Tak koukám že už máme dva Zkamenělé zámky… :))
Zkamenely zamek by lazysleeper [GCK6JX]
Zkamenely zamek by staniol [GCPZ92]
Tak koukám že už máme dva Zkamenělé zámky… :))
Zkamenely zamek by lazysleeper [GCK6JX]
Zkamenely zamek by staniol [GCPZ92]
docela dobra shoda nazvu, pokud neslo o opisovani ![]()
No, alespoň že nejsou na stejném kopci ![]()
Asi by to chtělo více invence při používání zeměpisných názvů …
Nevidim k tomu zadny duvod, pokud je tento nazev dostatecny a vystizny. A to tenhle je, i kdyz se vyskytuje vicekrat.
Uz se tu jednou probiralo, ze nazev kese nemusi byt unikatni a ani na nej nemuze platit “copyright”. Prinejmensim lze kes vzdy odlisit autorem - aspon do doby, kdy stejnojmennou zalozi stejny autor :o), ale i pak je tu jeste nazev waypointu
Myslím že se tady řeší úplné nesmysly…s takovou by se pak obyvatelé třeba takových Lhot museli umlátit.
No, já cache eviduji a identifikuji podle zkratek, ale orientuji se v nich, pochopitelně, podle slovního názvu.
Asi není zcela štastné, když se dvě cache jmenují úplně stejně, ale možné to je.
Mimochodem, staniol mi docela nahusto zakešoval oblast, kam jednou za čas jezdím na kolo, takže když jich tam ještě pár přidá, mě to zas až tak vadit nebude, ty názvy překousnu.
Ale u vlastních cache se zdvojenému názvu budu snažit vyhnout …
V dobach kdy nebyl internet byl vznik duplicitnich nazvu mnohem vice pochopitelny.
Ale me uz nevyhovovaly ani ALTY VISTY a JUNAJTID AJLENDS rozlisene jen cisly.
To je asi tim ze v GPSce nemuzu mit u waypointu nic nez nazev omezene delky ( no COMMENT :-), nebo jen GCXXXX. Muj problem.
Mozna k tomu neni zadny duvod, ale kdyby nekdo pouzil stejny nazev jako ja, trval bych nekompromisne na prejmenovani. Minimalne bych ocekaval alespon dotaz, jestli muj nazev lze pouzit. U jmen vlastnich to neplati, kdyz se neco jmenuje stejne na ruznych koncich republiky, tak s tim nic nenadelam. Taky proto je pokud mozno nepouzivam.
Juro, jasne ze tu nikto nikoho nebuzeruje, ale postazovat si moze.
Racionalny zaklad to ma. Skoduju podla mna skor majitelia cache, ludia si pletu ich cache, ak su blizko seba, mozu si mysliet, ze tam uz boli. Navyse druhy majitel sa vystavuje pochybnostiam o svojej fantazii.
Ale chce-li člověk zachovat ve jménu cache název místa kde je uložená,tak to prostě jinak nejde a podle mě bohatě stačí k názvu přidat nějaký přívlastek,aby to nebylo úplně stejné. A potom,kdo se dívá jestli už náhodou podobný název neexistuje,já teda nee,jenom si pamatuji názvy cache v okruhu cca 50km a takové názvy bych nepoužil :o)
A uz mame i dva Orliky - hrad a prehradu. Ach jo.
navrhuju od ted vsechny kese pojmenovavat “GEOCACHE”, pak si na eventech budou geokaceri povidat: “joo kdyz jsem byl na GCyyyy a taky na GCxxxx” ![]()
To především ukazuje, že někteří geocacheři mají naprostý nedostatek fantazie ![]()
Asi by to chtělo, v rámci schvalování, kontrolovat jméno na duplicitu.
Jakpak to řeší jinde? V anglicky mluvící oblasti musí být náhodné shody ještě častější …
Stale nechapu v cem s tim mate problem!!!
Mame prece “Orlik by lucky&spol.” a “Orlik by IvanM”
Nezapominejte, ze nedilnou soucasti jmena kese je i owner a vzdy byva vsude jeho jmeno za jmenem kese uvadeno. Tim vznika ta jedinecnost nazvu cache. Proto take nikde neni podminka unikatnosti nazvu vyzadovana. je to naprosty NESMYSL chtit po ostatnich, aby nepouzili shodny nazev, jaky uz nekdo uzil na opacnem konci republiky napr. pro stejnojmennou lokalitu.
V tomto ohledu plne podporuji svobodu rozhodovani kazdeho zakladatele ohledne nazvu jeho cache. Jen za nepouzivani diakritiky bych se primlouval, ale to je uz ze zcela jineho duvodu ![]()
Howgh.
Tak sorry… ted koukam, ze na gc.cz tomu tak neni, tam se v seznamech navstivenych kesi owner neuvadi. Mozna by stacilo tuhle informaci za nazev kese pridat, ty nejvetsi problemy v rozliseni pak snad pominou.
Kdyz pouziju pro informaci o nalezech za posledni den FEEDREADER, tak tam u nazvu zadny BY NEKDO nemam. Vidim, ze uz sis toho take vsiml, takze az priste nebudes chapat co s tim ma kdo za problem, tak bud rad ze ty s tim zadny nemas a ver ostatnim, ze k tomu nejaky duvod maji.
Ano, dobre, jsem vul, uznavam to a omlouvam se za svuj vylev.
Nicmene nedalo by se s tim tedy delat neco z opacne strany? Nez vytvaret nejaka nepsana pravidla o vytvareni nazvu kesek, ktere novi kaceri obvykle casto nechtene stejne mohou porusit, tak treba pridat tu informaci o majiteli do tech vypisu jako postfix?
Řešení bych viděl dvojí:
A: buďto zavedeme geocaching v ČR jako výběrovou a organizovanou zábavu, u které bude muset adept složit před registrací na gc.com složit zkoušku ze znalostí pravidel podobně jako nějaký pípák nebo letec…
B: nebo budeme trošku tolerantnější.
Osobně mi duplicity v názvech nevadí, moje IQ i software si s tím ještě poradí. U svých cache se snažím být originální v rozumné míře a volit unikátní název, u cizích se zbytečně neprudím a šetřím si energii na lepší příležitost ![]()
Problémy s duplicitou zpravidla zmizí v okamžiku, kdy jednu z duplicitních cache najdu - v GPS si už nalezené cache nenosím a v ttqv jsem nalezeným cache vyhradil extra adresář. Tož tak.
[/quote]
Je to jako v tom vtipu: “To jsou pane Kohn jenom takovy reci.”
Staci lehke upozorneni zacinajicim zakladatelum kesi. Kdyz jsme to pochopili my s nasim IQ a ty dokonce s TTQV :-), tak i oni pochopi ze originalni nazev je vhodnejsi, i kdyz ne zivotne nutny.
BTW: Tolerance je smireni se s necim, co ti vadi nebo te zbytecne zatezuje. Kdyz ti neco nevadi, tak tolerance neni zapotrebi.
Ať mi někdo vysvětlí proč mu vadí stejná jména keší. Pořád mi není jasný jak si někdo může splést Orlík jako přehradu a Orlík jako Zříceninu navíc když jsou od sebe nějakejch pár desítek km daleko. Řekl bych že s tímhle mají problém jen lovci bodíků,ale člověk který bere geocaching tak jak byl stvořen,tzn určitě ne za účelem co nejvyššího počtu odlovených cache,s tím určitě problém nemá,neboť si velice dobře pamatuje na každou svoji odlovenou kešku. Ale připadá mi že vám jde hlavně o ten počet že ?