stalo a proč? vím je to drasťárna,ale na hrubý pytel hrubá záplata..když někdo nedokáže dodržovat pravidla,tak cos ním jiného?
sice ubyde pár keší,ale v tomhle případě to asi chyba nebude…pravidla jsou proto aby se dodržovala…
no zrovna tahle keška (jedna se o GC19NNF) si myslim, ze si dodavani fotek urcite zaslouzi.. pro nas a i pro vetsinu ostatnich kaceru (staci precist logy) to byla jedna z fotopodminek, kterou dodrzeli radi. Chtelo by to trochu komunikace na obou stranach..
Ona je ta podmínka taková(jde tady o kešku BRÜNN?), že se mně ji zrovna plnit nechce..Když jeden musí vyfotit dvě fotky, z nihž každá může bejt na opačným konci Brna a než tam jeden bude mít cestu, už to nafotí zas někdo jinej. …
Tedy od tebe bych necekal ze si neumis najit [cache]GC19NNF[/cache]. ;):D:D
Ona ta cache dle diskuze v lozich byla kontroverzni asi od zacatku..
A do tech dalsich cache, kde ji smazal bezduvodne log jako pomstu ma dat misto fota co?
Tady preci nejde o jednu foto, ale o slusnost a princip respektovani aspon zakladnich pravidel hry, ne?
P.S. Ale pravdou je, ze cache je dost, a kdyz proste nehodlam splnit tuto DOBROVOLNOU podminku, tak na ni nejdu, neloguju a jdu jinam… :D:D:D
Presne tak, me se nova uprava pravidel taky hodne nelibi, nicmene musim souhlasit s tim, ze je nutno je respektovat. Pokud je nekdo nerespektuje, tak proste musi pocitat s postihem a to i vcetne krajniho prostredku vylouceni ze hry.
Tak zase to začíná, debata o ničem. ZMĚNILA SE PRAVIDLA - fotky jsou naprosto v pořádku, jen do listingu místo "musíš vyfotit" se má dát "můžeš vyfotit" a keška může žít dál ve stejné podobě. Co na tom, že u některého logu bude chybět fotka? Zboří se svět? Jde jen o hru tak už neřešte blbosti.
Ty jo to ne. Zrovna Auťáček má keše hodně dobře propracované a byla by to ohromná škoda.
Každopádně je to hodně zapeklité. Z pohledu Auťáčka chápu, že po fotkách bažíruje, protože je to jakousi "podstatou" keše.
Ovšem z pohledu rewievera hlídajícího pravidla a kačerů pravidla ctících zase chápu opak.
Myslím si, že kdyby byla trošku větší vzájemná komunikace, šlo to vyřešit jinak a nemuselo to dojít až sem…
jako když jí za "bonzáctví" zrušil logy i u jinejch keší? kam by jsme to došli? nelíbíš se mi,tak si u mě nezaloguješ,ani když keš najdeš a v logbooku jsi? co je to za hovadinu?nějaký brňácký výmysl?
a komunikace s ním podle slov rewiewra není snadná a jeho arogance by si zasloužila nějakou odvetu…
Ale on to přece nemaže kvůli ALR, ale z nějakého úplně jiného, a mnohem tajnějšího důvodu. Ani ho neuvede :))))))) A asi to něco porušila i jinde, neasy. Třeba to, že u logování neobětovala ovci.
// tohle sleduju od zacatku (resilo se to na ircu a tak)
Však je to už v listingu změněno, já chápu postoj ownera, ale ne už jeho reakce - mazání logů není řešení. A o tom, kdo si letí honem ulovit tuhle kešku s tím, že už "fotky přece dávat nemusí" si ostatní udělají obrázek sami..
Současná úprava pravidel mi vyhovuje protože dodatečné podmínky se až příliš množily a když někam vyrazím tak chci hrát geocaching a ne vadí-nevadí.
Nevím ale jestli si u Groundspeaku uvědomili k čemu povede to že se cache s podmínkou nenechaly dožít. Cache Brünn je cache s podmínkou která by mne osobně nedělala problémy (žádné šílenosti a šaškování), nicméně Cherubin má pravdu v tom že Auťáček nemá (dle současných pravidel) právo mazat log, Auťáček má zase pravdu v tom že si to Cherubin vůči ostatním ulehčila a tudíž její found it v podstatě nemá takovou váhu jako u ostatních. Jenže pravidla nejsou na jeho straně a zkrátka je potřeba to přijmout byť si o tom můžu myslet co chci.
Na Auťáčkově místě bych cache předělal na multi-mystery kde by se na sérii souřadnic identifikovaly staré pohlednice a podle tabulky určily finálové souřadnice a fotografie bych nechal jako nepovinnou podmínku. Myslím že by ji plnila většina lidí kromě těch co se řídí zásadou že když nemusím tak nehnu ani prstem.
že by mu holky nedaly? nebo daly,ale košem?
vím je to blbá připomínka,ale tohle mi fakt hlava nebere…proč maže i jiné,mnohem starší logy? jednou ji našla,v logbooku byla tak kde je problém?a jestli se takhle mstí za cokoliv,tak je to ubohost
][center]LIDI JE TO JENOM HRA[/center]
jinak nic proti brňákom,každý jsme odněkud,kam nás otcovo sémě zaneslo
Problém je v tom, že lze těžko míchat lovce podle starých podmínek a podle nových. Podle mého je lépe starou keš archivovat a udělat novou, podle nových pravidel, ale s jinou obtížností.
Na mém singltreku se zatím, dobrovolně, fotografuje, takže tohle, naštěstí, neřeším.
kolombo: souhlasim, pokud se mu nelibi zruseni ALR tak at kes zarchivuje a na stejne miste zalozi tradicku, ci multinu jak je psano vyse. Tim nebudeme davat do stejneho pytle dve ruzne skupiny lidi.
Od zmeny privdel mel ale casu dost, jeho arogance to ovsem nedokazala udelat.
sinuhet: pravidla se nezmenila ‘zpetne’, resi se logy od zmeny pravidel a tady se bavime o logu o 2 tydny po zmene pravidel.
Tohle je samozřejmě dost o subjektivním hodnocení ownera cache a konečné slovo má reviewer (i z pozice "silnějšího"). Ale než začneme foukat na misky vah bylo by dobré znát celé pozadí tohoto "příběhu", např. co přesně bylo v původním logu a ownera tak naštvalo tj. než byl změněn (přepisováním, mazáním a opětným obnovením..) a zda byla cache opravdu fyzicky zalogována (důkaz).
Každopádně těžko lze souhlasit s "odvetným mazáním logů" na jiných keších ownera, to je cesta do pekel..
P.S. jinak se nám to tu začíná zvrhávat v nekonečnou diskusi o tom, že kačer má právo na vše včetně logování PM cache jako BM (mudlodcera) - proč je teda ta cache "premium member only"? Zkus si to přeložit..
Jo a taky se mi líbí, když kačer, který nemá založenu ani jednu kešku a neví tedy pořádně o čem to je vyzývá k rušení keší někoho jiného na druhém konci republiky (některé jsou mimochodem dost dobré, já je aspoň odlovil)..