Nyní na geocaching používám starý přístroj Garmin etrex legend a chtěl bych koupit něco lepšího, přemýšlím, jestli Colorado nebo Oregon…Láká mě možnost mít listing keše přímo na displeji navigace a také by mě zajímalo, jestli pro používání této funkce musím mít zaplaceno premium členství na www.geocaching.com, nebo se bez premium členství obejdu. Poradí mi někdo?
jesli přežiješ bez listyngu v gps a maš možnos ho nacpat treba do mobilu tak vřele doporučuju map 60Csx;)
Záleží jestli je ti milejší dotykový displej -> Oregon nebo ovládání kolečkem -> Colorado. Podle me má každé pro a proti. Záleží co chceš. Ještě oregon je odolněší proti vniku vody. Jinak jsou celkem stejné. A na listingy musíš být premium member
Na listingy nemusis byt Premium member, staci pro export GPX pouzit nejakej jinej SW, treba Skrysotlac, kterej je zdarma a je jednoduchej.
Jinak ja pouzivam Oregon a nemuzu si ho vynachvalit, podpora GC je fakt skvela ale je to do jiste miry jen subjektivni dojem, protoze mi chybi delsi zkusenost s jinymi GPS.
Jak už to tu psal Molloy - Oregon - odolnost, dotykový displej, poté již jen kosmetické věci - u Oregonu větší paměť, apod.
Pokud se rozhoduješ mezi těmito dvěma, bral bych Oregon, nejen protože ho mám, ale dle mého je to nejoptimálnější řešení …
Záleží na tobě, jestli chceš točit, tak kup Colorado
…
Mel jsem Colorado asi mesic, pak jsem koupil Oregona…ke kolousovi uz bych se nevratil…
a s těmi listingy v navigaci je to teda jak? jeden píše, že musím být premium member, další, že ne… Stačí ten skrýšotlač?
Teoreticky by se to dalo stahovat pres nejaky individualni SW, jako je Skrýšotlač, ale samozřejmě luxusnější je provedení PM -> stáhnutí PQ a natáhnutí do zařízení …
Ale dá se to i přes Skrýšotlače či jiný SW ![]()
Myslím,že nemusí být PM, jak jsem říkal již do telefonu.
Stačí si na keši stáhnout tlačítkem "GPX eXange file" soubor GPX do PC a nainstalovat třeba jednoduchý prográmek Easy GPS (http://www.geocaching.com/waypoints/) nebo jiný tř.GSAK a přetáhnout ho do GPS.
Skrysotlac je fakt uplne jednoduchej a da se pomoci nej stahovat i hromadne kesky v zadaden okruhu treba 20km. Vyhodou muze byt i to, ze je cesky …
a jakým způsobem to provedu? prosím o radu krok po kroku. díky…
Mohu poprosit majitele Oregona, jak je na tom(pokud vubec) s podporou Wherigo kesi?
Pokud chceš listingy legálně, pak musíš být PM. Pokud ti nevadí vykrádat databázi gc.com přes alternativní programy, pak nemusíš být PM a stáhneš si to i při BM.
Oregon má plnou podporu WIG keší, má v sobě zabudovaný přímo Wherigo player, jež je přímo předurčen k využití při WIG. Takže byl, je a bude
…
Diky sakypaky-mu za jednoznacnou odpoved, take jsem ve stejnem rozhodovani, preferoval jsem vice Kolouse, ale posledni dobou se stale vice a vice priklanim k Oregonu
A přikláněj se dál, dle mého je to jedno z těch nejlepších zařízení, které můžeš dnes sehnat. Přeci jen Koloušovi chybí určité věci a
ani s pamětí na tom není nejslavněji, navíc dotykový displej … ![]()
Jsme, coby team, hrdí majitelé Oregona a nemůžeme si ho vynachválit … Je to otázka názoru, ale stále bych bral Oregon ![]()
Jinak není zač, rádi pomůžeme / pomohu …
Mel jsem pul roku Colorado a nasel sem s nim asi 100 kesi, nakonec zmoklo a odebralo se do vecnych lovist. Nastesti nestihli reklamaci do 30 dnu takze jsem udelal vymenu za Oregon. A dekuji bohu. Zpatky bych nemenil ani za boha.
Coby keskar-zacatecnik musim tez potvrdit zdejsi chvalozpevy na Oregona. Je to uzivatelsky velice prijemna masinka a za nic jinyho bych ho nemenil. Garmin Oregon - gpska jako hrom! ![]()
Teď mě ještě napadá, nedá se tam ten listing vyexportovat jednoduše přes tlačístko "Send to GPS" ?