Jak poznám na Vistě, že přijímám WAAS? Údajně se v ukazateli síly signálu družice objeví “D”. Ale u mne se neobjevuje nic.
Dík
Jak poznám na Vistě, že přijímám WAAS? Údajně se v ukazateli síly signálu družice objeví “D”. Ale u mne se neobjevuje nic.
Dík
Abych to doplnil - seděli jsme s Pohodou U Boříka, GPSky položené vedle sebe. Můj Legend přijímal WAAS a byl o pár metrů přesnější než Vista. Oba máme naloudovaný poslední sw 3.60, WAAS zapnutý. Máte někdo podobné zkušenosti?
Měl jsem Legenda a mám Vistu … můžu naprosto potvrdit. Vista je pomalejší na překreslování, přijde mi i méně citlivá na signál … . Na druhou stranu to je asi technicky to samy v blede modrym (modra proti bronzu) a jediny rozdil by mel byt v pameti, kompasu a vyskomeru … ale muj subjektivni pocit potvrzuje Tve pozorovani.
Mel jsem Vistu. Rekl bych, ze mensi rychost je dana vetsi kapacitou pameti a vetsim mnozstvim mapovych dat, ktere musi probirat. Kdyz se ji pamet mazne, bude asi taky rychla v prekreslovani.
Jinak mi na Viste se stejnym firmwarem WAAS slapal pokud byla nad obzorem druzice 44, s 33, ktera je nad obzorem ted, jsem zatim nemel uspech ani u 60CS, asi jim to momentalne nefunguje. Presnost byla tehdy asi 2-3 m. Ale on ten WAAS nema stejne smysl jinde nez v naprosto otevrene krajine, u stromu uz je to vse hodne zkresleno odrazy a mensim poctem druzic.