Clanek o geocachingu pro Lidove noviny - hleda se pruvodce

Ahoj siroka geoverejnosti,

obratili se na mne z redakce Lidovych novin, kde momentalne pripravuji clanek o GPS Drawingu a Geocachingu s dotazem, zda bych byl ochoten poskytnout nejake blizsi informace a jedno dopoledne jim nekde v okoli Prahy na zajimavem miste neudelal pruvodce. Hodilo by se jim to v pristim tydnu ST nebo CT 19.-20.10. dopoledne - tak pokud by nekdo z Vas mel chut a cas, ozvete se mi na mail - predam Vam kontakt a muzete si to uzit :o)))

Pitr

Debata o tom, zda je stále dobré popularizovat GC, tu už proběhla hodněkrát a nemá smysl to znovu otevírat, i když předpokládám, že se tomu tohle vlákno nevyhne… Nicméně já jsem spíš lehce proti, takže si tentokrát na redaktora nezahraju… Ale díky za nabídku! Ahoj Who

Taky mam spis pocit, ze clanku uz se objevilo dost a dal by se to rozmazavat nemelo. Novych kaceru pribyva i tak dost, a vsechny mozne zpusoby jak se o tom dozvidaji jsou lepsi nez clanky v nedelnich magazinech… stejne jako treba loni byl boom o tom, jak uzasne je jezdit na kole… nejspis podporeny prodejci vyvaveni. od te doby pribylo cyklistu, ale hlavne “cyklistu”, kteri se motaji skoro vsude na zbytecne drahych kolech, ktera si neumi seridit ani je efektivne vyuzivat, a pohrichu jim to asi ani nevadi… ve zbytecne drahych hadricich, a hlavne chovajicich se jako absolventi zvlastnich skol… zdravit se na oblibenych cestach v lese s “kolegy cyklisty” nejak pozbylo smyslu. cimz nechci shazovat nove adepty cehokoliv… jen naznacit, ze prave clanky v nedelnich magazinech obvykle nijak kvalitne neinformuji, neuvedou novacky do noveho sveta nejakym sympatickym zpusobem… spis jen “prokecnou” a zbulvarizuji (zvulgarizuji) dane tema…
Na druhou stranu, muze to byt vyzva pro toho pruvodce… vnutit redaktorovi a zajistit ze napise i podstatne veci souvisejici s cachingem, treba jako “etika” ci ohleduplnost k prostredi v kazdem moznem smyslu… :slight_smile:

Jestli se rozhodli, ze napisou clanek, tak ho napisou s nami nebo bez nas :wink:

Bez toho, že se někdo ujme vysvětlení o čem je geocaching, bude ten článek ještě větší slátanina, než obvykle.

Proc nenasadit toho pruvodce, co byl v reportazi HN? Kdyz je v ceskych novinach clanek o muslimech, tak je tam taky vzdycky Ali Silhavy z Trebice.

Chteji nekoho, kdo muze behem dopoledne ve vsedni den - tedy nekoho, kdo nemusi do tovarny nebo ma hodne dovolene ;). Tim padem nemuzu, Dorky leti do Ciny, Saman meni misto, minule mel zajem Hajtra, jeste ho zkusim kontaktovat… Ale pokud je nejaky zajemnce, tak se ozvete poslu Vam cislo a e-mail na tu slecnu redaktorku :wink:

Vyreseno. Pruvodcem bude Hajtra - vezme je na nejakou fajn zalezitost.

Vezměte tu redaktorku na “Cestu okolo Řípu” , ať se projede na kole!

V dnesnich krtkovych novinach (METRO) je pry clanek o hledani pokladu, jak mi pred chvili SMSkoval kamos. Tak na to nekdo juknete, kdo mate moznost, jak je to napsany :slight_smile:

metro je dostupne na webu

ten clanok je v pohode :slight_smile:

Až na ty sladkosti.

Z Čechů se stávají hledači pokladů
V hledače pokladů se denně proměňují desítky, ba možná i stovky rodin po celé České republice.
S přístroji pro satelitní navigaci (GPS) v ruce šplhají do kopců, pátrají po mezích či prohledávají pařezy v lesích. A téměř stoprocentně jsou úspěšní. Hra s názvem geocaching zasáhla již celé území republiky.
Lidé v tajně uložených schránkách nacházejí například hračky, sladkosti, barevné kuličky či přívěsky. „Za pokladem jsem se vydala se známými a dětmi minulý víkend. Znali jsme souřadnice, takže samotné objevení skrýše netrvalo tak dlouho.
Děti byly úplně nadšené, byl to pro ně větší zážitek než dárek od Ježíška,“ řekla třicetiletá Ludmila Konečná z Přerova.
V tajných skrýších hledači pokladů objevují figurky z kindervajíček, hračky, barevné kuličky či CD nosiče s nahranými vzkazy.
Nalezený dárek si přitom mohou vzít a vyměnit ho za jinou drobnost. Zapomenout by hledači pokladů neměli ani na zápis. Poklady bývají často uloženy v umělohmotných krabičkách i v pevných obalech od deštníků.
A stále přibývají. V ČR je registrováno kolem osmi stovek skrytých schránek. Nejvíce jich je v okolí Prahy. Šanci najít poklad však mají i lidé z ostatních koutů země. Stačí znát přesnou polohu, kterou najdou hledači pokladů na internetu, a vlastnit přístroj pro satelitní navigaci.
Více informací najdete na: www.geocaching.cz

?coze? desitky az stovky rodin denne? Neni to trochu nafoukly? Neprijde mi ze bychom se rozrustali takhle rychle, ale cert vi.. statistiky si nedelam a geokesuju teprve od cervna (i kdyz GPSku mam dobre 4 roky). Dovolte mi uvahu a nerozlobte se na me :)… Hledacu podle statistik zde je 1180, takze podle nadpisu toho clanku v Metru by se to dalo zvladnout klidne asi tak za tyden… BULLSHIT. Fakt sorry, ale tohle je trochu moc…

Možná to trochu nafouklý je, ale možná už ne tak moc. 22.10., ve čtvrtek je na GC.cz 79 záznamů logů a asi 40 kačerů (nepočítal jsem to moc pečlivě) - kolik z nich je jednotlivců a kolik (rodinných) týmů, to samozřejmě nevím.

Nikde se nepíše, že bychom se takto rychle rozrůstali. Přečti si to ještě jednou: V hledače pokladů se denně proměňují desítky, ba možná i stovky rodin…
Jestliže nás je nyní nějakých 1160, tak je docela pravděpodobné, že aspoň desetina jich v pěkném počasí vyrazí za nějakou keškou.

YES, to je ono… tys na to prisel. Dik za upozorneni. :wink: Samozrejme ze jsem si to spatne vylozil. Pochopil jsem to spatne a timto se vsem omlouvam :slight_smile:

Tak jsem si precetl clanek o geocachingu v patecni priloze LN a je pekny. Do te prilohy pasuje presne. Musim Hajtru i pani redaktorku s fotografem pochvalit.