Czech Wood Geocoin / web/navod/galerie

Zdarvím všechny a zvláště ty, co uvažují o připojení se do sbírání a výroby dřevěných geocoinů. Na základě vašich mejlíků a dotazů vzniknul web.
Sérii jsme nazvali Czech Wood Geocoin. Pokud se vám kolecko líbí
a chteli byste si pořídit podobné,
čtete
zde…

Ne webu nejdete jak návod, tak šablony pro výrobu. Nechybí samozřejmě ani galerie a v plánu je i trackování.

Mate to pekne zmaknute, uz hledam firmu co nejblize. Tak az budu mit motiv a protlacim i to vypalovani, tak pošlu motiv predni strany.

Moc se nám to s Cmuchalem libí. Jdeme do toho. Musíme zjistit možnosti a “navrhnout” přední stranu. Díky za (podle nás) bezva nápad.

Pekny napad, zkusim to zrealizovat:).

Je to opravdu moc pekne, ale nutne se nabizi otazka “Kam s ním?”. Nebylo by mnohem zajimavejsim resenim zvazit sice drazsi kusovou vyrobu (napr. 3 ks) a CWG cislovat obdobne jako geocoiny nebo travelbugy a dohodnout s groundspeakem jejich registraci na GC.COM a nasledne je trasovat, jako vsechny ostatni cetovatele ? Verim, ze jako zeme s nejrychleji se rozvijejicicm “trhem” kesi mame na neco takoveho temer narok ;o))) V budoucnu by takove reseni nemuselo byt nutne vazane na “Czech Wo..” ale klidne “World Woo..” a pokud se toho nejake sikovne ceske rucicky ujmou, mohou zajistovat zakazkovou vyrobu pro geocachery z celeho sveta. At uz by byla registrace na GC.COM zpoplatnena (napr. urcitou “dani” pri pri prodeji) ci nikoliv. Vse je asi vec pripadnych jednani…

Dokonce bych vedel i o kandidatovi s mandatem pro takove vyjednavani :slight_smile:

no to by me moc zajimalo, tohle je jen tak odhadem plk nebo to vychazi z nejaky realny statistiky??

Mám jenom obavu, co ty dřevěný geocoiny vydrží. Už jsem párkrát v keši, do které se dostala voda, našel turistickou známku (ta je taky dřevěná), která byla mokrá, zkroucená a celá zplesnivělá. Opravdu to nebyl pěkný pohled. Tenhleten nápad se mi velice líbí, ale ne nadarmo jsou asi všechny znamky od Groundspeaku z kovu! Možná by se dalo uvažovat o nějakém epoxydovém nebo jiném laku. Tím se ale zase prodraží výroba.

No, to se taky obáváme, ale byli jsme ujištěni, že díky rozdílné technologii výroby dřevěného kolečka, tyto sukovníky podobný osud nečeká (tedy kromě plísně…to by asi opravdu chtělo ten lak).
Přesto jeden už dva týdny namáčím, vysouším a všelijak trápím :slight_smile: Zatím se s ním nic neděje tak uvidíme …
V reálu jsou v obalu a tak jen čas ukáže, co se s nimi stane v cache…každopádně všechno je o penězích.

Plíseň nevznkne díky vysoušení. Doporučuji nechat ve vlhku a tmě asi měsíc, to rozhodne.
Jinak vynikajici proti vodě a vlhku je bezbarvý akrylátový lak (dá se sehnat třeba ve spreji). Stačí pár lehkých nástřiků. Dá se to dodatečně po výrobě provést doma s minimálními náklady. Používám akrylátový lak třeba na krytí barev na keramice, která je vystavena venkovním podmínkám. Je na ni (zdá se) spoleh.

[quote]

Je to opravdu moc pekne, ale nutne se nabizi otazka “Kam s ním?”.

Abych se přiznal, tak s nějakým trackováním nebylo počítáno…Takže kam s ním? :slight_smile: Do kešky a z kešky do sbírky…je to jednoduché. Trackování je jen jako takový možný bonus…rozhodně nechceme a ani nebylo úmyslem konkurovat kovovým geocoinům GC.COM… Už toho důvodu, že geocoiny co se trackují, prostě nemůžete sbírat, musíte je poslat dál a nikdy by vám tedy nemoha vzniknout sbírka jako je vidět třeba zde

Doufám, že jsem vám náš záměr tak trochu objasnil :slight_smile: Je to prostě personal signed item …někdo má klíčenky, někdo má samolepky, někdo navštívenky…no, my máme Czech Wood Geocoin :slight_smile:

Abych se přiznal, tak s nějakým trackováním nebylo počítáno…Takže kam s ním? :slight_smile: Do kešky a z kešky do sbírky…je to jednoduché. Trackování je jen jako takový možný bonus…rozhodně nechceme a ani nebylo úmyslem konkurovat kovovým geocoinům GC.COM… Už toho důvodu, že geocoiny co se trackují, prostě nemůžete sbírat, musíte je poslat dál a nikdy by vám tedy nemoha vzniknout sbírka jako je vidět třeba zde

Doufám, že jsem vám náš záměr tak trochu objasnil :slight_smile: Je to prostě personal signed item …někdo má klíčenky, někdo má samolepky, někdo navštívenky…no, my máme Czech Wood Geocoin :slight_smile:

Viděl jsi, jak vypadá obal od geocoinu, když je delší dobu na cestě? Je děravý jako řešeto! Nezapomeň, že na rozdíl od sáčku do kterého schováváš logbook, tenhle cestuje spolu s coinem. A taky nevěřím, že dřevo, které se namočí a potom trochu rychleji vysuší (a to třeba opakovaně), tak nepraskne.

Souhlasím s Mionem, bude to chtít akrylátový nebo jiný lak.

Já se spíš obával, že kolečko praskne, nebo se zkroutí. Na plíseň jsem vůbec nepomyslel…hned zítra ho hodím do tmy a vlhka.
Díky za ten nápad s lakem :slight_smile: Testnu ho :slight_smile:

O tom, proč a pro co, naše dřevěné geocoiny vznikly, jsem psal výše …věřím, že na cestování a trackování by to chtělo asi jiný materiál… To je o možnostech a fantazii každého z vás.

zda se mi, ze trvanlivost dreveneho kolecka by bohate na popsany ucel stacila i bez laku apod. v kesi sice muze zvlhnout i nasledne vyschnout, ale nebude to nikdy rychle nebo skokem, pokud je cache zavrena. kdyz vyndam vlhky kolecko z kese ven, muzu mu ten sok taky oddalit treba jen lehce pootevrenym igelitovym pytlikem. a pokud by slo fakt o sberatelsky predmet, tak by asi mockrat cache nevystridal, na to aby se stihl samym cestovanim “osoupat”… a v jakekoli jen trochu navstevovane by urcite nezustal lezet rok…
ackoliv mohu se mylit, pokud bychom chteli svou znamku “poslat” neznamemu sberateli do Atgentiny, asi by se i osoupat stihla…

Na vaše přání už byla na web nahrána šablona zadní strany pro rok 2006. Soubor cwg_rub06.cdr