Zdravím. zajímalo by mě, kam se maj zadávat souřadnice k waypointu "question to answer"? nějak v tom formuláři pro založení nevím kam to mám napsat… na wiki se v tom jaksik nemužu vyznat. je tam psany v jakym připadě dat jakej typ, ale nejni tam, kde to volim… dik předem.
Primo ve formulari pro zalozeni to neni - tam zadas nezaskrtnuty "Yes, this listing is active", jako ze na listingu budes jeste pracovat, posles listing, a pak na strance cache v menu vpravo nahore pouzijes Waypoints, podobnym zpusobem zadas atributy. Az bude vse hotovo, listing aktivujes (Edit Listing, zaskrtnout "Yes, this listing is active" ) .
Tak nevím, zda jsem ten dotaz pochopil správně, ale pokusím se to vyložit celé, snad si v tom tu odpověď najdeš :D:
Ke správě waypointů se dostaneš kliknutím na odkaz waypoints vpravo nahoře v listingu (tam, co je log your visit).
- V prvním poli zvolíš druh wpt.
- Políčko Name samozřejmě obsahuje název wpt..
- Do pole Waypoint Lookup Code vyplníš nějaké heslovité označní bodu, např. STAGE 1, FINAL, PARK. atd.
- V poli Prefix Code vyplníš nějaké dvoupísmenné/číselné označení bodu
- Dalším nastavením jsou již samotné souřadnice = Coordinates, tam vyplníš souřadnice bodu.
- Následuje popis = Description bodu
- Poslední je volba, zda a ) má být wpt. vidět a to včetně souřadnic, b ) má být wpt. vidět, ale bez souřadnic, c ) nemá být vidět (uvidíš ho jen ty a retrívři :D).
No a toť vše. Pokud jsem neodpověděl na tvůj dotaz, prosím, více ho specifikuj ![]()
EDIT: Koukám, že haggaeus byl rychlejší ![]()
jeej:) já vás nemit tak mě ty počitače snad sežerou:@ jj, přesně to sem myslel:) diky moc za odpovědi:)
Mě by zase zajímalo PROČ je nutné vyplňovat skryté stage multiny "question to answer", když tam fyzicky žádná mezikeš není a tudíž ke kolizi nemůže dojít.? Ke svému dotazu mám tři důvody:
-
ten způsob zadávání je vskutku OTŘESNÝ a psal to snad magor a nikdy to neotestoval na rozsáhlejší multině. Ono zadat jeden bod je OK, ale zadat jich třeba 20 je fakt záhul :(.
-
Díky bodu 1 je extrémně vysoká možnost se seknout v čemkoliv.
-
Systém jmen, prefixů a názvů waypointů mi lehce uniká, zvlášť když prefix nesmí být u dvou waypointů stejný.
Ale třeba jsem jen něco blbě pochopil a lze tam nahrát tabulku waypointů jak CSV soubor definované struktury a já to jen neobjevil…
Mně na tom nic podivného nepřipadá… Pokud by jednotlivé wp nebyly evidovány jinak než v textu listingu, byl by v tom asi hodně brzo bordel a nevím jak by se dalo softw zpracovávat načítání wp do různých programů - jako nějak vyzobávat z listingu?
Tak jako všechno ostatní na gc.com je dle mého připraveno pro jednodušší řešení a multina s 20 stage není běžná, tudíž předpokládám, že nikdo neřešil import wp, snad nějaké budoucí řešení v2…
Asi jsem zapoměl uvést, že ty waypointy jsou zcela neveřejné a kromě ownera a reviewera skryté - takže o nějakém zpracovíní nebo exportu nemůže být řeč. V listingu jsou standardní postupové vzorečky a zadání pro multisolver, ale s těmi pracně datlovanými a skrytými otevřenými koordináty se dále už nijak nepracuje. Proto nechápu tu potřebu je datlovat.
Předpokládám, že z principu, aby byl pořádek. Jiný praktický smysl v tom taky nevidím.
mne se ten system zda hodne logicky, prakticky a velmi univerzalni;)
napr. pro snadny management, zmenu/pridani/prehozeni waypointu atd.
prefix je index a musi byt unikatni. razeni jednotlivych wps se ridi prave podle neho. to strasne prakticka vec.
lookup a name lze take brat jako dobrou sluzbu hledacum, nebot PQ tyto polozky obsahuje a je jen na autorovi, jake nazvy zvoli, a pak na kacerovi, jak s temi nazvy nalozi (presneji jejich SW jako GSAK apod.)
na prvni pohled se ty formulare mozna zdaji hodne redundantni.
ale az budes delat kes s velkym poctem wps, mozna budes za ten cas straveny jejich vyplnenovanim rad, pac se v tom mori souradnic pozdeji treba i vyznas:D
Ale jo, ale to mluvíš o bežných waypointech a ne o těch skrytých question to answer. A právě existenci skrytých waypointů (kromě finalky) nechápu. Kumulína sice přišla s názorem, že je to třeba kvůli tomu, aby až jednou někdo bude takovou multinu adoptovat, tak aby to měl vše zdokumentované a nemusel si jí ani projít, ale to mi přijde jako už moc křečovitý důvod. Uvidíme, třeba to zdůvodní někdo z reviewerů.
ke mne Kumulina neprisla:p, skoda:( nicmene mluvim o vsech waypointech. s kazdym lze preci pracovat uplne stejne.
nezazil jsem dobu bez add.wps a jsem za to rad. jsem dost bordelar a udrzovani vsech tech waypointu, at uz skrytych ci poloskrytych, prave na gc.com mi prijde jako uzasny zjednoduseni prace owneru vetsich projektu;)
typicka dobra a prakticka ficura je rezervace souradnic pro planovanou kes - staci si u nejake vlastni kese libovolneho typu zadat wpt typu "Stage of Multicache", dat mu flag "Hide…" a mas zarezervovano bez nutnosti generovat novou kes. cim je ta originalni kes starsi, tim lepe…ale to uz je jina hraB)
Jo to asi máš pravdu, že než tu skladovat někde u sebe a pak hledat, tak takhle je to hezky pohromadě - ještě kdyby to umělo nějaké automatizované nahrávání místo datlování po bodech:|
No a ta druhá zmíněná fíčura, to je zajímavé, tohle použití mne nenapadlo. Díky ![]()