CITO

Základní princip CITO je mi jasný. Přečetl jsem si to na wikipedii, podíval jsem se do listingů a logů těch co v ČR proběhly.
Žádného jsem se bohužel nezúčastnil, nekoná se jich tolik, jako normálních eventů, kde se jedná o to aby jsme se setkali a pobavili.
A právě proto jsem už loni přemýšlel nějaký pořádat, protože se mi ta myšlenka moc líbí a myslím si, že by se spousta z nás ráda zúčastnila nejen kvůli nové ikonce do statistiky.
Doposud však nemám dost informací, Wiki je pod tímhle nadpisem dost strohá a angličtinou neoplývám.
Na http://www.cacheintrashout.org/ této stránce jsou taky na informace skoupí. Co znamená ta informace? Že letos je nějaký CITO víkend 19-20. dubna? Jak se na tom budou podílet cacheři z ČR?
Já bych námět na CITO v tomto termínu měl a chtěl bych ho pořádat.
Nerozumím však téhle větě z Wiky, cituji:
"CITO setkání jsou organizována a sponzorována geocachery, ne jinými organizacemi. Cítíte-li, že vaše plánovaná akce by mohla patřit do této kategorie, ale nejste si úplně jisti, požádejte o schválení před přihlášením event cache."
Znamená to, že pokud CITO finančně zajišťuje někdo jiný, než my cacheři, že nebude povoleno?
Můj návrh spočívá v připojení se k této akci: http://www.poricinadsazavou.cz/docs/Projekt%20cista%20reka%20Sazava.doc
Děkuju moc za všechny ohlasy a odpovědi a zejména rewieverům přeju hezký den ;););).

Ber to tak, že daný víkend je navržený jako vhodný pro uspořádání tvého CITO, aby to bylo hezky masové (na mnoha místech ve světě) a dobře se to prezentovalo :wink:
Podílet se na tom budou tak, že v Praze Šaman zorganizuje obří CITO, a na mnoha dalších místech budou další "lokální" CITO…

Já bych to chápal zhruba tak, že když si to zorganizuješ primárně jako CITO a seženeš si na to sponzora, který ti zaplatí odvoz toho co se nasbírá + případně pytle na ten bordel a nějaké drobné občerstvení, tak je to o.k.
Pokud si najdeš megaakci nějaké ekologické organizace a prostě se k ní přifaříš, tak se to jako CITO prezentovat nemá (nesmí).
S navrhovaným připojením k odkazované akci si nejsem moc jistý. Kdyby se jednalo o jednorázovku (všichni se sejdete v tolik a tolik tam a tam, navléknete si naše trička a budete dělat to a to) tak asi ne. Vzhledem k tomu, že je tam časové rozpětí 2 týdnů, chápu to spíš jako zastřešení individuálních aktivit typu "sednu s kámošem do loďky, ujedem 10km, naplníme pytel a necháme ho u silnice na břehu a oni už se nějak postaraj"… kam by se CITO třeba vmáčknout dalo. Nevím, jestli tohle budou čeští revieweři schopní rozseknout??

Osobně jsem se dvou CITO zúčastnil (obřího v Praze a komorního v Liberci), ale o organizaci nic nevím

Ten CITO víkend je nejspíš stanovený u příležitosti Dne Země, který se koná každoročně 22. dubna. Sice mi to přijde trochu násilné, aby se jednou za rok všichni "ekologicky myslící jedinci" spojili, ale budiž, je to fajn, když bude chvíli někde čisto :wink:
Připadající víkend je právě 19. a 20., takže se dočkáme masových čistících akcí :slight_smile:
http://en.wikipedia.org/wiki/Earth_day#The_April_22_Earth_Day

Já myslím, že zúčastnit se takové akce, by nebyl problém i kdyby to nebylo oficiální CITO. Posázaví si to rozhodně zaslouží. Takže pokud by neprošel CITO event, stálo by za zvážení uspořádat tradiční event. Na tom létaku i píšou, že se nebrání dalším formám spolupráce.. Určitě by byli nadšeni, kdyby jim tam tak na den, nebo i dva přijelo pár georukou pomoci… Osobně jsem pro ten Kácov :slight_smile: mají tam skvělé pivo…

No, v podstatě jste si tak nějak odpověděli sami,
takže jen telegraficky

  • Oficiální datum se většinou stanovuje podle Dne Země, ale není to pravidlo (je to víceméně dohodou na Groundspeaku). Každý den je vhodný na uspořádání CITO eventu a není tedy třeba čekat do dubna a ani se nějak na Den země vázat.

  • CITO musí být CITO tzn. nesmí to být akce někoho jiného, ke které se přidáte. Co se týče sponzorů, tak tady nejsme tak přísní jako v US, kde si geocacheři sami nasbírají bordel a taky si ho sami zlikvidují.
    Standartně u nás v ČR, CITO podporuje město, nebo lesy, které zaplatí odvoz toho, co se nasbírá, dodá pytle na ten bordel a ochranné pomůcky a když budou na geocachery hodně hodní tak dají i nějaké to drobné občerstvení.

  • Do projektu Čistá řeka Sázava je možno se po dohodě s autory zapojit ovšem pouze za předpokladu samostatné akce pro geocachery, (kontakt paní Čmelíková - jiná forma pomoci) využívající pouze logistiku (určená lokalita k vyčištění a zajištený odvoz bordelu) Posázaví, o.p.s.

jj v Prahe sa uz CITO chysta, ale este je prilis skoro na prihlasovanie, vidim to az na unor, kazdopadne bude v sobotu 19.4.

No uz se nemuzu docka:-) lonske CITO bylo super:-):wink:

Díky za vaše odpovědi, teď už v tom mám jasno. Podmínky pro pořádání CITO eventu jsou dost limitující a plánované akci v Praze rozhodně nebudu konkurovat, dobře, že jsem se nejdřív informoval.
Přesto všechno se mi ta myšlenka v hlavě usadila, uvidíme, jak se s tím poperu.

Takže pokud tomu dobře rozumím, jde teoreticky udělat CITO například v listopadu?

Jasně. Termín je libovolný, CITO se může konat kdykoliv.

Supr, už máme v kalendáři :slight_smile: a těšíme se. Loni to byla moc povedená akce B)

[color=blue]Nejen v Praze, ani Moraváci nespí :p! Na střední Moravě se chystají hned dva CITO eventy. Jeden u Přerova někdy na přelomu března a dubna, druhý u Hranic předběžně v termínu 26. dubna…:wink: Listing druhého z nich bude venku do konce února B).[/color]

A ten první bude po konzultaci pravděpodobně 5. dubna a listing velmi záhy… :wink:

[color=blue]Tak už i ten druhý je venku - CITO Svačinka, aneb úklid u dálnice ([cache]GC1981Z[/cache]) :wink:[/color]