Cache v VVP Brdy?

Mám dotaz…dost často se poslední pohybuji v Brdech a v okolí Mirošova…v neděli jsem byl u hradu Dršťka nedaleko Skořic a moc se mi tam líbilo…vzhledem k tomu, že tam byl i celý náš team, měli jsme nutkání tam poblíž zanechat cache. Náhodou jsem jí měl v brašně :slight_smile: a vozím jí už pár dní a přemýšlím, kde jí zahodím :slight_smile: a tam je na cachemapě takové bílé místo :slight_smile: A zde je můj dotaz…hrad a jeho okolí je už ve VVP Brdy…lidé ze Skořic tam běžně chodí, ale je to za cedulema zákazu vstupu. Řekl jsem, že tohle je blbost a proti pravidlům, ale červík pochybností hlodá…a když tady čtu ty různé diskuse …mohl by mě někdo zkušený říci na to svůj názor?..Jak to vidíte, ze zanecháním cache v Brdech?

Ma zkusenost je takova, ze se nevyplati v takovem miste cache zakladat. Nebyla by to sice prvni ani posledni ceska aktivni cache za ceduli “Zakaz vstupu” - osobne vim nejmene o 2 a o pak o nekolika diskutabilnich, ale jak uz tu kdosi zminoval, je to americka hra a ma dana pravidla. O tom, ze prave na takovych mistech lze obcast nalezt opravdu unikatni mista nemuze byt sporu, ale na stranky geocaching.com proste nepatri. A dat kes stovky metru od mista take neni resenim (lovci bodu takove misto nenavstivi, tem staci zarez v logbooku; nekteri verejne nepriznaji navstevu mista za ceduli a pak jeste stouralove, remcalove.. ;o) ). Groula tu kdysi nabizel zverejneni takovych skrysi na svych strankach, ale nevim jestli je ta nabidka jeste aktualni. Takova skrys je vsak “hodne ze hry” a je to spis pro “geo-fajnsmekry”. Vylet na vlastni triko a pro vlastni poteseni…

kratka odpoved: ne.

dlouha odpoved: ano, se svolenim spravy VVP, v popisu cache se zretelnym varovanim (cesky a anglicky) a navodem, kde ziskat povoleni ke vstupu - pro inspiraci viz treba tahle cache na zakladne RAF na Kypru, nebo iracke cache na US zakladnach.

Povoleni ke vstupu se asi sehnat da (nevim jak v Brdech, mam zkusenosti s Libavou u Olomouce - odmitli nam jeden vikend, ze tam jsou strelby, a pustili nas na nasledujici, do bumazky napsano “turisticky pochod”), na povoleni k umisteni cache netusim, jak by se vojensti pani tvarili.

Ju..tak jsem si si to přečetl mrknul na tu cache u základny RAF a je mi to jasný …měl jsem pravdu :slight_smile:
Bude to naše první cache a tak si na ní dáváme záležet a mě se ten nápad s tím umístěním taky nelíbil, ale potřeboval jsem argumenty :slight_smile: Časem možná dáme nějakou Brdskou multi s částí hádanky u správce vojenského újezdu :slight_smile: je to fajn chlapík a jistě by na kraj újezdu povolení vydal, ale to až časem, až budem mít v ukládání kešek praxi.
Moc vám děkuju za odpověďi.