Poraďte prosím jaký si mám koupit držák pro GPSMAP60 do auta. Chtěl bych s přísavkou na sklo nebo na desku. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Dík předem.
Prodavaji ho primo v GPS centrech - ale pozor - je dost mastny = cca 800,- Kc
Mastný je, ale není to krám? Máto to někdo nebo používáte něco jiného?
Mám ho taky a zpočátku jsem si myslel, že to je krám. Různě se klepal, nebyl dokonale pevný. Potom jsem ale začal GPS vkládat do pootočeného držáku a otočením ji vzpříčil anténou o sklo. Teď je přístroj pevný, ani se nehne.
Nevím, jestli to Garmin přímo takhle zamýšlel, ale jsem spokojen.
A v jakém autě to máš? A máš ho uprostřed nebo vlevo?
Taky jsme o něm přemýšlel. Ale potřebuju ho do nové Oktávky a tam mi připadá čelní sklo dost daleko. A originál Garmin držák se mi zdá krátký.
Je přísavný nebo lepící? Pošli foto z telefonu. dik.
Používal jsem to v Toyotě Corolla a v Oplu Astra, v obou případech byl držák v levém rohu. Pak je problém s nabíjením, s vedením kabelu - řeším to zatím tak, že nenabíjím, jedu na baterie :)
Držák je přísavný, drží dobře. Zkusím si vzpomenout a vyfotím ho, ale bez záruky.
Zcravim na tomto odkaze http://moje.auto.cz/pilotpilot/fusion-1-6-16v.html je umisteni 60ky vlevo od vlantu u sloupku. Je to ve fotogalerii. Bylo tam fotek GPSky vic ted je tam jen jedna. Je to asi ten originalni drzak. Mam tohle auto tak tohle taky resim asi bude i original drzak docela se mi to tak libi.
900,- za originalni prisavnej drzak na sklo se mi zda taky pomerne dost, ale nakonec jsem do toho sel. Mam drzak na GPSMAP 60, pouzivam ho uz rok v Octavce vlevo u sloupku. Veprostred docela brani vyhledu. Jak rika marekl, volne v prostoru se s GPS pomerne dost klepe a tak ho mam danej tak ze se antena opira o sklo a spodek o palubku a tak drzi jako pribitej. Jedina neprijemna vec ktera se me asi trikrat stala, ze najednou drzak s GPS odpadnul. Ale to bylo tim ze jsem ho pricvak na studeny oroseny sklo, to pak drzi hur. Jednou jsem mel otevreny i okno a jen tak tak jsem gps chytnul[:|]. Takze od te doby jsem zacal poutko od GPS projistotu zahakavat za drzacek na parkovaci listky. Jinak nekde jsem zaslechl, ze nekomu do jeho Fordu nesel pouzit, protoze ma moc sikme sklo. Asi to chce vyzkouset.
Tak dík, už je to celkem jasné. Držák asi koupím, i kdybych měnil gps tak půjdu zase do šedesátky. Jenom nevím na čem to drží. To plastové kolečko bylo první, co jsem vyhodil. Taky je prima, že to může ve finále celé vypadnout z okna. Je tím zaručena permanentní inovace sirfů.
Mám samé kladné zkušenosti s tímhle: http://navigacnisystemy.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=741
Nevýhodou je snad jen pořizovací cena. Bohužel....
Hergot, že bych to taky začal používat ? [:^)] Dostal jsem ho zdarma s novou 60CSx, ale pořád to leží někde odhozené ve skříni, zatím jsem se spoléhal na to, že při řízení jednou rukou a usilovném čumění do displeje s ubýhající vzdálenosti ke keši nikoho nezabiju [;)] Trochu mě zarazilo, že se to na sklo lepí samolepkou, aspoň podle zevrubného prozkoumání obsahu balení nebo máte to na skle nasazené jinak ?
Jakou samolepkou? Je tam úplně normální přísavka.
Samolepku, dvě. Resp. nazývají to “permanent” a “repositionable” “adhesive discs”, ale vypadá to oboje jako normální samolepka, která když se nalepí tak už nepůjde sundat, zatím jsem teda nenašel odvahu z toho sundat papírky bránící lepidlu se přilepit, takže nevím. Až se vrátím z obchodu, tak to nafotím. O klasickou přísavku jakou má třeba Dicota Keeper ale nejde. Jinak je to výrobek GARMIN Part No. 010-10456-00.
Já používám právě samolepku, protože GPSku nepoužívám ve více autech. Umístil jsem to vpravo od řidiče, ať na to vidí po natočení i spolujezdec, nebo si to případně i sundá. Pravda, trošku se to chvěje, ale nijak to neruší. Odlepit jsem to také nezkoušel. Přidávám pár fotek.
Tak podle oficiálního obchodu:
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=310
Já nebo Moravan máme "Dash mount" (010-10456-00), zatímco Marek má "Automotive windshield mounting bracket with suction cup mount" (010-10457-00).
Hola, tak jsem ten originál "Automotive windshield mounting bracket with suction cup mount" za tu hnusnou cenu 920,- koupil. Nevydržel jsem a hned jsem ho přisál. Pokud se opře anténou o sklo a spodkem o palubku tak drží skvěle. Dá se natočit tak, aby byl přístroj dobře čitelný. Pod oknem bere i silný signál, přesnost je pořád 2-5 m. Na levé straně mám přístroj téměř za sloupkem, takže ve výhledu nebrání. Z venku je díky černé přísavné gumě skoro neviditelný. Teď totiž nesmí mít řidič v zorném poli nic mimo dálniční známky. Cizáci mají ale navigaci přisátou na okně už skoro všichni.
Už mne nebavilo pořád brejlit pod palubku a poslouchat nadávky spolujezdců. Takže díky všem za dobré rady.
Mám také Octavii. 60CSx na skle uprostřed je dost daleko, na skle vlevo u sloupku mně nevyhovuje. Držák přisávám na lepicí talířek, který se dává jako příslušenství k Nuvi. Garmin jej také prodává za cca 500 Kč. Talířek jsem nalepil na přístrojovku doprostřed (je tam kousek rovného místa) a na něj teprve přisávám vlastní držák. Navigace je blíže a naprosto nebrání ve výhledu.