Mili priatelia a priatelky, moj dobry znamy Olaf z Nemecka (majitel cachezone.de) ma poprosil, aby som tu spropagoval novy zaujimavy event v nemeckom Oberhofe, ktory bude 16. srpna. Toz to cinim, myslim, ze tie hry vyzeraju zaujimavo :).
To by nemuselo být špatný. Nové zážitky :p. Až se to bude blížit, mohli bychom udělat posádky a vyrazit. S němčinou nemám problém ;)… Vypada to opravdu zajimave! B)
no mě to googl maps vypočítal z Mělníka na 390 km – Přibližně 3 hodin, 54 minut, pokud by vyrážel mikrobus od někud ze středních čech, též bych se hlásil, snad si to té doby stihnu oběhat doklady
Osobní zkušenost z posledních 6 let - před cca 5 lety na kolech do Německa - průjezd na mávnutí (otevírali jsme pasy jen jednou - byli jsem tam 2x, takže 4x přejezd hranice a tohle byla šťára na pěší a cyklo pašeráky cigaret, takže nám jen prohmátli tašky na kolech jestli nejsou plné kartonů. Otevírali jsme pasy zbytečně - ani se do nich nekoukli). Minulý rok ještě před vstupem do Shengenu - 2x Chorvatsko, na všech 3 hranicích vždy jen mávali dál-dál, opět bez otevírání pasů. A po vstupu ? Letos Maďarsko (takže 2x2 hranice) a 1x Rakousko - minulý víkend. A celníci ? Co to je ? To se maže na chleba ? ;o) Celnice momentálně jen trochu přibržďují provoz, protože je tam značkou omezena rychlost. Samozřejmě - můžou udělat šťáru, ale obávám se, že přijdeš na to, že jsi v Německu až podle nápisů venku ;o)
Takže pokud neletíš letadlem (a ani tam by to s občankou neměl být problém) a nemáš ustřiženej roh na občance, tak je nahánění dalších dokladů asi trochu zbytečné.
S temi doklady to tak je. Jen bacha na svycarsko, tam neni shengen, zapomeli jsme na to cestou do italie a kdyz na otazku kam jedeme kolega rekl Napoli, ve stejnou chvili jako ja Milano, uz nas sacovali na drogy ;o) Jinak eventu bychom se radi ucastnili, bohuzel jsme ted den na svatbe. Skoda.
Jo ja bych se ucastnil ale jedinej problem je v tom ze sem jeste mladsiho data vyroby :D:D:D:D takze muzu jit pesky nebo jet na kole a nebo ject vlakem ale v pripade ze by se konaly odjezdy nakeho geoautobus tak se rad pridam :D:D:D
:o Úžasný, jak se přeměnila diskuze na to, jak získat doklady…
Kdo bude chtít jet, musí je mít prostě v pořádku. Času je zatím dost. Buď si nechat udělat PAS nebo prostě inovovat OP, aby platit pro Shengen. No ne??? Tak do toho!