Prazsky magistrat vydal <A href=http://www.praha-mesto.cz/(zknaacaveqn1vr45c2hpx1r3)/default.aspx?Id=68763&ido=6892&sh=1929560664>
mapu cyklostezek v Praze a okoli a je zdarma ji mozno ziskat na vetsine informacnich centrech jednotlivych Prazskych radnic.
Ta mapa je docela bezva. A je zadarmo 
Ale co mi opravdu přijde vtipné, jsou jisté nesmyslné úseky cyklostezek, jako třeba ta z Václaváku do půlky Vodičkové. A pak je tam spousta přerušovaných zelených čar, co jsou jakési “doporučené” cesty, dobré pro kolo… Dost často vedou odnikud nikam, nejsou v terénu vůbec značené. Vůbec mi přijde tvorba cyklotras (trasa odněkud někam vede) a cyklostezek (tam může kolo) v Praze dost chaotická.
Ale alespoň něco.
Vytvoreni mapy je zcela jiste zasluzny cin, nicmene za cyklostezku nepovazuju kocici hlavy a jizdu ve stejnem pruhu s automobily. V tomhle pripade si jen Magistrat odfajfkoval ukol, ktery zdaleka nesplnil. Budete-li nekdo vedet o jakekoli natlakove akci, ktera povede k omezeni smradlave dopravy v centru ve prospech zvlastnich pruhu pro cyklisty, pripadne i bruslare, prosim, dejte vedet. Rad se pripojim.
Btw, docela rozumne prujezdni trasy nabizi i www.greenways.cz. Kdo jeste chvilku vydrzi, bude si je moci projet i s keskou na konci 