event v Nemecku

Mili priatelia a priatelky, moj dobry znamy Olaf z Nemecka (majitel cachezone.de) ma poprosil, aby som tu spropagoval novy zaujimavy event v nemeckom Oberhofe, ktory bude 16. srpna. Toz to cinim, myslim, ze tie hry vyzeraju zaujimavo :).

Link na event: http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC1AAMF&Submit6=Go

To by nemuselo být špatný. Nové zážitky :p. Až se to bude blížit, mohli bychom udělat posádky a vyrazit. S němčinou nemám problém ;)… Vypada to opravdu zajimave! B)

no mě to googl maps vypočítal z Mělníka na 390 km – Přibližně 3 hodin, 54 minut, pokud by vyrážel mikrobus od někud ze středních čech, též bych se hlásil, snad si to té doby stihnu oběhat doklady :wink:

Jaký doklady? Pokud Ti je už 18 :stuck_out_tongue: tak ti staci obcanka, ne?

Určitě stačí - viz http://www.mvcr.cz/rady/navody/doklady/cesteu.html

Osobní zkušenost z posledních 6 let - před cca 5 lety na kolech do Německa - průjezd na mávnutí (otevírali jsme pasy jen jednou - byli jsem tam 2x, takže 4x přejezd hranice a tohle byla šťára na pěší a cyklo pašeráky cigaret, takže nám jen prohmátli tašky na kolech jestli nejsou plné kartonů. Otevírali jsme pasy zbytečně - ani se do nich nekoukli). Minulý rok ještě před vstupem do Shengenu - 2x Chorvatsko, na všech 3 hranicích vždy jen mávali dál-dál, opět bez otevírání pasů. A po vstupu ? Letos Maďarsko (takže 2x2 hranice) a 1x Rakousko - minulý víkend. A celníci ? Co to je ? To se maže na chleba ? ;o) Celnice momentálně jen trochu přibržďují provoz, protože je tam značkou omezena rychlost. Samozřejmě - můžou udělat šťáru, ale obávám se, že přijdeš na to, že jsi v Německu až podle nápisů venku ;o)
Takže pokud neletíš letadlem (a ani tam by to s občankou neměl být problém) a nemáš ustřiženej roh na občance, tak je nahánění dalších dokladů asi trochu zbytečné.

S temi doklady to tak je. Jen bacha na svycarsko, tam neni shengen, zapomeli jsme na to cestou do italie a kdyz na otazku kam jedeme kolega rekl Napoli, ve stejnou chvili jako ja Milano, uz nas sacovali na drogy ;o) Jinak eventu bychom se radi ucastnili, bohuzel jsme ted den na svatbe. Skoda.

Jo ja bych se ucastnil ale jedinej problem je v tom ze sem jeste mladsiho data vyroby :D:D:D:D takze muzu jit pesky nebo jet na kole a nebo ject vlakem ale v pripade ze by se konaly odjezdy nakeho geoautobus tak se rad pridam :D:D:D

To je sice pravda, ale mám jí z roku 2000, tudíž je pro cestování za hranice k ničemu a pas mám dva roky propadlej :frowning:

Občanka má snad platnost 10 let, ne ? Nebo jsou už pro cesty "ven" potřeba ty novější občanky ? To slyším poprvé…

Aha, tak jsem se poinformoval http://www.mvcr.cz/rady/navody/doklady/cesteu.html a mělo by to být v pohodě, ale každopádně ho musím do konce roku vyměnit http://www.mvcr.cz/rady/navody/doklady/vymena.pdf
to jen info pro ostatní - růžové občanky platí jen do konce tohoto roku 2008 B)

:o Úžasný, jak se přeměnila diskuze na to, jak získat doklady…
Kdo bude chtít jet, musí je mít prostě v pořádku. Času je zatím dost. Buď si nechat udělat PAS nebo prostě inovovat OP, aby platit pro Shengen. No ne??? Tak do toho!

Tak doklady bychom měli vyřešené, event se ale blíží, co začít plánovat - kdo by se přidal? B) Přeci jen je to kus cesty

ja bych urcite jel, teda pokud budu v CR a nebudu mit nic naplanovano. Jsem z Prahy.

Aucoin.J (Jirka)

tak mi to bohužel stejně nevyšlo :frowning: Byli jste tam?