Evolve TouchTraxx + Palm Tungsten E2

Zdravim vsechny,
chtel bych se zeptat, jestli maste nekdo zkusenost s timto GPS modulem:
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=651&Shortcut=EVG-SGETTX

Chteli bychom ho spojit s Palm Tungsten E2- mozna casem prijde na radu i Treo 750.
Chtel bych se timto zepat na vas nazor (ci zkusenost) s timto modulem, popripade i na kombinaci tohoto modulu+ Palmu.

Popripade nas jeste zaujal tento tip- http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=EVG-SGESLRITX&Type=K&CategoryId=0
Ale budeme radi, pokud nam kdokoliv da nejakou radu- klidne i na uplne jiny typ…:slight_smile:

Dekujeme! :smiley:

Ahoj, mám druhý odkazovaný reciever (teda starší, stejně vypadající model bez podpory GC) a až na výjimky jsem spokojený. Používám ho v kombinaci s Palmem TX a nebo mobilem SE 320i. V přírodě bez problémů, ale v husté zástavbě háže někdy i o víc než 100m špatné lokace (stačí však před lovem kouknout na mapy.cz a jde to v pohodě ;o) )
Používám ho s palmem v kombinaci s GeoNiche a v mobilu s vynikajícím Handy Geocachingem.
Geoniche mě poslední dobou trochu zklamal.. nahromadilo se mi v něm něco přes 300 targetů a prográmek je značně nestabilní…

Pokud vybereš první možnost, byl bych moc rád, kdybys napsal sem, nebo mně přes profil své zkušenosti. Poohlížím se totiž také po nějakém recieveru s podporou GC…

Jeste se chci zepat- co sem koukal na recenze tohoto modelu (recenze napr.zde MobilMania.cz – O mobilech víme vše)
vsude psali ze je problem ze nepodporuje statickou navigaci- coz je pro geocaching dost spatne.

Myslite, ze tento model, kdyz je u nej plna podpora geocachingu uz je na tom lepe? http://kapesni-pc-pda.alza.cz/gps-evolve-itraxx-navigace-pres-bluetooth-32-kanalu-mt3-napajeni-solarni-230v-auto-adapter-d76392.htm

Problém byl přesně opačný… starší modely solárního Evolve právě určitou formu statické navigace měly, a to ještě takovou, která narozdíl od SIRF3 chipsetů nešla vypnout. S tím se pak cachuje a vůbec chodí dost blbě, ale někteří říkají, že to jde i tak.
Každopádně nové modely už jsou v pohodě, máme jeden doma, i při malých rychlostech naviguje dobře… "nezadrhává" se ani vzdálenost, ani šipka.

Diky za odpovedi…Nakonec jsme zvolili solarni modul, tak uvidime… :slight_smile:

Tak uz ho mame doma a moc spokojeni nejsme. :slight_smile:
Procital jsem forum a zjistil sem ze se to stava i jinym kolegum, ale ne u tohoto modulu-
Mame ho propojen s Palmem Treo 750- a temer se neda pomoci teto kombinace kesovat- vse reaguje jakoby zpozdene (napriklad kdyz jsme jeli v autobuse tak to ze zastvail poznala GPSka asi o 10 vterin pozdeji). Pri chuzi se nam stava to same- kdyz jdeme rovne, tak to celkem jde- ale nekam zabocit je dost narocny ukon… sipka reaguje hrozne zpozdene…
Nejaky napad, jak to vyresit? :slight_smile: Jako nav. program mame Beeline. Diky

Tak to ti bohužel nepomůžu. :frowning: Mně to fakt reaguje ihned. (v kombinaci s javovým telefonem a aplikací TrekBuddy a VlkGPS). S Beeline zkušenosti nemám, tak snad jestli tam není nějaké vtipné průměrovací nebo statické nastavení.

Ja mam take iTraxxe, a taky si nestezuju. Je spozdeny o standardni jednu sekundu (btw. evolve vydala i goTraxx, ktery updatuje pozici petkrat za sekundu, to ale mozna ten novy TouchTraxx taky, nezjistoval jsem to.).

Ted mne napadlo, nemas tam nejakou "proxynu", proste programek aby k jedne gps mohlo vic programu? Mozna by mohla byt chyba v tom.

Tak TouchTraxx reaguje taky 5x za sekundu. Zítra mi přijde poštou, tažke se pak pochlubim sem a forum. A napíšu, jak sem spokojenej..

Mám také druhý zmiňovaný model, ale také nějaký starší, s Palm Zire 72. Mám to již rok a moc si nestěžuji. Sice někdy mírně laguje a má zpoždění, ale již jsem si na to zvykl a nějaký ten geočich už naštěstí mám.

Jinak modul mám výbornou dobu výdrže na baterie (i když se mi také někdy stane že vyjdu na lov a zjistím že jej ani nezapnu. nj. moje blbost).

V Palm mám aplikaci GeoNiche a nestěžuji si. I když s rostoucím počtem skrýší uložených v PDA občas padá.

Mam solarni model od Evolve, jsem s tim maximalne spokojenej!
S TomTomem funguje 100% a s RichesseGPS take! Beeline jsem zkousel a moc mi nevyhovuje…
Aktualizace pozice je +/- 1x za vterinu, takze standart,..

Co se presnosti tyka, tak me vetsinou ke kesi privede driv nez meho kamarada TomaWolfa s novym Asusem A696… Jemu se to mota +/- 15metru a ja uz mirim ke skrysi…
M.

Nevím jestli se to úplně týká tohoto tématu, ale měl jsem právě těžkou zkušenost se zpožďováním navigace při kombinaci goTraxx, Nokia6021 , Handy Geocaching. Navigace fungovala naprosto nepoužitelně, to že jsem se pohnul tak zaregistrovaqla třeba až po 3 minutách. Potom jsem ten samý modul testnul na Sonyericsonu mojí přítekyně a naráz to bylo naprosto v pohodě. Možná ten pomalý telefon nezvládal takový tok informací o poloze, jinak nevím. Asi kupuju novej mobil :slight_smile: