Etrex Legend - stránka družic - Déčka?

Ahoj

občas se mi stává, že na stránce družic v grafu síly signálu, se mi v těch sloupečcích u některých družic zobrazí písmenko “D”. Nevíte co to znamená? V manuálu jsem nic nenašel. Díky.

to znamena ze je dostunpny korekcni signal … hledej (treba na netu :slight_smile: slova jako waas a egnos

laicky receno - ze pro ten satelit byla prijata korekcni data z satelitu WAAS/EGNOS a proto dojde k zpresneni vypoctu aktualni pozice a i zmenseni EPE.

V manuálu je to na str. 60 a je tam i odkaz na internet, kde hledat bližší informace. Na stránce 40 tohoto manuálu je jak se dá WAAS/EGNOS vypnout a zapnout.

Díky všem za odpovědi.

O systému WAAS/EGNOS jsem si samozřejmě přečetl a vím k čemu je to dobrý. Ale už nikde nepíšou, že po použití tohoto signálu se zobrazí ono “D” u příslušné družice - to mě trochu mátlo. Ale teď už mi to je naprosto jasný.