Eventy - jednorazove vs. obnovovane

Jedna z otazek na Plzeneckem Geopotlachu byla: archivovat event po ukonceni, nebo ho jen disablovat a obnovit pred dalsim konanim? Slibil jsem, ze se poptam mezi ostatnimi reviewery, shrnuju odpovedi:

  • Obnovovany event je ok, pokud se jedna o pravidelna setkani na jednom miste - konkretni frekvence nepadla, jen nazor, ze dvakrat do roka je rozhodne prilis dlouha doba.
  • Podstatne je, aby kazda "inkarnace" opakovaneho eventu splnovala guidelines pro event caches, predevsim: event musi byt publikovan (tj. enablovan) 14 dni pred datem konani.
  • Tahle pravidla nejsou v guidelines a neni nutne pridavat je do nich.
U eventu splnujicich vyse uvedene podminky je na organizatorech, jestli je pojmou jako jednorazove nebo opakovane, prvni pristup pouziva treba Balkansabranje pro sve linecke UAGM, druhy Saman pro Geopivo. Vyhody a nevyhody maji oba:
  • opakovany event se da umistit na watchlist a kazdy, koho to zajima, je upozornen, ze se chysta setkani

  • jednorazovy event si po archivovani drzi svou historii, nezmizi jako “I like Chinese”, “Stalin”, “Water”, “Meat” editions geopiva

  • za kazdy jednorazovy event je bod (to byl jeden z duvodu, proc bylo Geopivo zavedeno jako opakovany event, ze by to byly body zadarmo - ale pri dnesni hustote cachi v Praze neni sest bodu rocne zas takova vyhra)

Kazdopadne se tesim na geopivo, at bude takove ci onake.

toz geopivo bude v polke brezna, uz ho pripravujem, bude to one eye edition :slight_smile:
ponecham tradiciu, bude to permanentny event pre rok 2006 t.j. 1 bod za cely rok, ak to ctenym geokolegom a geokolegyniam nebude vadit…

Permanentni rozhodne nevadi, ale nemel byt ted na rade “Carcassonne edition” ?

Děkuji za poptání se…