Chybné PQ - nelze importovat

již třikrát za sebou mi ted přišli PQ, které po rozbalení jsou OK (myslím velikostí srovnatelný soubor co chodil dříve) , ale když jej chci otevřít v Map Source píše to nelze importovat. Jiné soubory tam v pohodě otevřu. Setkal jste se s tím někdo ?

S podobnou věcí ano, nahraju do GPS a tam nic. Nahraju starší nebo novější a tam vše ok. Tak zkusím ten co tam nebylo nic a skutečně chyba není u mě, ale v daném PQ. Asi soudruzi udělali zase někde chybku :D.

Taky sem e to obcas stane. Kdyz jednou za nekolik mesicu aktualizuju celou republiku v GSAKu tak z tech cca 25PQ jich je vetsinou tak 2-3 vadnych. Proste si je musim nechat poslat znovu.

Nejjednodušší, jak zjistit, jestli to je poškozené, je si ty GPXy ovalidovat, viz: http://www.topografix.com/gpx_validation.asp

Z výpisu zjistíte, v čem je problém…

Já tak zjistil, že jedno GPX z PQ, co přišlo, mělo místo <gpx tagu tag <GPX a můj parser na tom padal.

Nebo přejmenuj na *.xml a otevři MSIE. Zpravidla napise radek, kde je problem.

Obcas byva spatnej znak v nejakym z logu… Aspon gsak mi to nechtel sezrat a po uprave to slo :]

Ahojky.
Mohl by jsi prosim te dat strucny navod jak ty GPXy ovalidovat. Diky.

vzdyt to na te strance je napsane…

  1. stahnes si posledni verzi Xercesu z linku, ktery je tam uvedeny.
  2. Nekam si to rozbal
  3. zavolej z prikazove radky to, co je na te strance napsano.

Na podobny problem jsem taktez narazil. Dela to nejaka verze softu ktery loguje primo z telefonu. Do logu program vlozi znak #00 coz znamena obecne konec retezce. XML pak nejde parsovat. Par lidi kteri takto logovali jsem varoval, ze tvori neplatne logy. Ale je mozne, ze je to i necim jinym.

Problem s neplatnymi znakmi v listingoch alebo logoch nie je staticka zalezitost. Svojho casu ked som hladal pricinu zahadneho tuhnutia garminov ak boli odoslane data 1:1 z gc.com na pristroj som si vsimol ze sa objavovali v niektorych listingov zhluky chybovych dat ktore ale vzdy menili svoju dlzku ale aj obsah…Najprv som myslel ze ide o nieco comu nerozumiem a ze su takto prenasane nejake "speci" informacie - mozno nakoniec naozaj sa aj prenasaju ale ja som to jednoducho odignoroval a bol pokoj.
V podstate neviem ci problem s nahodnymi datami pretrvava, pretoze data prevetivne filtrujem a je "vymalovane"…Mozno ale cez tieto data naozaj prudia udaje niekomu kto vie viac…

Ted mi prislo z 10ti PQ 7 ktere vyvolaji pad aplikace. Kdyz jsem do soboru kouknul hexeditorem, tak tam mam na zacatku souboru ve vsech vadnych navic tri znaky
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>… :@:@:@

a protoze to prislo zazipovane, tak to vadne vygeneroval a pak zabalil uz GC.com. :frowning:

P.S. tou vyse uvedenou validaci to projde bez problemu. Ta hlasi platnou validitu. Ty tri znaky na zacatku "nevidi". :frowning:

No, jo, tomu se rika BOM \xEF\xBB\xBF. Oznacuje to zacatek souboru s UTF.

Takhle jsem to spustil ja

./SAXCount -v=auto -n -s -f /home/ftp/kesky/krnov/pokus.gpx

a takovou to hlasi chybu

Fatal Error at file /home/ftp/kesky/krnov/pokus.gpx, line 1, char 1
Message: invalid document structure

takze to funguje

Asi zalezi na znacich co jsou tam navic.
Zkusil jsem jak moje nastaveni
SAXCount -v=always -n -s -f 1396416.gpx
tak tvoje
SAXCount -v=auto -n -s -f 1396416.gpx
a v obou pripadech validace OK..
1396416.gpx: 1625 ms (24401 elems, 12398 attrs, 0 spaces, 2743417 chars)

Mam v souboru na zacatku navic 3 znaky
HEX:ef bb bf

P.S. nicmene Hexeditorem jsem ve vsech vadnych PQ odmazal ty prvni tri znaky a je po problemu. :slight_smile:

Mas pravdu v jednom znaku jsem se uklepl a potom to hlasilo chybu, po zmene za ty spravne nespravne znaky to proslo, coz je divne, ale je to tak.

Ja bych se na to hlavne dival z trosku jineho uhlu pohledu. BOM je vcelku prirozena soucast jakehokoliv dokumentu v unicode. Proto by si kazdy program, ktery zpracovava unicode soubory, mel umet s BOM poradit, i kdyz je tam nadbytecny. Takze program, kteremu to vadi, bych nazval jako prinejmensim ‘netolerantni’.