Colorado 2.54 Beta

Už má někdo zkušenosti s novou betou 2.54 do Colorada ? :o

  • Beta Software: Colorado 300, Ver. 2.54, Beta as of Jul 01, 2008, na

Něco jsem se dočetl tady MobilMania.cz – O mobilech víme vše ale mnoho to neříká. :wink:

Zatím jsem zjistil že listing který byl s 2.51 nečitelný (písmena přes sebe) je s novým normálně čitelný, jen se tam navíc zobrazují některé tagy. Ale to je už stravitelnější, takže zřejmě posun k lepšímu.

Navrhuju sem psat vse, co zaclo i prestalo fungovat.

Tak jsem nainstaloval 2.54,

Sledujte Issue list na http://garmincolorado.wikispaces.com
Tam se objeví nové chyby poměrně rychle (už teď tam nějaké jsou)

Negativ. [cache]GC12YRG[/cache] je stále nečitelné.

Tak moje zkušenosti po nainstalování verze 2.54:

  • regulace podsvícení - jde nastavit i na baterkách na max. (někde zde bylo řečeno že ne) - po vypnutí si Kolouš toto nastavení nepamatuje

  • v profilech si můžete nastavit rozdílné mapy (asi jediné + na které jsem přišel)

  • záznam trasy - tuto fci já nepoužívám, takže nemůžu hodnotit.

  • ALE JAKO ZÁSÁDNÍ NÍMUS - NEJDOU MI MAZAT JEDNOTLIVÉ TRASOVÉ BODY - po potvrzení že chci opravdu bod smazat Kolouš zkolabuje, vypne se a bod nesmaže

  • trochu jsem s tím laboroval a dostal jsem se do takového stavu, že přístroj nešlo ani zapnout - nabíhal, ale pak se sám vypnul, nešel ani při ext. napájení - šel jen zapnout do testovacího režimu - zde vše PASSED. Nakonec pomohlo vytažení SD karty - bez ní se zase probral k životu.
    Teď půjdu zkontrolovat tu SD kartu, ale asi se vrátím k FW 2.51

jo tak tohle jsem uz nekde na zahranicnim foru taky cetl. ma jeste nekdo podobnou zkusenost?

Tak jsem pod novym fw umazl po jednom asi pet trasovych bodu a Colorado zije, naviguje, funguje…:smiley:

To pepe.cz: Pokud pri provozu na baterie nastavim podsviceni na max. hodnotu a pak teprve pripojim na ext. napajeni, tak se Colorado rozzari jak vanocni stromek. Zkousel jsem v nastaveni sachovat s regulaci podsviceni, ale vysledek stale stejny - na baterky to nesviti naplno. Delam nekde chybu?

tak je to v podstate hezky, ze kazdy ma doma original, kdyz kazdemu se colorado chova uplne jinak :smiley:

myslim ze ne, ze je to vlastnost.

"Given the brightness of the screen when attached to the automotive power adapter I still think that Garmin should give control of the brightness to the user. When the backlight is on full with the DC adapter the screen is very readable in all conditions. You cannot get the screen this bright under battery power."

to StefaCzech: Plně Ti věřím, že to funguje tak jak popisuješ. Nikde chybu neděláš. Já zařízení zapnu, po naběhnutí krátce stlačím zapínací tlačítko a v plném rozsahu mohu regulovat jas. Ale zase mě nechodí s fw 2.54 to mazání trasových bodů. Asi každý zařízení bude jedinečný unikát…
Jinak po spuštění v test režimu (stlačit ve vypnutém stavu zapínací tlačítko + ENTER na cca 5 sekund) to vypsalo m.j. tyto údaje:

  • Beta Software 2.54
  • AVR Version 40
  • GSP Version 260
  • D Type 0
  • Frequency 16368000

Jinak máme o k sobě kousek, pokud budeš chtít porovnat obě zařízení vedle sebe tak se můžeme sejít. Když tak napiš přes profil na GC.COM. Ahoj

Vypadá to, že se Colorado vypne pouze v případě, když se waypoint maže rovnou z mapy, tzn. že se na něj najede z mapy a pak se přes nabídku Volby-Upravit trasový bod-Volby-Smazat trasový bod dostaneš k možnosti ho smazat. Pokud to uděláš, bylo to to poslední, co jsi na displeji viděl.
Mazání ze správce bodů funguje (alespoň u mě) bez problémů.

jj, zrovna jsem sem chtel zkopirovat tohle

Waypoint deletion works when you do it through the waypoint manager but if you do it from the map screen POOF!!! CRASHED UNIT!

Rozdíl je daný tím, že při externím napájení dodáváš 5V, zatímco NiMHáčkama maximálně 2,4V. Při 5V externím napájení se tak GPSka pro podsvícení snaží lépe využít volty navíc. Což je dobrá vlastnost. A docela to oceňuji v autě při navigaci.

Ted si na to kapnul. Tady se to seka i mne. :expressionless:

Tak jsem vyzkoušel mazat ze správce bodů a mám tento poznatek:

  • mazání ze správce bodů funguje, ale název bodu NESMÍ ZAČÍNAT NA PÍSMENO S DIAKTRIKOU (konkrétně šlo o bod s názvem ŘECKÝ), zobrazovat šel normálně ale při pokusu o smazání zařízení umřelo. Takže jsem ten bod přejmenoval (stačilo jen změnit Ř) a waypoint šel smazat.

Největší výhoda je, že lze měnit nastavení kompasu pro každý profil jinak. Tj. v autě vypnut, při gecachingu zapnut.
Mazat body z manageru jde, z mapy jsem to raději ani nezkoušel

K tomu ještě si to pamatuje i mapu. takže teď mi to automaticky vybírá pro autoprofil mapu Atlas v7 a přepnutím na geocaching zase přepne na TOPO mapu. To mi taky od počátku chybělo.