Článek o geocachingu - MF Dnes -region Plzeňský

Dnes jsem v MF Dnes :slight_smile: v příloze region Plzeňský objevil článek o Geocachingu v Plzni :slight_smile: Tak kdyby náhodou šel někdo kolem trafiky tak si může počíst…

A nejenom kolem trafiky (a vůbec, já chci souřadnice té trafiky. Já chci souřadnice všech trafik! ;-), ale je to k nalezení i na stránkách idnes - Družice vodí lidi za pokladem.

Nebo tu to mám naskenovaný.

Dobrá práce… Dík! alespoň to nemusím hledat :slight_smile:

Chjo … dalsi propagace … :frowning: Nevim jak vy, ale po zkusenostech za posledni rok se koukam na vsechny podobny clanky, tv porady a podobne jako na dalsi hrebicek do rakve geocachingu …aneb chybi mi ta atmosfera pred cca rokem …

Atmosféra kde? Začal jsem před rokem a až v poslední době jsem navštívil dva eventy. Atmosféra fantastická.

Asi je ale pravda, že se zvětšil počet geolidí, se kterými bych nejraději neměl nic společného.

Zkus navštívit nějaký event, poznáš super lidi a pak už si užívej geocaching s těmi lidmi, kteří ti vyhovují a neřeš ty, kteří za to nestojí ;o)

před rokem už to bylo v prdeli.
To před dvouma, třema rokama, to byla panečku atmosféra.
Teď už je to všechno v hajzlu… :-(((

A co teprv pred osmi lety! To byla paradni atmosfera :)))

To je debata jak před domovem důchodců :slight_smile:

Pánové “groulo” a “Merline_CZ”, můžete být tak hodní a popsat nám tu skvělou atmosféru, která tu byla před rokem, dvěma, či třemi? Víte děláme GC teprve od letošního července a jako greenhorni jsme ještě jaksi nestačili postřehnout, že už je to v “hajzlu”. Kdybychom to věděli dřív, tak se do toho asi ani nepouštíme, ale co teď, když už jsme potkali tolik skvělejch lidí…? Nechce se nám nechat je plácat se v tom samotné…

To bude ono…

Já jsem rád a jsem rád, že to vyšlo tady v MF…už mě dost štvalo, když jsem šel někam něco vyjednávat ohledně kešek tak, že na mě koukali divně a pak řekli " jo to je taková ta hra co při ní umírají malé děti, když padají ze skal" to se mi stalo už dvakrát a vždy jsem si myslel něco o debilních novinářích a jejich touze udělat senzaci ze všeho… tenhle článek vyšel možná jako taková malá satisfakce, ona paní byla i na geopotlachu…

Jinak jaká atmosféra? Že se třeba těch pár geocacherů znalo osobně? Trávili spolu třeba i dovolenou a tak… jo, tohle znám, zažil jsem to v různých skupinách lidí, které sdružuje společný zájem. Ale jak lidí přibývá… každopádně každá zájmová skupina je vzorek lidí z ulice a tak jako si na ulici nepadáte s každým kolem ramen a neříkáte si jak je skvělej, tak ani nikde jinde a to mám spousty zájmů, si ne s každým rozumím a ne každého mám rád. Myslím, že neexistuje hobby, kde by byli všichi ti, co ho provozují skvělí, kamarádští a fantastičtí lidé. Pokud o takovém víte, dejte mi vědět :-).

Taky si myslím že na nějaké spolky superčestných Rychlých šípů se už dneska dá věřit dost těžko, i když je to hezký sen.

Mimochodem na jiným vlákně mě docela zaujalo že jízda Transitem do zákazu vjezdu kdesi v lese se omlouvá osobní znalostí dotyčného kačera z eventů. Zatímco jinému kačerovi se nadává za to že vjel na motorce až k nějakému pramenu.

Možná tomu nerozumím ale podle mě je prasárna obojí, bez ohledu na počty sebraných kešek. Berte to jen jako dojem kterým na mě tyhle debaty působí. Chápu že tyhle internetový debaty jsou dost často zcela odtržený od reality…

A zaujalo te take, ze se v obou pripadech vyjadrovali uplne jini lide? … jen takova technicka poznamka

Jestli ono to nemuze byt tim, ze tomu koho znam osobne a setkavam se s nim se blbe nadava. :slight_smile:

Ja neznam ani jednoho takze mozna lip vidim tu podobnost chovani (logu) a zcela rozdilne reakce.

Navic se mi nejak nechce verit ze by lidi odsuzujici motorkare necetli vlakno o Transitovi.

Klidne ale toto vlakno nechme zapadnout… myslim ze neni treba se k tomu dale vyjadrovat.

Tak hele:

  1. Groulu jsem neomlouval. (nevkládej mi tvoje slova do úst)

  2. Kdybych ho potkal s tím Transitem tam kde se to fakt nesluší, tak bych ho vypičoval sám. (u mě naopak platí, že čím víc člověka znám, tím líp se mi mu nadává - toto neplatí u Grouly, kterého prakticky neznám)

  3. Reagoval jsem na to, že si kdekdo (v tomto případě nějaký vesměs anonymní “czcharlie”) jenom tak proniczanic otevře hubu na člověka kterého vůbec nezná a navrhuje podobné kraviny jako “zavrit na dobre ohrazene smetiste a nepustit ven” na základě čtyřřádkového vyjádření někoho jiného, kdo dotyčného Grouliče taky nezná. Skoro to vypadalo, jako kdyby “czcharlie” chtel “Petana” v urážkách trumfnout. Podobné výlevy považuju za ubohé, tak jsem ho chtěl trochu zchladit a vyvrátit jeho označení “IQ tykve”, když podle všeho jde o nesmírně nadaného a pracovitého pana inženýra :slight_smile:

Mitaku to ale nebylo namireno proti tobe ani proti nikomu jinymu.

Chtel jsem jen trochu upozornit na ponekud rozdilnej pristup k ruznym kacerum. Navic kdyz tady dotycny jeste hlasa jak je to ted “vsechno v hajzlu”

Znova ale opakuju ze ho neznam a treba jsem nepochopil, jeho britky humor a ironii. Ve skutecnosti se treba jedna o zaniceneho ochrance prirody ktery nevynecha jedinou volnou chvilku aby mohl vycistit dalsi a dalsi kus lesa :slight_smile:

Vitku, abych te trochu uklidnil - ja cetl obe vlakna, uz jsem dokonce i psal reakci sem (taky uz ale poznamku spise pro tebe ;]), ale pak jsem ji nedopsal a zrusil - z prosteho duvodu, uz jsem vicemene vyleceny a neverim, ze tyhle debaty jsou k necemu dobre. Alespon tady na forech. Ale ver, ze Groulu jsem osobne potkal, pusobil docela sympaticky, ale az ho potkam v zakazu vjezdu s autem (jeste Tranzitem, aby netroskaril s malym osobakem), tak mu reknu klidne do oci, ze je debil. (Vubec me v techhle pripadech nezajimaji argumenty ‘mam v aute cennosti, nemam cas, prsi, mam zlomenou nohu atd’ - kdyz nemuzu k te cache jit pesky, vzdycky mam moznost k ni nejit vubec, ne). Reknu to klidne i kamaradovi, s kterym chodim kazdej vikend do hospody. Rikal jsem si to i sam sobe, kdyz jsem parkrat nekam zajel autem dal, nez by odpovidalo memu vkusu - kdyz jsem mel ssebou male deti, s kterymi je docela problem ujit treba i kilometr - ne treba ze by to nezvladly, ale ze to trva hodne dlouho. Podotykam, ze jsem takhle nezajel do zakazu vjezdu nebo do rezervace ani na nezpevnenou lesni cestu - ale treba na lesackou asfaltku, ktera uz proste neni ani okreska, reci zakona je ten rozdil myslim vyjadren zaklinadly ‘mistni’ vs. ‘ucelova’ komunikace. Pripadal jsem si provinile a blbe, coz mi uplne zkazilo ten vylet. Takze jsem se proste od jiste doby rozhodl tohle nedelat, kdyz na tu cache ‘nedosahneme’, pojedeme na ni jindy, az bude vic casu, hezci pocasi, az deti vyrostou, az bude pocasi na kolo, nebo tam zajedu bez tech deti atd atd … vsechno je to otazka osobnich rozhodnuti. // Bohuzel lidem, kteri maji tu hranici co je jeste pri auto-cachingu rozumne priblizovani a co uz prasarna jinde nez ty, to tady na foru ‘nevysvetlis’. Ono v podstate ani neni mozne tady sesumirovat svou predstavu a svuj nazor bez nasledne flame-war polohadky, protoze vetsina lidi neni schopna neco takoveho cist a nebrat to jako osobni napadani nebo snahu, aby okamzite taky pristoupili na tvoje pojeti veci. // Proto jsem se do tohoto vlakna uz nezapojoval. Hadejme se u piva, to je stylove, nebo pri caching akcich, aspon bude nejake vzruseni. Taky to prece jen jde o neco lip, kdyz vidis jak ke slovum recnik jeste gestikuluje, jak se tvari, jestli to rekl spatra nebo po dukladne uvaze (a tudiz to mysli asi fakt hodne vazne) … aspon budeme spis vedet, jestli jsme se treba jen blbe pochopili a nebo vazne mluvime s debilem. Howgh, nazdar. :]

BBBubaku me to holt obcas neda, kdyz tady ctu podobne hloupy debaty o tom jak to kdysi bylo skvely kdyz geocaching delalo jen par lidi.

Pripada mi to docela hloupy vuci normalnim slusnejm lidem, kteri se do nej zapojili az ponekud pozdejs. Zvlast blby mi to pak pripada prave od cloveka kterej se v lozich vytahuje jak dojel az ke kesce, Transitem kamsi do zakazu vjezdu.

Nic vic v tom nikdo nehledejte.

To je mi zase mydlova opera. Tvrzeni muze byt pravdive, i kdyby ti clovek, ktery to rika byl stokrat neprijemny. Hloupy me spis pripada, kdyz nekdo polemizuje o necem, o cem nic nevi. Berme to jako konstatovani faktu, ke kterymu uz neni co dodavat. Popisovat to a vysvetlovat nema smysl, je to neprenosna zkusenost a stejne se to uz neda vratit :-(.

Ano, dobre uz bylo. A nejen v geocachingu :frowning: Ale jednoznacne “nejtemnejsi” skvrna dnesniho ceskeho geocachingu je toto forum :wink: