Zajímá mě,který druh keší baví cachery (tradiční,multi,nystery…)a popř.co je baví luštit.Nechci odkazy na už založené cache.
nas bavi asi vsechno krome tupeho prohledavani internetu s cilem zjistit, ktery clanek autor kese zkopiroval a vynechal cisla. a ty teda dosadit za A,B,C … Y,Z.
Pěkné téma. ![]()
Náhodička, dneska jsem se zrovna vyšťavil přesně o tom v logu tadyhle:
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=c9addee9-0c09-4129-82e5-610ed8e7497c&log=y
Na druhý výlev tohoto kalibru dnes (a asi ani tento týden ;)) už neseberu sílu, tož si počtěte tam.
Čím těžší, tím lepší ![]()
I když jedna taková nevyřešená za prahem mi už začíná lézt na nervy ![]()
Mě příliš nebaví cokoli luštit, spíš mě baví hledat.
Luštění je fajn, pokud tedy odpověď nevyplivne google na první pokus. To je pak nuda.
Mně baví cache na pěkných místech v přírodě mimo ulice měst a obcí.
Četl jsem tvůj odkaz a asi nepotěším,protože programátorské špeky já osobně taky nemusím,ale každý si to svoje "SUPER"najde sám a komu se cokoliv nelíbí,ať takové cache nehledá…Mám rád mystery,ale pokud jsou vtipné a logicky řešitelné s nápadem,bez nutnosti státnic na VŠ…
Většina kačerů, co si zeditovali profil na gc.com tam má pár odkazů na kešky, které je potěšily.
Za sebe můžu říci, ze raději běhám v dešti po horách, než abych furt googloval nějakou bláznovou mystérku …
Me bavi nachazet netradicne ulozene kese.
Mě nejvíc "příběhové" jako byl Stalker (nejlepší keš co sem našel)
Mně, asi protože kešuju bez GPSky, by se líbilo něco jako dlouhá multina nebo letterbox hybrid, kde by se začalo na výchozích souřadnicích a dál by se pokračovalo dle zpráv nebo hádanek a další souřadnice by na to ani potřeba nebyly. A mohlo by to bejt třeba aji na celej den, nebo i víc.
No a pak mám ráda zajímavé a zajímavě schované tradicionálky.
no zrovna takové "matfyzácké" cache jako tady uvádí potafeurs svou vlastní osobně taky moc nemusím.
Veimi mě baví lovit jakékoliv cache se složitým a netradičním umístěním. Celkově mě baví luštit originálnější mysterky s dobrým a vtipným nápadem (tedy ne mat-fyz-chem apod "cojsmemělivecvikunaVŠ mysterky").
Podíval jsem se na odkaz a plně se ztotožňuji s tam umístěnou poznámkou od Čmuchala. Takovéto extrémy, kdy "specialistovi" po předvedení své geniality vlastně ani nezáleží na tom kam práskne krabičku, patří jinam. Existuje spousta webů, kde se řeší hádanky, kvízy, matematické, fyzikální a jiné vědecké úlohy, hříčky a pod. Myslím, že zde by takto poznamenaní autoři našli komunity, které je přijmou s otevřenou náručí a zaručí jim i další intelektuální rozvoj a všeobecné uznání.
Navrhni seznam kešek ke zrušení :). Mohly by v něm být rovnou všechny mysterky, protože každá z nich (a za tím si stojím) znevýhodňuje určitou skupinu lidí, a pro spoustu z nich je nezajímavá. Zadání série "Computationally intensive", aspoň velice úzce souvisí s počítači a s tím co spousta lidí každodenně používá i když o tom ani neví.
Za problematičtější na vyřešení považuji třeba ty mystery cache, kde se dá informace k jejich vyřešení najít jen po konzultaci se známým odborníkem, nebo zahrabaná v jediném článku na oborově zaměřeném webu (tzn. ne na stovce míst, jako u řešení diskrétních logaritmů). Ale ani na nich není nic špatného.
Mě hlavně překvapuje, že málokdo kritizuje cache s terénem 4 nebo 5, zatímco když se místo síly a obratnosti musí použít i mozek, tak je ta cache najednou na houby, a jen pro matfyzácké maniaky, a vůbec :)![]()
Taková celodenní nebo aspoň odpolední multina, žádné velké počítání ale dobrý nápad, nějaká hádanka po cestě, hospůdka v půli trasy. Proč je jich tak málo! Naopak kešky, které mají více jak 3.5 hvězd si do GPS vůbec nenalívám. Nedávno jsem skládal nějaké puzzle 2.5 hodiny u PC, hlava mě z toho brněla a tak jsem řekl, že mi všechny mystery můžou vlézt na hrb i kdybych je měl u baráku.
No já si naopak myslím, že geocaching je pro každého o něčem jiném a jsem docela rád, že existují i takovéhle cache… ač si na ně možná nikdy nešáhnu. Stejně jako si zřejmě nešáhnu třeba na většinu horoloezeckých.
Jak někdo v diskuzních lozích psal… keší na výběr je více než dost, takže každý si může vybrat, co ho baví. Takže asi tak.
edit: On mimochodem takovej Uhlíř… ![]()
Naprosto souhlasím s Alkesem. Každý má možnost si vybrat. Listingy jsou jasně dány a lze z nich předem vyčíst jestli na to mám nebo nemám. Vždycky je to o kvalitním nápadu, keš musí bavit. Pokud je to utrpení tak je prostě nehledám a hotovo. Nikdo mě nenutí.
Ja osobně při zakládání svých keší preferuji to, aby byli dostupné, aby logů a reakcí bylo co nejvíc. Pokud založím nějakou brutalitu tak musím počítat s tím, že mi na keš chodit nikdo nebude a v tu chvíli bude ztrácet smysl. Podle mě je to pouze o tom navštívit pěkná místa a zpestřit si to hledáním pokladu.
znam:D
jenze problem tehle zavislosti jmenem geocaching tkvi prave v tom, ze po tydnu, mesici se ti ty otazniky po kliknuti na Filter out finds zacnou na zacatku seznamu mnozit tak, ze je stejne zacnes resit…a nakonec dojdes k zaveru, ze je vlastne lepsi to neodkladat vubec a resit to hned, nez jich tam bude fura:D
svoboda ve vyberu je fajn, ale zavislost je svinstvo:D
Já osobně mám nejraději tradicionálky, nebo max. nějaké kratší až středně dlouhé multi, které mě zavedou někam na velmi zajímavé místo. Delší multi taky nevadí. Nejlépe když je to v přírodě, ale ani zajímavým místem v zástavbě nepohrdnu.
Co nemám rád, tak jsou mysterky, kde se musí něco složitě luštit.