[;)] Nevíte někdo co je to APE cache a jestli se něco takového může založit i u nás, nejsem angličtinou oplývající, tak netuším oč běží.
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=a5dd5f45-84ea-4920-9645-20e7137b8fa6&log=y&decrypt=
[;)] Nevíte někdo co je to APE cache a jestli se něco takového může založit i u nás, nejsem angličtinou oplývající, tak netuším oč běží.
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=a5dd5f45-84ea-4920-9645-20e7137b8fa6&log=y&decrypt=
http://www.markwell.us/projectape.htm
Celkem blbost. Propagacni akce. V kvetnu 2001 rozjizdela spolecnost Fox kampan na film Planeta opic (nevim kolikaty remake) - a z dnesniho pohledu k tomu vicemene zneuzili prave se rozjizdejici 'novou zabavu' - geocaching. Podle toho, jak jsem to rychle prolitl, to s Grounspeakem predem domluveny nebylo... ale nevim jiste, nestudoval jsem to podrobne. EDIT: tak jinak, mel v tom prsty i Jeremy Irish. Jak jsem rekl, s tim zneuzitim - to je z dnesniho pohledu, v te dobe to asi spis byla vitana reklama i pro geocaching samotny....
Zapletka mela velice volne souviset s filmem, jakoze po svete jsou rozhazene ruzne artefakty (falesne archeologicke nalezy ap.) majici sehrat nejakou roli v pranici o puvodu/vyvoji/dulezitosti atd lidi vs. opic.
Tri mesice po sobe kazdy tyden na strankach 'projektu' odtajnili dalsi 'misi' - cache, a hralo se v podstate hlavne o FTF. V caches (celkem jich myslim bylo 12) byly ruzne rekvizity z filmu, reklamni tricka atd. - takze kdo tam dobehl prvni, nahrabal si nejvic koristi.
Ty cache potom prezivaly dal, nektere byly adoptovany a tak.
Cili zakladat neco takoveho u nas asi nepujde ani by to nemelo velkeho smyslu. Neni to zadny pouzitelny alternativni typ cache. V r. 2003 se pry Jeremy nechal slyset, ze dosud existujici takove cache budou prevedeny na Traditional. Pak se na to asi vykaslali.
Jeste jednou podotykam, ze jsem to jen rychle prolitl a podrobne nestudoval, tak pardon za pripadna zjednoduseni nebo nepresnosti.
Díky za osvětu, to zní zajímavě, nebral bych to jako zneužití, určitě bych si pro tričko zaběhl a bral bych to jako zpestření a možnost získat zajímavou ikonu cache.