To jsem tuhle sedel v aute na parkovisti a cekal na manzelku. Zapnu GPSku a co nevidim :o, presnost 2m. (viz. priloha)
To se mi jeste nestalo (ani na Milesovce).
No proste jsi mel kliku, zachytil jsi satelit s cislem 33 (Egnos - to je to D u satelitu), coz se u nas s Legendem podari jen opravdu zridka.
Taky se me stalo…uz se resilo tady: http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=11&thread_id=4664
To není jen těma Déčkama, ty chytáme relativně často, ale 2m to takřka (měli jsme 3m) nikdy nedá.
Egnos se chytá, pokud máš výhled na jižní horizont, což je podmínka nutná, nikoliv dostačující. ![]()
Tak to ja jsem satelit 33 videl jen jednou v Rakousku a to jeste na par minut
(ja ne samozrejme, ale muj Legend).
Jestli byla presnost 2 nebo 3 metry neni podstatne, je to cislo teoreticke, ktere nezahrnuje vnejsi vlivy jako jsou odrazy apod. Pokud v danou chvili bylo zachytitelnych vic satelitu, ktere navic byly vhodne rozmistene, pak mohla byt vypocitana uvedena hodnota. Ale jestli skutecna presnost v tu chvili byla 2, 5, 15 nebo 0,5m se ted uz stejne nedovime. V kazdem pripade slo o souhru okolnosti, ktera rozhodne neni casta.
Já 33 a 39 chytám Legendem docela běžně, chce to opravdu dobrý výhled na jižní obzor a trpělivost, načítání občas trvá pekelně dlouho. Při pohybu v terénu je to ale s necitlivým Legendem mnohem obtížnější a nemá to podle mně ani moc smysl.
No ja take mohu potvrdit, ze Egnose s Legendem chytam docela dobre tady po Praze. Mist, kde je dobry vyhled na jih je tu dost.
Oni se asi take Legendy budosu lisit v citlivosti kus od kusu, bydlim ve ctvrtem patre na kraji mesta s dokonalym vyhledem na jizni obzor a presto Egnos nezachytim.
Zadna veda, chytal ENGOS/WAAP