Zdá se, že gc.com nějak zařízl Buxleyho. Používal jste to někdo? Nevíte co se stalo?
On to tam vysvetluje - ze po nem chtel Groundspeak podepsat nejakou smlouvu, kterou mu pravnici nedoporucili…
A kdo je Buxley?
Další důvod pro opencaching.
Proč? Buxley prostě asi nemá úplně aktuální databáze pro všechny státy, nicméně poslední přidané cache má ze dneška.
Pro nás je důležité, že funguje gc.cz. A že jsme povýšili skoro všichni na lokální premium membery :-)))
gc.cz sice nemá chybu, ale co když se to časem groundspeaku taky přestane líbit? Pak to tady může skončit stejně jako ten Buxley ![]()
A pokud by to skutečně nastalo tak to už by byl pádnej důvod k opencachingu klidně i tady na gc.cz
No jo ale ty nejsou GC ale NC (navicache http://www.navicache.com/)
-
až to nastane, budeme to řešit
-
objem stahovaných dat pro gc.cz je nesrovnatelně nižší, než pro buxleye
-
většina funkcí běží (pokud se nepletu) na tomto serveru, z gc.com se stahují pouze nové cache
-
i kdyby to nastalo, pořád ještě tady bude gc.com
-
koho lákají myšlenky opencachingu, může se mu věnovat klidně už teď a nemusí na nic čekat
PS 1: co furt všichni máte s nějakým openxyz; to je samý “opensource”, “openoffice”, “openlicence”, “opencaching”… Já myslel, že je to jenom móda pro teenagery ![]()
Presne tohle jsem si myslel taky a porad si to myslim … je videt, ze lidi proste nemaj co delat
Ja jsem rad, ze si najdu chvili casu na hledani cache a dostanu se obcas ven …
Mimochodem, rok jsem fungoval s PGA a s GPS pouze pres geocaching.com … a bez problemu … ted mam premium a jen proto, ze mi to proste podstatne setri cas a onen usetreny cas pro me ma mnohem vetsi cenu nez tech par stovek za premiove clenstvi … A jak uz jsem zminoval, s gc.cz i gc.com jsem spokojen a staci mi to …
Můj příspěvek nebyl myšlen jako podpora pro opencaching, ale spíš obava aby nenastal skutečný důvod k jeho vzniku. Všichni tady chválí gc.cz, že vlastně máme prémiové členství zdarma a právě to se může stát kamenem úrazu. Proč by gc.com měl tolerovat podobné aktivity když by za to mohli u nich vybírat? Jen doufám, že zbytečně maluju čerta na zeď.
Hele, to že jsi paranoidní ještě neznamená, že po tobě skutečně nejdou. Myslím, že je vždycky lepší spoléhat sám na sebe, než na nějakou anonymní společnost někde za mořem. Stejně by ses mohl ptát, proč nějaké Galilelo, když americkej systém funguje. Ale co když…!
Rozdíl je třebas v tom, že opensource server pro 100 lidí přijde na úplně jiné peníze za SW, než totéž v provedení MS.
Ale že bych musel mít i open limonádu, tak tolik to zas neprožívám ![]()
Jsem cekal, kdy do tehle debaty nekdo zatahne MS :)) Myslite, ze muze prijit “Microsoft Caching Live” nebo treba “Google Caching”? Od jabcaku by pak prisel prehravac mp3 s vestavenou GPS a jmenoval by se “iCache” ![]()
Nevím, kdes přišel na to, že jsem paranoidní ani netuším, kdo by po mě měl jít? Tvůj optimizmus ve věci Galilea podle mě není na místě - když se američani rozhodnou ho vypnout, tak to udělají. Zkus si najít na internetu nějaké informace a nevěř tomu, co ti o tom píšou v novinách. Jestli chceš být opravdu nezávislý, měl bys používat Glonass:-)))
Kdy nastane čas pro alternativu?
V okamžiku, kdy Groundspeak zavede povinně placený přístup.
Podle mě toto nikdy nenastane…
par poznamok:
-
nie je vsetko zle, co je open. napr. mne sa openoffice celkom paci. z mojho pohladu je to kvalitny soft zadarmo. opencaching sa mi nepaci. a opencolu by som tiez nepil.
-
ten kto povedal, ze je lepsie sa spoliehat sam na seba a nie na spolocnost za morom - to by si musel zalozit solipsocaching a nie opencaching. Ty sa stale rovnako spoliehas na skupinu ludi, len je na inej strane pacifiku.
a ma ine motivy. a myslim, ze komercne motivy davaju vacsiu zaruku stability a kontinuity vyvoja, ale to je samozrejme ina diskusia.
Copak te nekdo nuti, aby ses pridal?
Aby nevznikla mylka, tak jeste dodavam zde obvykle, ze jsem spokojeny basic member a s tim jak funguje gc.cz je to z meho pohledu uplne dokonale. Snad tedy bude fungovat i nadale.
Michal
grrr atlantiku samozrejme. bol som moc zhavy zareagovat na ten zvast…
Já reagoval na jeden z argumentů zastánců opencachingu (není to jediná alternativa), totiž na placený přístup ke službám Groundspeaku.
Pokud se ale nějaká skupina rozhodne vytvořit skutečně svébytný projekt, nedy nejen další klon geocachingu, pak se na to minimálně se zájmem rád podívám ![]()
Je-li ale diskuse vedena z jiných důvodů, než je vytvoření lepšího systému a lepší hry, než je geocaching, pak je myslím si třeba ty důvody pojmenovat a diskutovat o nich.
Pokud je mi známo, celé to začalo tím, že se pár lidem nelíbila nanutandova cache Jolka. Z diskuse vyplynulo, že část z nás prostě není ochotna dodržovat pravidla hry a ráda by si vytvořila hru jinou, lepší, svobodnější. Je-li toto východiskem pro diskusi o opencachingu a je-li skutečnou motivací pouze vytvoření hry bez řádných a uznávaných pravidel (což by zajisté ocenil i Che Guevara), potom jsem opravdu proti.
PS: z “open” software používám Firefox a Draw (z oo.org)
Z toho, co vyplynulo z prispevku BalkanSabranje (zde: http://www.geocaching.cz/Vlakno.aspx?id=9185#9185)
a Johnieze (zde: http://www.geocaching.cz/Vlakno.aspx?id=9289#9289) = zacatek debat o opencachingu,
se ale nebude jednat o server bez pravidel, spis pujde o jazykovou podporu a neomezene sharovani dat. To, jak se k tomu stavi nekteri ucastnici debaty Jolka, je vec jina a myslim, ze opencaching by je neuspokojil. Mozna jejich vec ma resit alternatva freecaching, o ktere se zminil Q. Proti porusovani zakonu a zbytecnemu niceni prirody jsem taky (otazka je, co je zbytecne a co ne), ale taky jsem proti vyvysovani absolutni pravdivosti osobniho nazoru nad nazory ostatnich a premrstenym reakcim. Na veci se da zkratka divat z mnoha stran.
Michal