....doufám že k tomu nedojde o Vánocích

Bleskem nové zprávy ze světa. Tak pište tučné nápovědy, ať to zvládnem i bez našich geomilášků… :-))

..no a kdyz k tomu dojde, tak si najdeme zase jinou zabavu :-)))) cau!

No už se vyjadřoval před měsícem dvěma i ke Galileu, že prý pokud na tom bude spolupracovat i Čína, Evropa ji totiž ráda přijme kvůli financování, tak pokud bude mít USA podezření, že by to mohla používat k vojenským účelům, tak bez pardonu satelity Galiea sestřelí bez ohledu na Evropu. This is America…
Asi je dost štve, že by Evropa mohla být nezávislá a mít navíc systém ještě lepší a přesnější.

Tak, tak. Za mého mládí jsme se navigovali sipkama z klacku, nebo nakreslenych kridou :wink:

Já se jim vůbec nedivím, pokud budou bolševici a různí jim podobní na Galilieu spolupracovat tak je to dost šílené… Evropa si sama kope hrobeček. V Číně jsem letos byl a poteš pánbůh…

Hi, delej si sipecky kridou a klackem :-)) ja si pockam az to zase “Velkej Sam” pusti… On je na tom stejne zavislej jako “sleepka na flusu”… :-))

.. je to samozrejme politicka, ovsem strilet satelity je technicky a ekonomicky celkem tvrdej orisek.. to si nedovolil ani nedavnej kaamos “rudej bratr” :-))) ackoliv mel takovechto kecu vzdycky plnou hubu a v te dobe i jakejsi technickej potencial.. :slight_smile:

No, jak to tak ctu, je to zatim jenom takove kdyby chyby a neverim, ze si troufnou, pokud jim opravdu nebude horet u p*****. To by Nemci meli po dalnicnim mytnem a my bychom se zatim museli bavit treba timhle. :stuck_out_tongue:

Toni, nikomu horet u prcky nebude, to je jen takovy maly bububu na ty kluky teroristicky.. :slight_smile:

To je uplne bezvyznamny clanok.

  1. v pripade, ze by teroristi naozaj mohli vyuzit GPS (neviem velmi ako) je samozrejme, ze Bush potrebuje mat moznost , ako GPS rychlo vypnut. sam by som to lepsie nevymyslel. ved si to sam zaplatil a postavil.

  2. urcite to nebude robit zo srandy, alebo aby nastval cacherov. ved by si tym sam napachal hospodarske skody.

  3. nasli by sme si inu podobnu zabavu - mozeme uz na tom zacat pomaly robit. navrhujem letecke mapy (bez suradnicoveho systemu a popisiek) + 10m kruzok, vo vnutri ktoreho je cache

  4. satelity zostrelovali len v bondovkach. aj ked verim, ze Busha by to mohlo napadnut :slight_smile:

  5. ospravedlnujem sa, ze pisem v bodoch. odkedy mi dnes zamrzol pri cachovani mozog, inac to nejde a tak sa mate na co tesit.

  6. zajtra mam firemne volno buhahahaha

V nějakém geomagazínu jsem četl o tom, že evropský systém Galileo je zcela podřízen americké administrativě. Sice mě to nadzvedlo, ale tuto informaci jsem si pak ověřil z několika zdrojů…

Sestřelení satelitu v doslovném významu asi možné je, i když celý systém SDI a deštníku zatím není moc funkční. Zajímavější je spíš tvrzení, že systém GPS umí vnést “chybu” pouze pro přístroje v určité oblasti (takže např. v Praze si po dobu pobytu nějaké VIP perzóny neškrtnente, ale u nás na Moravě budeme kešovat jako o život). Vzhledem k tomu, jak je dnes systém GPS rozšířený (vždyť i v tom článku zmiňují leteckou a námořní navigaci), bral bych to s rezervou.

To zni dobre, kde ty letecke mapy najdeme? Mohl bys ukazat na prikladu, jak by to vypadalo?

co treba tady?

http://mapy.mk.cvut.cz/data/Satelite_photos/Praha_Prague/

orig k nalezeni zde..

http://mapy.atlas.cz/mapviewer/mapviewer.aspx?sid=3c804599-a932-4045-9bc1-63af19fb21a4&cx=3458562

priklad? co treba neco takoveho?

Myslel jsem neco bliz :slight_smile: . Mate nekdo zkusenost s GPS pred rokem 2000? (pouzitelnost GPS jako takove, nejen geocaching).

Neviem, neviem. Podla mna je jedno ci to vlastnia ako pises “bolsevici” alebo amici. Tak isto to mozu zneuzit nemci (ved uz viedli dve svetove vojny) Amici niesu tiez z obliga, ked si zoberes, ze si robia vojnove konflikty prave tam kde im to vyhovuje. A ze ich amici zostrelia, ked zistia ze sa pomocu nich narusi ich bezpecnost. To by mohli povedat aj Rusi a zlikvidovat terajsie satelity. Je to relativny pojem. Nakoniec tu zostaneme bez GPS a bude sranda :-(((

Jednak Michal nepise “bolsevici” ale bolsevici, za druhe - ten rozdil je v tom, ze kdyby to vlastnili bolsevici, tak ani nevis ze takova technologie existuje a ne ze bude zadarmo k dispozici. A zatreti toto je forum o geocachingu a ne o geopolitice. Dekuji.

Asi to bylo právě předmětem spolupráce, o kterou USA usilovaly ve spojitosti s Galileem, prostě na to chtěli mít vliv jako ostatně na všechno ve světě. Holt ze dvou Velkých bratrů zůstal jen jeden a najednou se objevuje evropská konkurence. Hned den po znovuzvolení Bushe se jeho největší jestřáb Colin Powell nechal slyšet, že sice názory Evropy si rád poslechne, ale USA budou dělat jen to, co vyhovuje jim. Tak uvidíme kde rozpoutají další válku s výraznou podporou GPS… :frowning: Já vím, to tu nepatří, ale v životě holt souvisí vše se vším. Je jasné, že bez válek bychom neměli GPS, ale já bych se bez té své rád obešel… lepší než hledat poklady pod šutrem je hledat je v lidech okolo. Nevíte o nějaké GPS která je k tomuto účelu určená? Já vím jen o jedné, vlastní srdce, bohužel je ale zatím pořád ovlivňována tou selective avaiability. Kdyby se to dalo cracknout a zvýšit přesnost zaměření…

Sorry ale tyhle hipicky kecy sem opravdu nepatri :slight_smile: Jinak si myslim, ze ten clanek je jen takovy bububu, protoze oni uz umi “selective availability” zapnout jen nad nekterym uzemim. Prikladem muze byt Afganistan, kde to nekolikrat provedli.

Hmmm, tak to by me zajimalo jak to prakticky provadi..:slight_smile:

bliz…co treba tohle? neni tam sice leteckej snimek, ale gps potrebujes az na finale :slight_smile: