Další článek o GC (MF Dnes)

Čtu takhle dnešní jihočeskou MF Dnes a hle, nový článek o GC, navíc včetně souřadnic asi 8 traditional keší v Č. Budějovicích a okolí. Tak se owneři těšte na jejich brzký konec a poděkujte těm, co to do novin pustili. V celém článku je bohužel pouze jeden nick a to imagir, ostatní jsou bezejmenní. Celý článek v plném znění na webu po 12. hodině zde: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=003&r=mfjiznicechy&c=887520.

Ještě, aby si udělala reportáž NOVA bulvár a je konec…:frowning:

Hmm už se nemůžu dočkat 12:00. MF Dnes je bulvár už dávno, jenom se stále tváří jako seriozní noviny.

Mě by docela zajímalo, jestli jim to řekl nějaký debil nebo na to přišli sami.

včetně souřadnic ? To už by si ty parchanty mohl pomalu podat groundspeak, ne ?

:frowning: joo..vidina pár mudlocoinů za napsaný článek do novin je asi hodně neodolatelný lákadlo.. ale uveřejnění souřadnic už je od autora(rů) docela sprosťárna :expressionless: ..to snad normální kačer ani nemohl udělat!
..tož budem doufat, že článek zapadne mezi moře zpráv o zdražování kde čeho a fotbalovejch přestupů kde koho B)

Ty citáty imagira jsou převzaty z http://www.poklady.com/proc-miluju-geocaching.

[color=blue]Tak to by si marekl, Miták a další mohli nárokovat autorský honorář…;):D[/color]

B) aspoň že tam pan autor nedal rovnou souřadnice finálovek u multin..

Naprostý souhlas.
Takhle zveřejnit souřadnice některé mé kešky, to bych se asi rozpálil doběla vzteky. Otázka je, co jiného bych mohl dělat… :expressionless:

..se snažím někde najít, jestli to zveřejnění souřadnic není čirou náhodou proti pravidlům, ale zatím neúspěšně :frowning:

Tak to je drsný. :@ Jenom doufám, že nějaký mudlovandal, co dostal k Vánocům GPS, cache ještě dneska neukradne a že v nich nejsou TB nebo GC, který by už jistě nikdy nikdo neviděl. :frowning:

No s těma GC a TB to je dost problém. Navrhoval bych poslat výzvu kačerům, kteří se pohybují blízko těchto kešek, aby z nich odebrali všechny GC a TB, pokud tam nějaké jsou. Případně by možná stálo za úvahu tyto keše dočasně zrušit.

Je to proti pravidlům, to už se tu přetřásalo dostkrát. Ale pravidla porušil ten kešer (nick na gc.com), který ty souřadnice poskytl dál. Jak ovšem zjistíš, kdo to byl… :frowning:

> Tak se owneři těšte na jejich brzký konec

Tradicionálek je jak sraček, takže když někdo oddělí zrna od plev, zlobit se nebudu.

> a poděkujte těm, co to do novin pustili.

Šmankote to sem netušil, že Geocaching je vlastně jakýsi židozednářský spiknutí, jehož existenci je třeba zubynehty tajit! Teď je to venku, takže desetiletí konspirace v tahu, achjó, co budem dělat bééé bééé. :frowning:

> Takhle zveřejnit souřadnice některé mé kešky, to bych se asi rozpálil doběla vzteky.

Něco jako: ,Chtěl jsem souřadnice utajit, proto jsem je zveřejnil na internetu."? :smiley:

U PQček je např…

Přečti si ještě jednou celé vlákno. Moc si asi nepochopil důvod, proč nám to vadí. Nicméně už to tu bylo napsané, takže stačí si to přečíst.

Mno, něco jiného je zveřejnění na specializovaných stránkách přístupných pouze členům. Byť to členství je velice vágně pojaté - nick si může zřídit každý, ale přece jen to jisté síto je. A něco jiného je zveřejnění v nákladu x desítek (stovek?) tisíc výtisků v denníku. To fakt může každého napadnout, jít se podívat, co tam vlastně je.
Na druhou stranu - nemyslím si, že půjde o likvidaci těch kešek, ono to nejspíš rychle vyšumí (nic není staršího než včerejší noviny). Při troše smůly by to ale nějakou z těch kešek odepsat mohlo. To vše ale nic nemění na tom, že by mne to naštvalo.

Tady opravdu není nikdlo, kdo se o geocachingu dozvěděl právě díky tomu, že si o něm přečetl nějaký článek? Pokud je, také jeho autora označujete za debila a parchanta, jako někteří v tomto vlákně, a hrozně vám vadí, že vás tenkrát ke geocachingu přivedl?

Uvedení souřadnic je hloupé. Pokud to ale mají autoři článku domluvené s autory keší, nic se proti tomu nedá dělat. Navíc si myslím, že to je celkem v pohodě, vandalové bývají příliš jednoduší a líní na to, aby si souřadnice převáděli do mapy, hledali dané místo a ničili keš.

Stejné je to s citacemi z webu poklady.com. Pokud to mají s provozovatelem domluvené (tím je Imagir), je všechno v pořádku.

Souhlasím s Markeml. :slight_smile: Je to o domluvě s autory - jak článků, tak keší… :slight_smile:
Netroufám si odhadovat, zda v tomto konkrétním případě k té domluvě došlo.