Colorado vs 60CSX

Nazdar,
premyslim nad porizenim jedne z techto dvou GPS, diskuzi o Coloradu mam prectenou + par dalsich recenzi a diskuzi. Porad se ale nejak nemuzu rozhodnout - co byste si poridili vy? V soucasnosti jsem nezasazen zadnou turistickou GPS, pouzivam mobil a BT modul.
Plusy a minusy jsou ze zdejsi diskuze jasny, zajima me, co byste delali v me situaci. Sli do starsiho, ale proverenyho, nebo riskli novinku?

Diky

Paw

Buďto si chvíli počkat než odladí Colorado nebo když hned, tak raději Vistu HCx, která v testech dosahovala lepších výsledků než 60 CSX. Kromě toho je skladnější a levnější.

a zase na druhou stranu ma mensi displey a odlepujici se obvodovou gumu :slight_smile:

Take jsem byla turistickou GPS nedotcena - hledala nejprve s mobilem a GPS modulem, pak s HTC Artemis a z Colorada jsem NADSENA!:slight_smile:

Colorado neni risk. Už teď se s ním kešuje skvěle a bude ještě lepší. Když potřebuju listing nebo nápověda za vteřinu na displeji - supr.

o víkendu jsem si zkusil udělat wherigo cartridge a pustit si ji na Coloradu - a docela mne to nadchlo - a hned mam novou zabavu v objevovani postupu a moznosti pri programovani cartridgi. :slight_smile:
Jakmile to jen trochu bude mozne a vhodne, hodlam udelat nejakou vychazkovou multi-geocache na bazi wheriga. Uz proto, ze je takovy odlov podstatne zabavnejsi, bez nutnosti neco zapisovat a pocitat na papiru a napr. to plne nahradi Handy Geocaching a Mutlisolver aplikaci.
Da se s tim udelat prochazkova multina nebo adrenalinova honicka :slight_smile:

No ja na to du takhle - momentalne (take GPS nedotcen) porizuji Vistu HCx za solidni peniz 6 690,- s 2 letou zarukou. Predpokladam, ze cca na ty 1-2 roky bude bohate stacit a pak, az jednou zatouzim po modernejsi technologii, zakoupim Colorado o tretinu levnejsi, odzkousene a s odlazenym firmwarem. :slight_smile: Ale jestli nekomu nezalezi na rozdilu par tisic v cene, tak si muze rovnou jit do Colorada..

jenže v té době už bude colorado nahrazeno novým a ještě lepším modelem a cena bude zase cca na úrovni colorada dnes a zase budeš mít dilema co koupit…

Také se tak rozhoduji, měl jsem vybranou 60CSx, ale když se objevilo Colorado, tak jsem zaváhal. Chtěl bych si GPS koupit do měsíce a po prostudování všech kladů i záporů zkusím počkat až doladí Colorado. Jestli ho do toho měsíce nějak nevylepší, či nedají češtinu, tak jdu do 60CSx. Já mam basic member, a tak bych zas moc nevyužil možnosti informací o cache…

no to, ze warps ted zlevnil 60csx na 8500 ti mozna ulehci rozhodovani :slight_smile:

A též zlevnil Colorado, na 12 500,- s češtinou. To už stojí za uvažování. Akorát pořád všichni píšou, že počkají až vylepší firmware, ale co se konkrétně vylepší? Jaký to má výhody? Nevíš? Já bych jí chtěl co nejdřív, tak nevím jestli to má cenu čekat…Tahle nabídka je fakt skvělá!

Tu nabídku na Colorado za 12.500,- jsem ti poslal ja;)
Co se tyka toho firmware pokud Garmin vydá nové/opravné tak není nic jednodušího než se s GPS připojit přes PC na web a upgradovat ho za 5min.
Takto to dělám i já před expedicí starších GPS.

Pro coloradisty jsem narychlo splácal jednoduchý návod na export GPX listingu pro colorado, s možností změny symbolů pro aditional waypointy. Ten návod v dohledné době ještě upřesním. Např. připomínám, že pokud exportujete v GPX listingu i ty child waypointy, je potřeba před vlastním nahráním nového GPX souboru s listingy smazat celý WPT seznam v Coloradu (nutné přímo na přístroji přes menu), jinak se může stát, že se vám tam nové buď nevejdou, nebo se nezaktualizují, či se vytvoří i některé duplicitně (pokud byly mezitím v listingu nebo v GSAK přejmenovány).

Případně tady je ještě multiexport všech aktivních neodlovených keší do POI, rozdělených do POI kategorií podle typu keše.

No tak v tom případě nevím proč čekat…Asi si jí v nejbližší době objednám.

s cestinou je kazde colorado, je v zakladnim nastaveni.

jestli 60 nebo colorado to si musis rozhodnout sam :slight_smile: neni to jednoduchy. 60ka je GPSka, ktera je temer bezchybna. na druhou stranu colorado ma listingy pokud mas PQ, wherigo, vetsi displey, zaroven mapu i kompas na displeyi … ale zase sem tam nejake nedodelky majici vliv hlavne na pohodlne ovladani. pokud jsi nikdy nemel 60ku v ruce, ani ti to neprijde. pokud ano, budes si rikat, safra, proc to ted je udelane tak slozite, kdyz predtim stacil jeden tuk :slight_smile:

Moc díky, už jsem to využil. Zjistil jsem, že když nahraji kešku přímo z GC.com, tak se zobrazuje nějak špatně (jako zdrojový GTML kod v listingu). Zato když se ten takto vzniklý .gpx soubor přepíše (stáhne se tlačítkem přímo do Colorada) je to OK. To přímé nahrávání má nějakou chybu.

Jenom, našel jsem ještě porovnání těch dvou GPSek, kvůli tomu je taky tohle vlákno…http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/AR.asp?ARI=113764

jak dlouho zhruba vydrzi 60tka popr. jake pouzivate aku? diky

Pouzivam NiMH Panasonic Infinium 2100 (z meho pohledu zatim nejlepsi baterky , protoze se skoro vubec nevybiji, pokud je nepouzivam) a vydrzi mi uplne v pohode na cely kesovaci den (min. 10 hodin).

Alkalicky jsem nikdy nezkousel…

no jak je to s tou statickou navigaci prosim? ma ji csx nebo colorádo? nejak jsem k tomu nenasel zadne povidani..