Zdravim,
nevite nekdo, jestli se da u nas sehnat tato GPS do CF slotu? Mela by ji vyrabet firma GlobalSat. Pripadne poradte nejakou u nas sehnatelnou dobrou gps do CF slotu, nejlepe SIRF III.
Zdravim,
nevite nekdo, jestli se da u nas sehnat tato GPS do CF slotu? Mela by ji vyrabet firma GlobalSat. Pripadne poradte nejakou u nas sehnatelnou dobrou gps do CF slotu, nejlepe SIRF III.
Se SIRF III ti nepomůžu, ale stále mám na prodej Fortuna Xtrack. Stáří cca 1,5 roku, plně fukční (změnil jsem hardware a už je mi k ničemu). Bližší popis (dle GPSweb kde jsem ji zakoupil): Fortuna Xtrack je 12-ti kanálová paralelní EGNOS/WAAS kompatibilní CF GPS karta. V přístroji je použita nízkoodběrová GPS čipová sada SiRF Star IIe/LP, která je známá rychlým zaměřováním satelitů a kterou ne náhodou používají všechny známé Bluetooth GPSky. Z hlediska příjmu a vyhodnocení signálu tedy mezi nimi nejsou velké rozdíly. Xtrack nabízí navíc možnost provozu v supercitlivém módu určeném pro použití v místech se špatným příjmem signálu (XT). Přepínač pro výměnu firmware je umístěn tak, aby byl přístupný jen po vyjmutí karty ze slotu. Zabrání se tím nežádoucímu přepínání za provozu. Na vrchní straně je konektor MMX pro volitelnou externí anténu.
Chipset: SiRF Star IIe/LP;SiRF Xtrac, Provozní teplota: -25°C až +85°C, Okolní vlhkost: do 95%, nekondenzující
Řekl bych, že v oblasi PDA je blbost kupovat cokoliv se starším chipsetem než SiRFstarIII
no to je samozřejmě lež, SiRF dvojka je přece jen už přežitá záležitost
Text je zkopirovan ze stranek prodejce a je “aktualni” k datu, kdy byla tato GPS prodavana. Mozna jsem na to mel vice upozornit. SiRF 3 je samozrejme lepsi, ale ve variante CF card (ne kazdy ma bluetooth) ne tak snadno sehnatelna… A pokud jde o přezitost SiRF dvojky, docela dlouho jsem s ni “zil” - pouzival ji k autonavigaci s TomTomem, Pocketkimem, pri jezdeni na kole/bezkach s Ozim, i pri geocachingu s GPSDashem a nemel nikdy sebemensi problem. Tim chci rict jen to, ze je to sice starsi technologie, ale presto plne funkcni.
Nezpochybňuju funkčnost SiRF2, ale musím opět vypíchnout to, že není důvod kupovat nic horšího než SiRF3. Stejně tak si myslím, že PDA bez bluetooth připojení je hloupost. Předpokládám (možná chybně), že JedlaTeam chce GPS do CF slotu kvůli pohodlnosti, že člověk nepřenáší krabičku navíc (toto by byl jediný důvod pro mě proč se vyhnout bluetooth GPS)
Souhlasim pokud je moznost BT je to rozhodne lepsi, uz kvuli baterkam - clovek muze nechat zapnutou GPS a podivat se na info v PDA jen kdyz to potrebuje
Diky vsem, uz jsem tu BC-337 objednal v US asi za 150 dolaru. Jde mi o to, ze do CF je pohodlnejsi na noseni a hlavne odpada nutnost se starat o dalsi akumulator/napajene zarizeni. Napr na navigaci v aute potom staci napajet pda a ne pda a jeste gps zvlast.
no samozdrejme zalezi na pouziti, ale pro delsi jizdu na kole, nebo turistiku to neni nejlepsi, baterka se bud po par hodinach vybije, nebo bude potreba vzdy kdyz se chce clovek podivat kde je pockat az se zase chytnou satelity, kdyz je vypnute PDA je vynuta i Ta GPS. Kazdopadne pokud se dostanes kazdejch par hodin co to pouzivas ke zdroji energie, tak je to v pohode