CWG - "Kulový blesk aneb největší výměnná akce v historii ;o)"

Spousta lidí by ráda vyměnila CWG i mimo kešky a eventy. Spousta to tak i dělá - mají v profilu nabídku na výměnu poštou. Tak mě napadlo - co udělat obří výměnnou akci - nejdřív by se zájemci do určitého data a hodiny přihlásili a udělal by se seznam. Daný počet svých CWG a ofrankovanou obálku na zpětnou zásilku by každý zabalil do větší obálky a odeslal na centrální adresu, kde by se z nich udělaly sady a rozeslaly v ofrankovaných obálkách zpět.

Možná by se dalo udělat i to, že by se odeslalo řekněme o 1-2 kolečka víc pro případ, že by se nějaká zásilka ztratila. Kdyby náhodou ;o) všechny dorazily, tak by se tyto přebytky daly třeba do nějaké CWG exchange cache apod. Podle dohody.

Kolečka sice rád měním, ale tohle je spíš velká akce s názvem "Zachraňte českou poštu" Při současných poměrech, kdy známka stojí stejně jako výroba 1 CWG mě to naprosto neláká B)

Moje zkušenost: Tady přes téma "Výměna CWG" jsem poslala 4 svá kolečka. Jedno dorazilo rozlomené na půl.. :frowning: Ke mě ze 4 vyměněných kousků z různých míst dorazili jen tři, čtvrté se ztratilo. Posíláno před cca 14-ti dny. Prý mi Tadytutík pošle nové, ale stejně to mrzí. Takže měnit přes poštu? Nerada, ale občas ano. Nikdy však GC nebo TB, CWG je za pár korun, to tak nebolí.

To mi hovoris zo srdca. A este pritom, aki vidriduchovia na Plzenskej sedia…
Okrem toho by trebalo domysliet taky detail ze napr. Numirov CWG sa uz hrdo rozvaluje v mojej zbierke…
Alebo co tak nejaku burzu?
Ja viem, ze sa to da v ramci eventu, ale frankly - ja som na poslednom geopive stihol akurat otocit par piv, prehodit par slov a kuknut coiny…

Opravdový geocacher taky nepoužije českou poštu, ale ke krabičce připne TB a vyplní do zadání, kam se to má dostat..

Však by se taky neposílalo 1 kolečko. Předpoklad je, že se najde 20-30 výměnychtivých kačerů. Každý vezme svých 20-30 CWG, zabalí a za 1x poštovné odešle. Zpět dostane 1x balík 20-30 různých CWG. Tedy zaplatí 2xpoštovné za 20-30 různých CWG. To je méně, než za benzín na nejbližší místo, kde se dá nějaké CWG sehnat ;o)

Poštu taky nesnáším, ale bohužel je to jediná pro tento případ schůdná cesta.

Pokud to Pepa dokáže stihnout do týdne doručit coby TB, může se mu sada poslat zpět stejnou cestou - snad dorazí stejně rychle ;o)))))

Zvláštní od něj jsem taky CWG nedostal, poprvé mi po týdnu tvrdil, že jde DNES na poštu a pak už se ani neozval…

Me osobne se tzv. obalkova metoda osvedcila.
Zatim vse co melo prijit bez problemu prislo a co jsem dostal info z druhe strany, tak vzdycky dorazilo.
Ale asi je to zalezitost posty.
Osobne k takoveto velke akci nemam moc duveru, preci jenom je vetsi sance, ze se neco ztrati a taky naklady na postovne budou vetsi.
Ja osobne preferuju osobni vymenu, ale ne vzdycky je mozna diky vzdalenosti a pak nastupuje obalkova metoda pekne 1:1 :wink:

Tak to by si moh každý nechat vyrobyt kolečka, poslat jich 300 do katalogu a z katalogu by dostal od každého jedno. Pak by to už nebyla sběratelská záležitost, ale něco úplně jiného. To by mě už nebyvilo!

Já s ním problém neměl. Kolečka došli do týdne (97 mých, 2 do katalogu a 1x Tadytutík). Prostě spokojenost.

To jsi objednával nebo měnil?

Osobně jsem už cwgcek vymenil docela dost a musim Vam vsem napsat, ze osobni vymena pres kes je asi to nejlepsi. Samozrejme, pokud to nejde menim i postou s kontaktem alespon pres icq nebo telefon. Hromadna vymena mi prijde strasne neosobni a za sebe bych do ni asi nesel. To uz rovnou muzete zalozit web, kam budou kaceri loadovat navrhy svych cwg v corelu a kdo chce si je necha vypalit.

Objednával.

OK. Byl to jen nápad. Reakce 100% negativní, takže zamykám a pouštím z hlavy.