Docela mi vadí, že multikeší a mysterek, kde mám vyluštěny finální souřadnice, se mi na GPS zobrazují u keše originální souřadnice a finálku musím dohledávat složitě přes nesrozumitelný název waypointu.
Napsal jsem proto makro pro generování GPX formátu z GeoGet2, které u keší, jež mají definovaný Waypoint FINAL LOCATION, hodí do souřadnic keše souřadnice tohoto waypointu a naopak, originální souřadnice uloží jako waypoint. Mělo by to být použitelné na všechny GPS, které importují GPX formát (snad minimálně Garminy).
Pokud si budete chtít makro vyzkoušet, je k dispozici na http://uloz.to/1155353/gpxfin.gge.zip. Přiložený zip stačí rozbalit do adresáře geogetu, v okně pro export pak přibude další formát PocketQuery GPX (final as cache).
Uvítám připomínky. Buďte prosím shovívaví k čistotě kódu, je to už pár let, co jsem naposledy něco programoval. Ale i v tomto směru uvítám připomínky.
Shrnutí chování:
pokud keš nemá definovanou FINAL LOCATION, chová se jako standardní export
pokud keš má definovanou FINAL LOCATION, vloží do souřadnic keše souřadnice finálky a naopak, originální souřadnice uloží jako waypoint s kódem finálky v db Geogetu; na začátek názvu upravené keše je vložen dvoupísmenný kód finálky, aby bylo vidět, že s keší bylo manipulováno. Obvykle to jsou písmen FI.
pokud je FINAL LOCATION více než jedna, použije souřadnice první nalezené, k ostatním se chová jako standardním waypointům
do pole HINT je kromě hintu navíc přidán ještě obsah poznámky, kterou si v GG ke keši uložíte. Můžete si pak poznámku zobrazit přímo v terénu.
Otevřené body a problémy:
pokud je uloženo více finálek, chtěl bych každou uložit jako keš; narazil jsem ale na jedinečnost kódu keše, když jsem generoval umělý kód, tak se keš vůbec v Oregonu nezobrazila. Pokud znáte pravidla, které je nutno splnit k tomu, aby byl kód keše validní, dejte prosím vědět.
Super, ja se zatim nedokopal
Chapu to ale spravne ze moje poznamka bude spolecne s hintem takze bud si prectu i hint (ktery treba nechci) nebo nic? Neslo by to dat primo do listingu? Nebo treba jako prvni, falesny "log"?
Tim jedinecnym kodem myslis tag <name>, <groundspeak:cache id="XXX"> nebo guid parametr v <url> ?
A ty si nenecháváš zobrazovat hint pozpátku?! :o Poznámky bych u toho hintu nechal, naopak hint bych volitelně (?) přidal i na začátek listingu, pozpátku to fakt nevadí, vyzkoušeno B)
to harald.cz:
Ještě jsem nezkoušel, ale chystám se na to, každopádně diky za snahu, pokud by se ti do budoucna chtělo a uměl bys to, měl bych pár přání na export do Oregona. Sám jsem bohužel neviděl nikoho programovat ani přes rameno
[EDIT: Tak jsem tvůj export vyzkoušel a mě se ten koncept líbí , co bych ale změnil, je jméno toho původního bodu (nyní wpt), ten bych nechal normálně jak byl - není to přece finálka, takže předpona by měla zůstat GC … Co se týká té poznámky u nápovědy, tak tam máš problém - ten hint to bohužel pozpátku neotáčí, i když to mám v GG nastaveno]
Jinak co se týká mých přání na dobrý export:
vynechat alespoň některé, pro navigavi zbytečné, formátování textu
umožnit nějakou volbou (v plugins ??) způsob pojmenování keší - mně by asi nejvíc vyhovovalo "info název" (např. TS12 Budianka)
Rozdělení keší s dlouhým listingem (např. Budianka ) na několik keší s jednotlivými částmi listingu…
Je to tak… původně jsem to měl v listingu, ale u "ukecaných listingů" (např. většina Mel-Manovek) Oregon konec prostě ořízne. Teď mě napadá, že by to šlo dát na zažátek listingu.
Původně jsem to tak měl. Ale Oregon pak keš, která neměla kód začínající GC vůbec nezobrazil. Proto se taky mj. pídím po formátu kódu keše. Chtěl bych u původní nechat kód GC a nové vygenerovat vlastní.
Tahle přání ti musí vyplnit autoři GeoGetu. Nebo někdo, kdo umí pořádně programovat. Jak jsem psal, už jsem neprogramoval víc než 5 let a v Pascalu už skoro 15 let. Úpravu exportního makra jsem udělal by example podle makra dodávaného s GG + nastudováním syntaxxe Pascalu na netu. Ale tohle bohužel nedokážu.
nemohla by mi nějaká dobrá duše to makro poslat mailem, nebo ho vystavit jinam?Na ulož.to mi to hlásí, že sou obsazené sloty.VIP sice není vůbec drahý,ale já to nevyužiju,tak by se to makro zbytečně prodražilo