Zásadně jsem se zamyslel a zjistil, že neznám uspokojující odpověď na otázku, co je [color=blue]noční lov[/color]. Musí začít za tmy a skončit za tmy? Nebo začne za světla a skončí za tmy? Nebo začne za tmy a skončí ve dne? Jak to vlastně je?
Noční kešky bývají značeny nějakými reflexními nálepkami, nebo u nás je jedna mysterka kde se pracuje se souhvězdím, takže jejich odlov je možný pouze za tmy. To znamená že noční odlov, je odlov po tmě a žádnou jinou složitost bych v tom nehledal. Ať si jde každý kdy chce, ale po tmě.
Ono to tak ale v Evropě dopadnout nakonec může, že vlivem globálního oteplení tu bude nakonec zima Jak jinde tají ledovce, sladkou vodou se tím ředí slané oceány, tak tím mohou dost ovlivnit proudění (někteří odborníci tvrdí, že dokonce úplně obrátit jeho směr nebo skoro zastavit) Golfského proudu. Který, jak jistě známo, evropský kontinent docela zahřívá… Když se podíváte na rovnoběžku kde je Praha a na tu samou třeba v Kanadě, tak to asi bude jasné. Tady máme "normální" podnebí, zato v Kanadě je skoro polární…
Proč Zličíňáci nemáš ve statusbaru počet keší? Podle otázky jsem tě tipoval na začínajícího kačera a proto jsem na tvůj dotaz reagoval, ale nyní na GC.com vidím, že už máš něco odloveno.
Teď tedy vůbec nechápu smysl tohoto vlákna.
Já bych to bez dovolení vrátil do té Antarktidy. Kdy jí někdo vyluxuje? Kombajnovat v Praze zvládá kdejaký orientálec, vyplenit Anglii může taky jakýkoliv trouba z nás, ale cesta na jih, to je jiné kafe.
Dokonce tam čekají dvě FTFka a konečně chápu rčení "TB zamrznul v keši".
Takže moje otázka zní - kdo mě tam vezme s sebou (tedy kdo tu výpravu zaplatí)?
To je jednoduché, jsem teď s někým řešil, zda se dá jako noční FTF (FTFAD) považovat lov, který započne v podvečer za světla a skončí pozdě v noci, tj. neproběhne celý v noci. Já vím, kravina. Ale spíš se domnívám, že by to asi mělo být celé v noci. Čísla ve statusbaru budou, až předeženu PaBu, tj. nikdy.
Koukám, že to tu někdo pojímá skoro jako testovou otázku
No a?
Během podzimního putování po horách se přižene sněhová bouře a zavalí kešku sněhem. Keš byla plánována bez sněhové komplikace, takže podle tvé logiky nejde o zimní odlov?
Čili u nočky "Pražská strašidla" nikdo nesplní podmínku "nočního odlovu" - navrhuji smazat všechny logy!
A co tak, že noční odlov nastává ve chvíli, pokud loguji do logbooku v noci? (tedy od soumraku do úsvitu)
Jeste ze nejsou ty dotazniky, na tehle otazce bych totalne pohorel.
A co se stane, kdyz si naplanuju odlov na svetlo a prekvapi me tma, muzu tu cache dohledat s baterkou, nebo si ji musim naplanovat znova na druhy den? A kdyz se neocekavane objevi lampa verejneho osvetleni, da se operativne preplanovat odlov z nocniho na denni? Fakt hodnotne tema