České cache pro Palm do readeru iSilo

Ahoj, před pár měsíci jsem něco podobného marně hledal a nakonec jsem to vytvořil sám. Jsou to gc.com stránky převedené do textu a jsou tam vždy i ty poslední příspěvky (hodí se hodně na cestách, když se člověk rozhodne bez přípravy zalovit :).

Pro sebe to prozatím aktualizuji jednou za měsíc, když se člověk nechystá na ftf, většinou je to dostačující. Možná by to někoho mohlo zajímat (obzvláště pro starší Palmy), takže kdo má zájem: http://vogi.wz.cz

Hmmmm, tak uBook na Aceru n10 s Windows Mobile 2003 mi to neotevrel, ackoliv normalne cte PDB soubory bez problemu … :frowning: Zajem bych celkem mel, cteni logu cestou ve vlaku je moje oblibena zabava …:slight_smile:

A mimochodem, co jsi na strankach myslel tim prohlasenim “… ve formátu *.doc a *.xls, to ale není hotový dokument …” ?

ad 1 … je to format do iSila, jestli je na WinCE iSilo, mohlo by to fungovat, nemam zkusenost…

ad 2 … mozna to neni uplne spravna formulace, ale myslel jsem tim to, ze se na kazdem pocitaci nezobrazi absolutne stejne (na rozdil od pdf), navic kdo nema MS a pouziva free alternativy, nemusi nektere obrazky a ficurky precist vubec, nebo blbe

No skoda … a prostej text bys z toho udelat nedokazal? Nebo cokoliv jinyho?

iSilo je dost dobrý na elektronické knihy, měl jsem ho rád a četl jsem si v něm (dokud jsem měl Palm). Nicméně iSilo existuje i pro PPC a Symbian, takže každý si přijde na své. Více na http://www.isilo.com/.

jenze v obyc textu prijdes o hypertextove odkazy formatovani a pak se v tom bude moooc hodne spatne orientovat … jestli mi poradis nejaky konvertor, muzu to vyzkouset - funguje to takhle: dam zkonvertovat index (jmenovity seznam s odkazama na jednotlive stranky, ktere mam pripravene v adresari), udela se z toho jeden soubor a v nem je ten seznam a za nim vsech ctyristaneco stranek, jsou ale prehledne formatovane a funguji odskoky se seznamu primo na zacatky jednotlivych kesi - jinak to podle me moc nema smysl

Skvela prace! Prave jsem to vyzkousel se smartphone (Windows Mobile 2003). Nema to chybu. Skoda jen, ze decrypt hintu si clovek musi udelat sam. :wink: Ale diky, rad budu pouzivat!

No to je fakt, text asi ne, ale co to hodit do normalni HTML stranky? Na zacatku obsah a hotovo … HTML umi snad vsechno, ne? mimochodem, me by ani nevadilo to mit v textu, od ceho je vyhledavani :slight_smile:

Proste mi prijde skoda, kdyz uz mam ty data, tak to nedat do nejakyho univerzalniho formatu … na webu brojis proti proprietalnim M$ dokumentum a sam to vrznes do nejakyho jeste specialnejsiho :-))) A jak zistavas data, nerikej mi, ze to stahujes rucne …

Jinak ale rozhodne mam zajem, me vzdycky strasne zere rucne stahovat www stranky s popisem cache a cpat to do PDA :slight_smile:

jak jsem uz psal, porad nejaky vhodny konvertor pro tvoji platformu - ja se nebranim jinym systemum, jenom zkratka nebylo potreba se tim zdrzovat, kdyby byl ohlas a zajem, muzu s tim udelat i neco dalsiho; proti M$ nebrojim, je to jen konstatovani faktu

Jasny, chapu. Ja nevim, jakej je puvodni format, ze kteryho to cpes do PDB pro iSilo … nevim, cim lepis ty HTML, ale na konverzi z iSilo jinam neznam nic … jak jsem psal, mam Windows Mobile 2003, staci mi cokoliv univerzalniho, TXT, HTML, word, PDF, XML … :slight_smile:

Jinak iSilo pro PPC je fakt prisernej program … :frowning: Kdyz to srovnam treba s uBook nebo i s MS readerem, tak je to des bes … :frowning:

Ale vazne, JAK to vytahujes cely z geocaching.com? :slight_smile:

posli mi mail

…pro ty, kteří mě vypeskovali za snahu poskytnout vysledný produkt :o), jsem přidal možnost stáhnout balík “noimg” html (podklady pro případnou konverzi) http://vogi.wz.cz

Ale notak, ja to tak nemyslel, ono kecat umi kazdej ale neco udelat, to uz da praci. Takze ti rozhodne patri velky dik, tohle je moc pekny reseni a pokud budes mit naladu to obcas aktualizovat, tak to bude vyborny :slight_smile:

Jeste bych mel namet na zlepseni, bylo by hodne slozity tam frknout ke kazdy cache VSECHNY logy? Nejen tech uvodnich par, co se zobrazujou pri otevreni detailu cache?

Díky, tohle je vynikající. HTML jsem zkonvertoval do TXT, a ten už pomocí MicroReaderu bez problémů přečtu i ve svém historickém Siemensu SL45i.

Tak jsem tedy ještě přidal nový balík html stránek s kompletními logy - ten ale příliš aktualizovat nehodlám (sám ho nevyužiju a navíc se ty staré logy příliš nemění :), takže kdo má zbytečně volnou paměť v PDAčku, tak si je tam může nechat i vedle bežných aktualizací.

Je to excelentni, diky moc :slight_smile: Dneska pamet stoji pakatel, takze by s velikosti nikdo nemel mit problemy, ted uz se mensi kartu jak giga nevyplati kupovat :slight_smile: Musim uznat, ze kdyz jsem zacinal, nahraval jsem si mapy a kde co a na 512 jsem se nechutne tisnil … :slight_smile: Ted s gigovkou uz je to lepsi …

Vyzkousel jsem Vogiho HTML verzi kesi na telefonu v Pocket IE a bylo to prima. Jenze co s tim decryptem? Prepisovat to na miste na papir a dekodovat…to je “moc” prace a kolikrat ja nemam ani tuzku (nebo to snad uz nekdo z vas dokaze cist i bez prekladu? ;-)). Natahovat to primo z gc.com jenom kvuli toho decryptu je zase moc luxus a ne vzdy je to mozne. Tak jsem nabrouzdal MSDN specifikaci objektoveho modelu Pocket IE na mobilnich zarizenich a zkusil napsat klientsky JScript, ktery by to umel primo na jednotlivych strankach kesi. Je to sice dost jine nez ve “velkem” prohlizeci, ale podarilo se. Proste se hint na jedno “klicknuti” prelozi. Je to takova drobnost, ale treba se nekomu z vas muze hodit. Pokud by byl zajem, nemam problem to dat k dispozici. Jeste jednou diky Vogimu!

bez prekladu myslim zatial cita len Toniczech :slight_smile:

Teda priznam se, ze jsem to trochu schvalne neresil, cloveku obcas oci zabloudi a mohl by nahodou precist i to, co nechce…

No moment, klikam az nevim, preci. :wink: Stranka se natahuje samozrejme s encryptovanou napovedou. Vlastne to vypada jako na gc.com, jen se ten preklad resi lokalne. Vcera jsem jeste zkousel Offline Explorer a natahoval stranky z gc.com i s obrazkama. Jedna cache mela cca 300 kB. Dve cache uz jen 370 kB (nektere graficke prvky jsou stale stejne). Tak nevim. Mozna pujdu i touto cestou.