Cache na moste

Zacina se me v hlave tvorit napad na multinku, a vymyslel jsem, ze by finalka byla trochu narocnejsi (jako teren). Proste ze bych kes umistil na takovej ten zeleznej obloukovej most. bud nekam pod neho, nebo nahoru na ten oblouk. Most uz je nepouzivanej, takze po nem nic nejezdi. Myslite ze to je realny, nebo by z toho mohl byt nejakej problem? (precejenom by se po tom asi lozit nemelo…)

Pokud se někam nesmí lézt, pak tam ani nemá být cache. Ze zákona je zakázáno (horo)lezení po jiných než vyznačených trasách. Na mostech vyznačené lezecké trasy nejsou. Dále platí zákazy vstupu na většinu mostních konstrukcí mimo oficiální cesty pro vozidla / chodce. Možná, že zrovna Tvůj most může mít jiný režim, ale docela bych o tom pochyboval.

Prosímtě jseš si tímhle tvrzením jist? Mám tu kousek od domu Jizerky plné balvanů a na většinu z nich (odhadem na 999 promile) žádné vyznačené trasy nejsou. A i ty kameny, na které se leze a jsou popsané v horolezeckých průvodcích, nemají trasy vyznačené. Není mi taky jasné, kdo by měl mít právo takové trasy vyznačovat…

Neplatí to náhodou jen v rezervacích a hlavně pro přístupové cesty ke skále?

A možná na jiné skále, než na té naší poctivé, zocelené, žule, je to s pravidly jinak.

..jenom do toho kluci netahejte maglajz, to by bylo uplne offtopic :smiley:
Prvovystupy se taky jaksi nedelaji po vyznacenych cestach(to by to nebyly prvovystupy) ale jinak souhlasim s Dandrou, ze na most NE- co kdyby am nekdo kvuli FTF nebo ikonce za coin zhucel :o

No a takováto pravidla platí i pro kanalizaci a podobné kratochvíle. A přitom Styx máš odlovený, že :D??? Takže shrnuto : lezeme tam, kde je krabka bez ohledu na předpisy…Proto si myslím, je zbytečné tady řešit vhodnost umístění cache na mostní konstrukci. Takže si swenney vem vzor z BD a průser buď bude nebo nebude. Já tam nepolezu :slight_smile:
Jen dotaz, co je pod tím mostem? Jestli dráty od železnice, tak na to rychle zapomeň.

tak nejsu blbej ne? :wink: pod mostem je Morava

mne se to zda zbytecne provokativni z hlediska verejnosti.

Klidně ho tam šoupni, aspoň se GC konečně dostane do TV Nova :smiley:
/pořad Na vlastní oči se spoustou sugestivních záběrů a slov/

Nedavej to na most, ale hned vedle mostu. Kdo bude chtit vyzkouset lozeni po moste, vyzkousi si to ze sveho rozhodnuti a na svy triko.

Ale to už by nebyla taková sranda podstupovat riziko ztráty života kvůli jednomu bodu, když už bych ten bod měl i tak :wink:

Když někdo vyleze na mostní konstrukci kvůli kešce, tak to nedělá ze svého rozhodnutí a na své triko?

Sohulasím, že umístění kešky na konstrukci mostu by asi nebylo úplně nejlepší, ale osobně bych takoovu kešku velmi uvítal a na most si rád vylezl :smiley:

Je spousta věcí, které se dělat nemají a přesto jsou v oblibě. Samozřejmě, že tam většina z nás vyleze, ale asi byt to nemělo tak být :wink: Dříve perzekvovaní komínáři si kvůli svému koníčku museli zřídit oficiální organizaci podobně jako horolezci. Kdo není registrovaný komínář, nesmí na komíny lézt. S mosty to bude podobné. Je tu někdo připraven na založení Svazu geocacherů, Svazu všeadrenalinových sportů, nebo alespoň Svazu "mostařů"? B)

Tak, tak :D:D

Svaz pacientů Dr. Chocholouška jako zastřešující organizaci - kde je seznam členů už je známo…

Ahoj Swenney, rozhodně by to byla raritka, bude dost záležet na odlehlosti a mudlovosti. Mám strach pokud tam přijde vetší počet kačerů, kteří půjdou přes mrtvoly, tak se za chvíli nějaký nedůležitý mudla bude chtít zviditelnit nějakým fízlováním. Z mládí si pamatuji na průsery, lození do stohů, různých skladů, plynovodů, komínů, vždy to skončilo návštěvou rodičů ve škole a následnou výchovnou inzultací.:slight_smile:

Hlavně by asi neměl být zákon, že za ohrožení zdraví, které si způsobí lezec na soukromé stavbě, nese odpovědnost majitel stavby a nikoliv lezec.

Jistě, ale je nutné už teď stahovat gatě, když brod je ještě daleko? Navíc mosty a kanály jsou obvykle dobře dostupné z veřejného prostoru, což komíny obvykle nejsou (dobře, Acrophilia byla výjimka :)), tudíž stíhat kačera na mostě je dost obtížnější nežli stíhat komínáře.

Kešku na komíně už máme, tak proč na na mostě :slight_smile:

Můžeš prosím připsat odkaz té kešky na komíně? :slight_smile:

Jak by onen nedůležitý mudla takové fízlování technicky provedl? Bude čekat půl dne schovaný u mostu, a až přijde kačer, tak zavolá policajty? Uvědomte si, že pokud policajt nechytne kačera přímo in flagranti, je kačer za vodou - na základě logu na gc.com už žádného kačera odsoudit nemůžeš.

PS: Swenney, nedej se odradit, dej tu kešku tam, máš moji podporu (a Jarmillinu pravděpodobně také :)).