Dneska jsme na internetu narazili na další článek propagující geocaching. Podívejte se na www.rodina.cz/clanek6636.htm .
Tak jestli takových článků začne vycházet víc, vymřou mudlové asi dřív, než tu všichni očekávají:(.
"po celém světě jsou schovány malé poklady … z toho v ČR cca 6 500 a každým dnem přibývají/"
koukám, že se revieweři teď dost činili, schválit přes 3,5 tisíce kešek za posledních pár hodin je dost slušnej výkon ![]()
Ty spíš bych řekl, že v tom článku mají hodně staré informace. Už v tomle vlákně v srpnu http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=3&thread_id=8436&pid=90513#post_90513
bylo 9000 keší a mne GSAK ukazuje přes 10 tisíc aktivních.
Tadyto vlákno jsem přehlédl:
http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=2&thread_id=8994&sort=&rowstart=20
Mám doma ještě jeden článek z říjnového vydání jistého časopisu, pokusím se to dnes oskenovat
Dalsi clanek na je treba zde http://www.dsl.cz/clanky-dsl/clanek-1195/pojdte-s-nami-do-noci-lovit-poklady .
Tak dnes jsem narazila na další článek o geocachingu…
http://www.infoexpress.cz/clanek_view.php?id=228
Ten jsem přečetla celý a docela mi pobavil. Ještě jsem toho tolik nenašla, ale co vy zkušenější, už jste tam někdo našel ponožky? To jako když nemáte nic na výměnu, tak sundáte své jeté ponožky?
to Ilu: 10350 ke včerejšku někdy po poledni…
A dalsi clnaky budou nasledovat. Kontaktovala me reporterka z casopisu R…t, a nez jsem ji stacil slusne odmitnout, uz si nasla nekoho jineho, kdo ji vsechno ochotne ukazal. … Tuhle vlnu popularizace asi nezastavime …
Via est scopus! Cesta je cil!
GeoKalendar 2009 - http://www.geokalendar.dpnet.org
V diskusi pod článkem je zajímavá reakce :@
autor: Blazen [IP: 88.100.235.XX]
napsáno: 14. října 2008 v 11:06
RE: Pojďte s námi do noci lovit poklady
Pred nasi fabrikou jak tvrde makam taky pobihalo par blaznu co hledaly nevim.Pak jsem to videl krabicku.Jak odjely tak jsem ji vzal a Nasral jsem do ni.To byla potom sranda jak jsme staly a prijely dalsi a nasli krabicku s prekvapenim.Jedna kocka se neudrzela a pridala do ni aji Zbytky s obeda.Lepsi odpoledne jsem nezazil.haaaaaa
lépe být u toho, než nechat reportéry psát blbosti… sám jsem pro tento účel už jeden článek zarazil… vzal jsem reportérku na procházku za "keší"… krabičku jsem založil kousek za městem, kam se musí pěšky a doufal, že půjde v lodičkách… přišla sice ve sportovních, ale i tak to nakonec zabalila s tím, že to asi nebude pro jejich čtenářky…
Nás taky kontaktovala a rozhodli jsme se jí vyjít vstříc (ale máme s ní sraz až v neděli, včera nás někdo předešel
). Taky volíme variantu raději moci mít alespoň nějaké připomínky a korekce k článku, než aby si ho napsala podle svého
. Paní redaktorka se jeví jako informovaná, tak doufáme, že z toho nevyjde nějaký paskvil.
Pokud mohu radit, jakožto občasný novinář, tak si dejte podmínku autorizace vlastních slov, která bude chtít použít, aby nevytrhla z kontextu… zejména pokud bude nahrávat…
Když už jsme u těch článků:
Ten článek: geocaching očima pozorovatelů - no Hradečáci asi ví, o jaký poklad jde. Je to nekonečný příběh: padající tužky, mobily, klíče, gpsky, mapy, nebo neustále se rozvazující tkaničky. Když jdu kolem, vrhám soucitné pohledy na individua cosi zvedající a znovu pouštějící na zem:)
Včera jsem si, jako každý měsíc koupila časopisy Cykloturistika a Peloton a nestačila se divit, když jsem v každém z nich našla článek o geocachingu. Cykloturistika věnovala tématu 4 strany, Peloton 2. Tak mám takový pocit, že se rozroste počet cyklistů s GPS na řidítkách.
Nadšená jsem z toho ale dvakrát nebyla…![]()
A další článek Chyba | Světadíly)
Dneska jsme na internetu narazili na další článek propagující geocaching. Podívejte se na www.rodina.cz/clanek6636.htm .
… tak to je opravdu žhavá novinka z 13.10.2008 ![]()
Tak mám takový pocit, že se rozroste počet cyklistů s GPS na řidítkách.
Nadšená jsem z toho ale dvakrát nebyla…
Ber to s rezervou … já když jsem začal jezdit na prkně (surfu), tak byly o sezoně kolony aut se dvěmi i více prkny na střeše, na jezerech (spíše březích) nebylo k hnutí a dnes … za celé léto potkám tak dvě tři auta vezoucí surfy. Myslím že takhle to dopadne časem i s GC, až už nebude IN čimět do "jednoduché" turist. GPS a budou k dispozici počítačová navigační "děla" pro autoturistiku.
vejvarka napsal/a:
A další článek Chyba | Světadíly)
Toto fórum je plné podobných vláken, jen najít to správné ![]()
http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=3&thread_id=7320&sort=&rowstart=0
Kromě toho je to i na wiki a místo jednoho přehledu vzniká chaos.