Tento export a jeho popis je ke stažení zde.
…medwyne, tak tohle by byl super počin, já coby pouhý uživatel jsem zrovna dnes učinil pokus dostat do pda, resp. Iga8 nějaké cache, jsou tam, ale na tohle to nemá, v poznámce tam o kešce nic není, jen název a obtížnost, ale pro mě i tak veliký úspěch. Ale tady jsou bezva i ty typické ikonky…no tak pak už jenom dostat nějak do Iga tu potřebnou šipku:D a můžem vyrazit, ale to asi nehrozí, to je úplně jiné téma. Ještě kdybys pak napsal, jak tam dostat ty ikonky, zkoušel jsem to již trochu s jinými, ale zatím marně. Bezva ať se ti to vydaří…agilka
Balicek s ikonkama mam uz v podstate pripraveny. Jeste si hraju s myslenkou je trochu upravit - no ale uvidime. Zrejme budou k dispozici dvoje ruzne ikonky
Jakmile bude funkcni export, dam sem samozrejme i navod jak vse udelat.
Zatim prijimam navrhy na zmenu/vylepseni ![]()
iGO dle me neni prilis vhodne na navigovani primo ke kesce. Ale na priblizeni geovozidlem je idealni. Proto se take budou exportovat i waypointy jako parking a podobne ![]()
Problem je uz asi dva dny vyresen. Ted jen nejsem schopen najit cas a naladu napsat jednoduchy navod a publikovat to..
Udelal jsem i docela pekny export do Google Earth. Stay tuned ![]()
Hotovo, export je k dispozici.
Dikec. Makro je mi nanic používám GSAK, ale ikony jsou fajn B)
Dobrá práce. Funguje skvěle, vypadá skvěle, veliké poděkování (jen si musím opravit zmršený ikony v iGO od minula
). Pokud se povede upload, přikládám upravený skript pro GG2, který exportuje i hint (a naopak je o něco ošizen, aby bylo místo).
Příloha nefunguje, je to rozbitý
Takže když tak přes SZ.
Udelej si ucet na GeoGetim webu. Pak muzes svoje makra vystavovat rovnou tam, vcetne jejich popisu.
Export byl doplnen o stredniky na patricnych mistech tak, aby byl funkcni i v GG 2.0.18.
Mame tu novou verzi exportu. Tedy ani ne tak exportu, jako ikonek. Ke stazeni je zde a seznam zmen nasleduje:
==== 1.1 ====
- kompatibilni s iGO 8.3 (miniaturni zmena navodu)
- kompatibilni s VGA rozlisenim
- kompletne prepracovane ikony, pridane dalsi moznosti podkladu ikon (viz obrazky)
Dovolil jsem si udělat menší modifikaci.
Změny oproti původní verzi:
- zkrácení popisu, upřednostění hintu (iGO8 umí zobrazit jen děsně málo textu, kéž by tam šel celý listing)
- před cache se dává:
— ! pokud je cache dočasně nedostupná
— O pokud je to cache jejíž jste majitelé
— FI pokud máš cache finální souřadnice
— F pokud je už nalezená - volitelně je možné zapnout ať se Found cache separují do samostatné složky (ať se vám nepletou na mapě)
- volitelně lze zapnout ať se u keší s final wpt tento upřednosťnuje před výchozími souřadnicemi
- volitelně lze zakázat export waypointů
- optimalizován export, aby byl co nejkratší
http://www.atomsoft.cz/projekty/geocaching/geoget/kml.igo.zip
Konfigurační soubor bohužel nejde editovat přímo v Geogetu, buďto to autor opraví/doplní do nové verze nebo to budu muset vyřešit jinak
Ach ano, k nejakym rozsirenim jsem se chystal tez. Soustredil jsem se ale hlavne na ikonky pro VGA, ktere me ted palily.
Jsem rad, ze se v kodu bez problemu vyznaji i ostatni ![]()
Pokud sou souřadnice cache shodné se souřadnicemi prvni stage, nebo parkoviště, či jakéhokoliv waypointu, tak se místo ikonky keše zobrazí ikonka znázorňující "vše v kategorii"(takové ty tři žlutá kolečka na sobě). Waypointy by se od sebe museli celkem hodně posunout, aby se to zobrazilo korektně…
Jde to nějak ošetřit, či nějaký tip, jak se toho zbavit?
To Rufuc: Stačí kategorii waypointů vypnout ![]()
Dneska jsem spustil GE a napadlo mě, proč nezkusit využít funkci časové osy, kterou GE má. Doplnil jsem exportní makro, tak aby pro export do GE doplnovalo ke keším datum založení a zde je výsledek:
http://www.atomsoft.cz/projekty/geocaching/geoget/kml.igo.zip
Jde pomoci toho nádherně přehrát animaci, jak keše v ČR postupně přibývaly. Vypnětě si zobrazení waypointů, u těch jsem datum nedoplňoval.
No pravda, napsal sem to trošku blbě. já tím myslel pokud např. Multina ma hned u sebe startovni wpt, prvni stage a parkoviště,tak se mi tam zobrazí ty tři bublinky. TEDY POKUD SE PŘEKRÝVAJÍ TŘI POI JEDNÉ KATEGORIE ale utčitě to nijak makrem pořešit nende.oregon to vyřešil v novém firmware přidáním trlačítka
jdou nejak vypnout v iGO 8.3 POI body, ktery uz nepotrebuju? found kese.. nemyslim tim kategorii ale jednotlive POIka..treba presunout do jine kategorie kera uz neni na mape viditelna..
Nemuzes pohybovat POI mezi kategoriema.
Az mi zbyde cas, preprogramuju ten export na deleni do vice kategorii, mam to v planu. Ale pocitam tak asi v cervnu ![]()
Do te doby neni mozno vypnout nalezene. Vzhledem k tomu, ze ale v iGO stejne zadnou kesku za nalezenou neoznacis, nikdo ti nebrani pri exportovani do kml nalezene kesky nezahrnout.
myslel sem si to..dekuji za odpoved.. jinak pri exportu do kml mnou nalezene kese nezahrnuji..
Ahoj, potřebuji si do mobilu Omnia do IGo8 z PQ udělat body poi, tak abych je při cestě na motorce viděl, mohl zastavit a přepnout na GeoScouta a dohledat. Nemůžu nikde v GeoGetu najít kde a jak se to dělá, abych vygeneroval soubor s koncovkou poi. Díky za rady.