Byl by zájem o společný nákup v USA?

Občas si objednávám nějaký ten geocoin z USA a tak mě napadlo se zeptat, zda by neměl někdo zájem se přidat.

Funguje to následovně:

V USA mám založený poštovní box u www.zasilkovasluzba.com, nakupuji na ruznych e-shopech a necham si to zasilat na ten svuj poštovní box. Až je toho tam víc sestavím si na webu www.zasilkovasluzba.com zasilku do ČR. V ČR při vyzvedávání zásilky zaplatim DPH a CLO.

Výhody společného nákupu:

  • v případě nákupu více lidí v jednom e-shopu platba jen za poměrnou část poštovného v rámci USA
  • rozdělení nákladů na odbavení zásilky do ČR
  • využití zdarma mého poštovního boxu
  • po dohodě možnost provést platbu přes mojí platební kartu

Předem upozorňuji případné zájemce, že vzhledem k špatnému kurzu dolaru se moc neuštří oproti nákupům v e-shopech v ČR nebo v Německu, ale na druhou stranu je tu možnost si nakoupit něco co není zde v nabídce.

Ověřené obchody kde jsem již nakupoval:

Shop Groundspeak - oficiální shop
Geoswag - můj oblíbený
Cache Zone - jediný na světě, kde mají v nabídce Šamánky

Seznam dalších e-shopů

Kolik co stojí:

  • poštovné v rámci USA se platí cca 5-8$ cena je odvozena od volby doby přepravy - v případě společného nákupu v jednom e-shopu by se náklady rozpočítali
  • poštovní box - zdarma
  • odbavení zásilky do ČR - dle ceníku zasilkovasluzba.com 19$ - rozpočítalo by se mezi všechny účastníky společného nákupu
  • cena poštovného je podle váhy - každému by se zvážilo kolik váží to co si objednal, pak by se rozpočítaly obaly z jednotlivých e-shopů a pak by se rozpočítala krabice od zasilkovasluzba.com mezi všechny
    ceny jsou následující:
    0.45 kg 23.50 $
    0.90 kg 27.25 $
    1.35 kg 31.00 $
    1.80 kg 34.75 $
    2.25 kg 38.50 $
    2.70 kg 42.25 $
    3.15 kg 46.00 $
    3.60 kg 49.75 $
    4.05 kg 53.50 $
    4.50 kg 57.25 $
    4.95 kg 61.00 $
    5.40 kg 64.75 $
    5.85 kg 68.50 $
    6.30 kg 72.25 $
    6.75 kg 76.00 $
    7.20 kg 79.75 $
    7.65 kg 83.50 $
    8.10 kg 87.25 $
    8.55 kg 91.00 $
    9.00 kg 94.75 $
    9.45 kg 98.50 $
    9.90 kg 102.25 $
    atd…
  • DPH netřeba dále rozvádět
  • CLO není vysoké, pokusím se zjistit do jaké skupiny by se řadily geocoiny a kolik by bylo CLO.

Tak snad je to na úvod vše a uvidíme zda bude o společný nákup zájem. :wink:

Teoreticky (snad i prakticky) by měly být některé zásilky z USA osvobozeny od cla.


Osvobození od cla

Ve smyslu ustanovení článku 27 nařízení Rady č. 918/83, o systému Společenství pro osvobození od cla, jsou od dovozního cla osvobozeny zásilky zboží nepatrné hodnoty, pokud jsou zasílány ze třetích zemí přímo příjemci, který se nachází na celním území Společenství. Za zboží nepatrné hodnoty se považuje zásilka, jejíž celková vlastní hodnota nepřevyšuje částku 22 EUR. Zásilky mezi soukromými osobami by měl být limit 45 EUR. Hodnotu zásilky nelze dělit, takže pokud celková vlastní hodnota zásilky tuto částku převyšuje, nelze osvobození od cla poskytnout.

Takže pokud se vejdete s cenou zasílaného zboží do této hodnoty, CLO se neplatí :slight_smile:

JJ, o tom vím, ale předpokládám že těch geocoinů by bylo více a když si vezmeš jejich cenu od 7-9$ nějaké to tričko, samolepka, tužka atd.. s logem geocaching tak se do toho nevejdem.
Proto jsem to sem ani nepsal, abych nevzbuzoval v někom plané naděje.
Ale to CLO je ta nejmenší položka, větší položka je poplatek za dopravu a DPH.

To máš pravdu, to by se zase asi při nižší ceně zboží nevyplatilo kvůli "dopravnýmu" a dalším platbám :slight_smile:

January 2006 Signal the Frog Geocoin $7.99

Official Wherigo Geocoin $9.99

First To Find Card Game $9.95

Cache In Trash Out T-Shirt $9.99

Geocache - Nano Cache Black $2.47 (při 5ks a více)

Geocoin - Road to Sacramento Micro Blue $5.97

Geocoin - Phantom Logger Copper XLE $9.97

Geocoin - Cache Movers $3.97 (při 10ks a více)

Geocoin - Pennypacker Roadtrip $7.47

Wristband - Geocaching Forest Camo $0.99

Nano Replacement 4 log books $1.97

Bylo by možné napsat něco víc? Zájem bychom měli, ale informace tu nejsou dostatečné.
Myslím tím platbu, předání, jestli si můžu objednat třeba i jen jeden apod…

Ja bych zajem mel, asi tak 2 - 3 coiny z Geoswagu. Kdyztak napisu pres profil.

Pokud by byla nějaká větší objednávka, tak bych se taky přidala.
Extra kdyby šlo o oficiální shop Groundspeaku.

Z vlastní zkušenosti mi přijde tento způsob nakupování sporný.
Jediný důvod přeposílání pomocí zásilkové služby z USA je v případě, že nějaký obchod nezasílá do ČR přímo.
V tom okamžiku platíš dvojí poštovné. No a co se týče placení cla a dalších poplatků, tak vzhledem k předpokládané hromadnosti to asi bude nutné, respektive záleží na celní deklaraci a uvedené hodnotě. Nejde však o clo samotné (to je tuším v řádech %), ale o DPH, které je 19% a to už je docela znát na výsledné ceně.
Nechci nijak odrazovat od realizace získání GC věcí ze zámoří tímto způsobem, ale já v tom i vzhledem k předpokládané logistice redistribuce věcí šanci na snížení ceny moc nevidím a už vůbec autorovi nezávidím čas, který tou admistrací stráví.
Já na zmíněných shopech nakupuji celkem pravidelně a nějakou hromadnost moc neřeším.
Cena za kterou si to objednám například z USA je pořád nižžší než na našich shopech. Ještě je možné si všimnout nabídky některých shopů v evropě, které vlastně přeprodávají geocoiny původem z USA. Jejich cena je někdy až úsměvně vysoká a ještě k tomu v EUR.

Bo.T.L. : To zni rozumne, takova organizace nakupu se asi fakt nevyplati. Zkusim to na primo a uvidime …

Nikoho k ničemu nenutím jen vím z vlastní zkušenosti že většiná obchodu v USA do ČR nezasílá.
O DPH se samozřejmě zmiňuji - chce si to pozorně přečíst.
Organizaci zatím neřeší - zjišťuji případný zájem, pokud by byl vymyslím organizaci a distribuci.

Můžeš tu většinu obchodů v USA, která do ČR nezasílá nějak specifikovat? Jediný GEO obchod, o kterém zatím vím že je US only je ten Groundspeaku. Ale je pravda, že ve všech obchodech co jsou dostupné v odkazech na lokální prodejce jsem neobjednával.

Nechci nijak odrazovat, ale zkusil jsi vypočítat jaká by byla úspora na poštovném při realizaci hromadné objednávky touto cestou?
Je totiž otázkou, jestli dvojité poštovné a případné celní poplatky přinesou znatelnou úsporu. Pokud ano, tak tvoje úsilí a čas do toho vložený musí být hodně levný.

Opak je pravdou, nebalamut lidi, vsechny coinshopy posilaj do CZ v poho. A prijde mi hloupost udelat takovou objednavku abych musel platit DPH a clo a jeste zprostredkoveni pres mailbox. Nech si poslat dva coiny po 9USD, zaplat 6USD za postu pres PayPal(neni nic jednodussiho), za tyden to mas doma a hlavne neplat zbytecne dane ceskymu statu…
Anebo si to nech poslet z jednoho nejmenovanyho cesky shopu, kde maj cely sortiment americkejch geocoinshopu (presne tech, ktery uvadis), v souctu pri dvou mincich zaplatis asi o stovku vic a to neni tak moc za cesky pohodli

Právě že spočítal viz. schéma:

Obecně výhody společných nákupu:

  • jen jedno mezinárodní poštovné
  • u některých obchodů žádné vnitrostátní poštovné při nákupu nad 25$
  • možnost nákupu bez znalosti angličtiny
  • možnost nákupu i když nevlastním platební kartu

Tak koukám, že se moje nabídka neujala - takže uzavírám toto vlákno a kdo má zájem o levné nákupy čehokoliv v e-shopech v USA obraťte se na Krkovičku a Bo.T.L. :smiley: