eTrex H nebo eTrex Legend ?

Ahojte, vím že je už tady plno takových článků, a dost jsem jich už i přečetl, ale přece jenom nejsem takový odborník a nevím co koupit.
Proto se ptám jestli eTrex H - má lepší citlivější GPS příjmač ale je nemapový, což mi zase nevadí, ale nevím zda je to třeba
nebo eTrex Legend - který je sice mapový, ale nemá takovou citlivost ???
Díky všem.

Já mám etrex legend a asi bych ho i doporučil.
On nemá zas hroznej příjmač, když už jednou chytíš signál, tak ho jen tak neztratí.A mapy se čas od času hodí.

To musíš vědět sám, zda

a) potřebuješ mapy
b) potřebuješ velkou citlivost - chytit signál v hlubokém lese atd.

Můj eTrex umí obojí, ale kdybych si měl vybrat, beru asi tu citlivost. Ale já jsem například zvyklý s sebou nosit papírovou mapu tak jako tak. Stejně je stokrát přehlednější než malý displej.

OK, s klasickou mapou nemám problém. Prošel jsem i školou buzola(kompas) + mapa. Takže orientace v terénu mi nedělá problém. Tzn. že ten eTrex H stačí? Díky

Stačí, já mám třeba GPS modul, který používám spolu s mobilem, kde mi běží Handy Geocaching, takže mapy taky nemám - a jde to i bez nich.
Nicméně kolikrát se mapa hodí, ukáže třeba, jestli ke kešce nevede pohodlně nějaká cesta - takhle buď musím jít rovně za šipkou (nedoporučuju :D) a nebo zkusit nějakou cestu naslepo jen podle intuice :wink:
Takže přesto, že bez map to jde, ti přeci jen doporučuju Legenda (měl jsem ho). S citilivostí je to ucházející, na GC ti to bohatě stačí a navíc ho dnes v bazarech získáš do 2500, takže se to vyplatí…

Na navigovat.cz vyšel pěknej test na Háčko
http://navigovat.mobilmania.cz/testynavigaci/AR.asp?ARI=113663
ale, mě by mapa asi chyběla :wink:

No ja mam legenda…mapu tea pouzivam minimalne, ale treba zjistit jestli se mam tim bahnem brodit 500 metru po tady te strane reky, nebo po te druhe je nekdy celkem uzitecny;)

Ok, díky všem za názory. Asi vezmu nakonec eTrex H. Je sice bez mapy, ale dávám na citlivost a do začátku to myslím stačí. Později by jsem koupil něco lepšího třeba eTrex Vista nebo Legend HCx. Rekonstuuji teď byt takže je jasné kde teď tečou prachy. Už tak jsem rád, že jsem prosatdil doma aspoň tohle :slight_smile: