Opět, poněkolikráté, vyzývám veřejně autory keší k vypuštění diakritiky (…háčků, čárek a kroužku) z názvů… Dělá to mimořádně nepěkný binec při zpracování waypointů externími programy a při exportu do GPS (GSAK, MapSource…). Většina z Vás jsou rozumní a uvedené nepsané pravidlo dodržují, ALE… je tu dost těch co to IGNORUJÍ nebo o tom NEVĚDÍ. Narozdíl od spousty nesmyslů, které zde na fóru řešíme, jde o pomerně důležitý problém…
Tupý dotaz.
Nemohl by to odchytit Reviewer a takovou cache nepovolit, dokud to na jeho žádost autor neopraví??
Myslím, že sice dle pravidel nemá možnost takovou cache neschválit, ale na druhé straně si myslím, že nikdo není takové PAKO, aby to dělal schválně a ve všech případech jde o neznalost problematiky.
HOWGH.B)
Mě to nejvíc štve při vyhledávání. Zrovna teď jsem potřeboval najít cache Kočičí oči a musel jsem postupně zkusit Kocici oci, Kočiči oči atd., až jsem nakonec zjistil, že je to Kocicí oci :@
Tiez ma stve diakritika v nazvoch, az som zacal uvazovat ze si napisem makro co to povyhadzuje, resp premenuje na klasicke ascii.
Uz sa mi stalo ze gsak odmietal spracovat PQ, tak som patral v com je problem a vinikom bolo velke ž.
jj, to je asi ta nejhorsi vec na diakritice. Nicmene treba vyhledavac v databazi kesek na moji homepage umi prohledat vsechny varianty - takze kdyz zadam Kocíci, najde Kocici, kočicí, kočiči, zkratka vse co ma shodna pismena bez ohledu na diakritiku. Mozna by jsme mohli donutit Clydeho, aby to v GSAKu udelal taky Ze by to mohlo fungovat i primo na GC,COM, tomu neverim..
I když má Sylvia999 pravdu v tom, že je to chyba programů, které neumí pracovat s diakritikou, je třeba to mít na zřeteli a v klíčových popisech jako je název keše diakritiku nepoužít. A pro jistotu i v názvu "Additional Waypoints"
Ale jak je to při logování, vadí zde použití diakritických znaků? Nemáte někdo zkušenosti s použitím CacheLogPad, který umožňuje plnohodnotné zobrazení češtiny u logů?
Podle mě je to zbytečnost. Když je někdo tak TUPÝ, že není schopen přemýšlet o tom, že jeho program (v případě, kdy ho zveřejní) budou používat lidé i v jiných státech s jinou znakovou sadou, či on sám, nemá podle mého vůbec co dělat s programováním. Buď, ať se ten program dá využít na všechny znaky (alespoň latinky, při použití Times New Roman to není problém), nebo ať ho nedělá. Počítač s těmi znaky umí, tak proč ne program…?
Já programovat neumím, ale pokud u toho bude někdo myslet, určitě půjde vytvořit program, který zpracuje téměř bezdiakritickou angličtinu, stejně dobře jako češtinu, španělštinu, a pod. A možná že takový program už i existuje…když to umí Mion…
Aha, pardon Sylvia999 má pravdu, Proč využívat výhod moderní technologie když se můžeme přizpůsobit tvorům na úrovni virů :o ? To je skutečně nelogické…
Chápu, že s tím může mít někdo problém, ale pokud program neumožňuje diakritiku, proč se nechat omezovat? Prostě ho nebudu používat… Mimochodem už samotný GC.com hodně znaků odstraňuje. Třeba háčky " ť " nezvlád a napsal " t " pokud víš tohle je jasné že Kočičí ot určitě nebude a tak zbývají možnosti Kocici a Kocicí. to že Gc.com nevyhledává bez ohledu na diakritiku je chyba Groudspeaku.
[center]
Ale dobrá, zjevně nezbyde nic jiného, než opět ustoupit většině… :@[/center]
edit: teď koukám že Š přes GC.com prošlo… tak asi ne všachny háčky…
Jednozanacne souhlasim s vypoustenim diakritiky z nazvu kesek.
Idealni by bylo nepouzivat vubec zadnou diakritiku a zvlastni znaky i v listingu.
Nedavno se mi u jedne multiny stalo, ze byl ve vypoctu pouzit znak 1/2 (v jednom znaku). Cestou z PQ pres GSAK z toho vylezlo jen cislo 1.
Pak jsem hodne dlouho premyslel nad tim co chtel autor rici vzorcem
typu: 1A + B - C. Pominemeli ze je to matematicky spatne, tak i takova malickost dokaze udelat z jednoduche multiny na 10 minut zapeklitou mysterku na hodinu.
Len pockaj az si ta odchyti nejaky uvedomely ekolog, potom sa ti dostane prednasky ze nicis lesy Mne sa uz dostalo podobnej prednasky o tom ze bordelime prirodu plastovymi boxikmi
já jeden papír využiju i čtyřikrát, než ho vyhodim do papírovýho odpadu, toho neni schopnej ani leckerej ekolog, takže ho můžu poslat "tam kam neodchází nikdo rád"
Milý Pedro, TUPOSTÍ zavání spíše Tvůj příspěvek a o programování toho skutečně mnoho nevíš. Kromě toho nejde jen o software, ale především GPS přístroje, které diakritiku nezkousnou…
PS: omlouvám se za poměrně tvrdou reakci, ale opravdu jsem hodně dlouho nečetl tak hloupý příspěvek…
Pedro, dokážeš si představit, že geocachingem se zabývá tak asi 5000000 lidí a 95% z nich diakritiku nepoužívá? A že naše diakritika například geocacherovi ze zahraničí připravujícímu si návštěvu Čech opravdu zadělá na problémy?? Je skutečně nutné to cpát do názvu??
Ono to neni tak lahke ako sa to povie, na diakritiku sa pouzivaju rozne znakove sady v ktorych je napriklad č definovane vzdy inou hodnotou, nehovoriac o utf kedy sa za jedno pismeno pouzivaju dva znaky.
Já zas tak moderní nejsem, nemám šajnu o tom co je GSAK a na co ho kdo potřebuje, ale názor mám stejný, nepoužívejte diakritiku v názvu keší !
Podle názvu je většinou nevyhledatelná jak na GC.com a po přenosu do Garmina se znaky s diakritikou změní v čísla a pak se nedá podle názvu hledat ani v GPSce. Takhle nějak se mi (například přibližně ;))zobrazí nazev keše v GPSce při pužití diakritiky : ST23BRN4 D9L (stříbrný důl)
Me to stvalo taky, proto jsem treba do Geogetu udelal vyhledavani, ktere diakritiku ignoruje. Vysledkem je, ze vyhledavam vlastne jen pres Geoget a z nahledanych vysledku pak oteviram uz prislusne webove stranky s listingem. Dokonce je to i rychlejsi nez to hledat na gc.com webu. B)