Uvítali by jste možnost evidovat jaké máte CWG, odkud a kdy jste je vzali, kam jste dali své …
Případně i s možností nahrání fotky?
To rozhodně ano. Už jsem na tohle téma komunikoval s "otci GWC", ale není čas. Dobrá by byla i možnost z takové evidence tisknout kartičky do alba s výše uvedenými údaji (myslím že dost lidí používá numismatické zakladače nebo listy do šanonu na sběratelské kartičky).
Jo,jo,taky souhlasím na 100% ![]()
Ano, uvítal, sám mám pro tento účel jen jednoduchou tabulku v Excelu. Mrzí mne, že mnoho cacherů vůbec do logu nepíše, že si vzali CWG, a pokud ano, tak nenapíší nick uvedený na CWG, takže je někdy trochu problém zjistit, kdo si jej z keše vzal. Zatím tedy své CWG eviduji, ale z blogů jiných cacherů vím, že už je to přestalo bavit, neboť mnoho svých CWG nedohledali.
Mimo téma (nereagujte): No a dle mého názoru je obecně škoda, že si CWG berou i cacheři, kteří neinvestovali do vlastního CWG (tedy nemění, jen berou). Ale to je na jiné téma a hlavně to není nic proti pravidlům CWG. To jen mám takový pocit, že bych neměl jen brát, ale také něco nechat pro ostatní - proto když z keše vezmu CWG, vložím tam naše.
Určitě bych taky evidenci uvítal. Sám si vedu seznam kam jsem své dal.
určitě..sám tedy patřím mezi ty který to přestalo bavit evidovat, ale pokud ten systém bude mít hlavu a patu a bude to jednoduchý..tak proč ne?
Taky bych uvítal kdyby by na CWG webu v seznamu byly uvedeny nicky i textově u coinu…je jich už tolik, že když něco hledám tak se to hledá blbě. U obrázků bohužel CTRL+F nefunguje:-(
Evidence bude super, ale pokud je domovská stránka neaktualizovaná, tak stejně bude asi problém.
Ti šikovnější, jako třeba Honzik&Pavlinka si naprogramovali vlastní trackovaci systém, holt kdo umi, umi.
Ale tak to by nebyl problém, ale ta lenost:-)
Já osobně nepovažuji za šťastný nápad evidovat centrálně nalezená CWG. Pokud to někdo chce vědět tak prosím, ale jen na úrovni svých osobních stránek. Takovéto rozštěpení evidence co vede mimo GC.com se mi moc nelíbí. Hledat stránku kde to mám zapsat a tam zase zkoumat jak mě moc neberou. Už takhle jich existuje celá řada a stojí to za zlámanou grešli.
Já osobně dávám CWG do keší, které se mi líbí nebo známým či kačerům co potkám u keše a dál se o jeho osud nestarám. Svůj úkol splnil/plní a někoho dalšího potěšil a o to mi jde.
Mně osobně by se líbilo, kdybych měl k dispozici seznam se všemi vydanými CWG a mohli si v něm označit, co už mám. A pak to podle toho taky mohl filtrovat a případně i prezentovat ostatním. Např. kamarádům, kteří sami CWG nesbírají, ale občas mi nějaké přinesou.
To už zní rozumněji. Kliknu, že mám a je to, pak by byla dobrá utilitka, která by vygenerovala nějakou statistiku pro profil.
jo, to by bylo fajn
Zkusím se domluvit s tvůrci CWG a zkusím napsat nějaké stránky v .PHP
Uvidíme, jestli se to ujme, nebo ne… i nějaké statistiky to může generovat. ![]()
Já to taky tak myslel. V podstatě katalog, ve kterém si můžu označit která kolečka mám, případně odkud jsem je vzal a kdy. No a taky kam jsem dal ty svoje. Taky pak budu moc presentovat svoji sbírku.
Rozhodně to plánuju jako čistě dobrovolnou evidenci pro ty kteří chtějí… , ne jako povinnost.
Možná že z toho půjde zjistit alespoň u některých CWG kam jsem je dal, jak dlouho tam byly a kdo si je vzal. Ale to záleží na tom kdo se do této evidence zapojí a jak bude důslednej.
Mám jen začátečnický dotaz a nechci kvůli tomu zakládat nové téma - GWC jsou sběratelská záležitost? Když ho tedy najdu v cahce, ta k ho mohu vyměnit za nějaký předmět a GWC si již nechat nebo opět vrátit někam jinam?
CWG , a ano, můžeš ho vyměnit jako cokoliv jiného a do další cache ho dávat nemusíš, resp. podle mnohých bys to ani dělat neměl.
Mě osobně by vůbec nevadila úprava pravidel v tom směru, CWG pouze za CWG…proč ne ? Směna ostatních kuriozit je na vlastním uvážení každého kačera Vili z Role
Původně jsem plánoval, že to napíšu v Javě, ale pokud budeš něco psát v PHP, tak jsem taky schopen přispět aspoň nějakými funkcemi. Já jsem plánoval seznam CWG, každý se může registrovat a zaškrtnout si které CWG už má. Určitě bych udělal stránku, kde se vypíšou jenom nicky, aby se dal udělat texťák a nahrát do telefonu, nebo prohlídnout v terénu. Další možný výstup bych udělal jako wap, kdyby o to ještě někdo stál. Jestli už na něčem pracuješ, tak dej vědět jak jsi na tom, nechci zbytečně dělat konkurenční projekt.
mrknete se sem k Mejstrum
moc se mi to libi! …
)