Echo

Není mezi námi někdo, kdo s tímto, případně jiným softwarem na sledování pohyblivých objektů v reálném čase pracuje?

Echo mi naprosto nic nerika… ale jinak s urcitym softwarem na sledovani pohyblivych objektu v realnem case pracuji. :slight_smile: Tak nevim… o co konkretneji ti jde?

Potřebuju nějak sestrojit zařízení (respektive jich pár pospojovat do sebe), člověka s konstrukcí pustit do terénu a doma, na notebooku s připojeným mobilem, nebo vloženou SIM kartou sledovat, kudy jde…

Zkus se podívat na stránky sokolníku, na přednášce jednoho z nich jsem se doslech, že něco takového používají, pokud mají dostatek financí a vzácného ptáka:D.
Nerad bych se mýlil;)

Gratuluji, stal jsi se pokusným exemplářem.
Dostav se na kroužkování v pondělí v 9:00… :slight_smile:

Někde jsem viděl dokonce GPS s vysílačkou pro lovecký psy. Lovec vypustí psy, vysílačkou je na dálku hlasově koriguje a na notebooku podle dat z GPS sleduje kudy běží :):slight_smile:

Tady je něco podobného :slight_smile:

http://gizmodo.com/gadgets/gadgets/doggone-gps-locator-roameo-keeps-track-of-that-roving-beast-198819.php

Dělej si srandu z plastelíny a ne ze mě, zas tak vzácnýho ptáka nemám…:smiley:

No, zajimava vec, jak si predstavujes, ze to ma fungovat? Sokolnici budou mit neco s radiovym prenosem, rekl bych…?

To, co pouzivame my, je principialne jednoduchy. GPS prijimac (SirfIII, vsesmerova antena) nastouchanej do krabicky spolu s GPRS modemem. Zaznamenava polohu a pres GPRS ji pravidelne posila na server, odtud si ji pak sosame a zobrazujeme…

V podstate by neco podobnyho slo sestavit z mobilu s GPS modulem, ze jo… ale to je porad docela velika hromadka techniky. Pro nektery ucely to muze byt nesikovny…

Jo, vzpomnel jsem si… par kamaradu sveho casu vymyslelo taky cosi v tomhle duchu http://www.kdejsi.cz/, ale abych pravdu rekl, vubec nevim, v jakem je to ted stavu…

A neni to v principu stejné zařízení, které se používá pro sledování služebních vozidel. Např.:
http://carcontrol.cz.o2.com/web/default.aspx
http://www.sledovaniaut.cz/produkty/monitorovaci-system-carnet/typy-reseni_17.html
a mnoho dalších

Cenově a využívání je asi někde jinde, ale princip je stejný, ne?

Jo, v principu jo.
Jen pokud se zameris na online a nepretrzite sledovani osob, nedejboze s nejakymi specialnimi naroky, narazis na problemy, ktere u aut vetsinou nehrozi. Treba zajisteni souvisle komunikace se siti, bez vypadku a znovuprihlasovani atd… - u auta vetsinou staci zaznamenat polohu jednou za delsi cas, nezajima te to kazdych pet sekund. Nebo problemy s tim, ze osoby se pohybuji jinudy, nez auta - tesne vedle zdi domu je prijem signalu vyrazne horsi, vetsi zmatky s odrazy atd. atd. nez uprosted ulice, kde jezdi auta… :slight_smile: U auta taky nemusis resit baterii, hledat idealni pomer vydrze a velikosti atd… v aute je elektriky vzdycky dost…
Ale to uz je vsechno asi dost mimo tema. :slight_smile:

Predevsim uz jsme uplne mimo tema "Echo", ja treba jeste porad nevim, co je to za soft. To se tu fakt nevyskytuje nikdo, kdo ma primo s timhle zkusenost? Ze by spatne forum? :slight_smile:

Já ale netrvám přímo na tom, tohle bylo první, co jsem našel.

Primární problém tohoto diskusního vlákna je v tom, že "tohle" jsi nijak moc nespecifikoval - mluvíš o tom jako o nějakém software podle všeho nazvaném Echo…
A i když se tě BBBubak už dvakrát ptal o čem je vlastně řeč tak nereaguješ.
Pokud chceš získat na své otázky relevantní odpovědi, je vhodné otázky dostatečně dobře spefikovat resp. při dotazu upřesnit (např. by stačilo uvést html odkaz na to Echo)
Svým způsobem i zde platí princip GIGO (viz http://en.wikipedia.org/wiki/Garbage_in,_garbage_out)

Nejdřív jsem chtěl poradit s tím Echem, protože jsem ho našel jako první. Teď to ale vypadá, že existují lepší, jednodušší možnosti… :wink:

A neřekne a neřekne, o co vlastně jde :D:D:D:D

Tak zkus hádat!
1…2…3…blik :wink:
No asi o tu mafiánskou hru, ne? Aby věděli kde kdo chodí a případně jim stavěli třeba nástrahy do cesty. B)

Hola. Cowboye to asi prestalo zajimat, nebo se fakt neumi rozumne vymacknout a konkretne ptat.. ? Ale cert ho vem. Rekl bych, ze to muze byt zajimave i pro dalsi.

Jedno mozne reseni nastoleneho problemu "potrebuju sledovat pohybujici se objekt - kamarada, rodinu, svy auto…", pomerne jednoduche a kompletni:

Jiz zmineny projekt http://www.kdejsi.cz/. Mluvil jsem s Ivomirem, a dozvedel jsem se, ze to neusnulo, ale bezi.

Na uvedene strance mnoho informaci neni, takze v kostce: sledovana osoba ma ssebou (vlastni) mobilni zarizeni - telefon, MDA apod., k nemu GPS modul a mrnavou Java aplikaci. (Casem by mely pribyt i jine verze softu. (?)) Tahle sestava odesila pres GPRS (pochopitelne na ucet SIMkarty uzivatele) udaje o sve pozici na server. Interval je mozne si nastavit.
Sledovana osoba pak podle vlastni vule a vyberu poskytne svoje pristupove udaje tomu, kdo ji ma sledovat. Vystupem je zobrazeni aktualni pozice v Google maps.

Za pouziti se nic neplati, samozrejme krome datovych prenosu - z toho ma ovsem prachy operator, nikoliv provozovatel Kdejsi. Takze si nemyslim, ze bych tady nekomu delal nepripustnou reklamu…

Takovych SW je vice. Kdyz jsem mel jeste externi GPS modul s telefonem, tak jsem to testoval. Telefon (java aplikace) normalne ziskava data z GPS (coz neni az tak neobvykle, ze) a jednou za cas via GPRS posle udaje na server. No a na PC je pak aplikace, ktera z toho weboveho serveru zobrazuje, kde se telefon nachazi. No a ten server (serverova aplikace) si provozujete u sebe na svem webovem prostoru (je to v asp), takze je to nezavisle na provozovateli. No a pokud o to tazatel projevi zajem, tak zahrabu na disku a vzpomenu si jak se to vlastne jmenuje (mysli, ze to bylo neco jako GPSTrack nebo tak nejak).

Vykasli se na tazatele, zajima to treba i jine. Treba me - i kdyz to nejspis nevyuziju (jedu naplno v jinych resenich :)), rad pridam kaminek do sveho prehledu. Pokud te to prilis nezatizi… diky.