Jen takové upozornění pro uživatele GeoGetu: pokud změníte souřadnice final waypointu, který vytvořil autor keše, tak se při příštím stažení listingu přemažou těmi prázdnými.
Zrovna jsem přišel o jedny pracně vyluštěné souřadnice, a nikomu dalšímu bych to rozhodně nepřál ![]()
To je tim,z e mne nikdy nenapadlo upravovat jakykoliv importovany waypoint, protoze ten se preci kdykoliv muze prepatlat. ![]()
Ja si na to zakladam svuj vlastni waypoint. ![]()
Ale protoze jsem hodnej, od pristi verze by se nulovymi souradnicemi nic prepisovat nemelo.
Tak to bych byl taky pěkně naštvanej. Co nějaká obnova ze zálohy? No aspoň vím, proč jsme radši na GSAKu než na experimentálním projektu..
… jinak. Jak do GG ideálně naimportoat final waypoint z GSAKu? Potřebuji to pro cache mapu…
Ale no tak, Sobiku, uz zase zacinas?
U Geogetu vzdy platilo, ze co se importuje, tak se i prepatlava. To platilo vzdy, dokonce i v dobach, kdy bod bez souradnic vubec neslo importovat. Importovane a rucne vytvorene waypointy se od sebe lisi barvou. I na te cachemape se u GG1 importovane a rucne pridane waypointy odlisovaly ikonkou.
U GG2 jsem na zadost uzivatelu zacal importovat i waypointy bez souradnic, a holt takto to dopada, kdyz nekdo po mne chce vec, ktera se nedomyslela do vsech detailu. Takze chybicka se vloudila a uz je opravena.
Na Geogetu neni nic experimentalniho. jen se narazilo na chybicku v jedne z alfaverzi nove verze. nic vic. I tebn tvuj vychvalovany GSAK ma testovaci betaverze a nerikej mi, ze se v nich nikdy zadna chybicka neobjevila.
Takze bud fer! (Proc mam neodbytny pocit, ze jsem zrovna tobe odpoved v podobnem duchu uz psal mnohokrate?)
Tím se vysvětluje, že mi nějaké vyluštěné finálovky zmizely, naštěstí nejsem moc aktivní. Já bych omezil i přepisování ostatních waypointů, většinou si tam píšu poznámky. Nešlo by tam přidat nějaký flag NEPŘEPISOVAT?
Poznamky se ti neprepisi nikdy.
Cele je to postavene na tom, ze chci-li pridat svuj bod (treba mnou vylustene souradnice), tak si proste svuj bod PRIDAM, a ne ze edituji nejaky existujici.
… a dluzno dodat, ze veskery problem se tyka jen tech, kteri vylupuji data z webu. V PQ totiz ty waypointy s nulovymi souradnicemi nejak nejsou.
Jen bych upozornil, ze pak nefunguje filtr na finalove souradnice, resp. musim si vytvorit novy filtr na novy tag se zapsanymi finalovymi souradnicemi.
Neboj, nezačínám. GG sleduji tak nějak z povzdálí, jen mne zaujala ta cache mapa a do ní potřebuji importovat final body. Když to tady čtu, možná by neškodila napsat někam na GG web jak pracovat s vyluštěnejma mysterkama atd.. Někde se tady o tom už psalo, ale asi málo. Mrzelo by mne, kdyby si vyluštil mysterku, zapsal souřadnice a pak mi je to PQ přepsalo.
Jenže mám nějak dojem, že GG dává návod na to jak "vylupovat" data z webu bez PQ a tudíž by na to mělo být pamatováno ![]()
Ten systém z GSAKu se mi zdá ideální. Ve chvíli, kdy edituji final souřadnice, tak se mi automaticky vytváří nový waypoint "final" a tím pádem nemůže dojít k nějakému přepsání či vynulování…
Vtip je v tom, ze tohle se ti prave nikdy stat nemohlo!
Coz je presne system, ktery pouziva od sameho zacatku Geoget. Ba co hur pro tebe, Geoget to takhle delal uz v dobe, kdy neco takoveho GSAK jeste vubec neumel a resilo se to tam jen prepisovanim a zamykanim samotnych vychozich souradnic kesky. B)
V Geogetu se postupuje ciste logicky… mam kesku a chci ji pridat bod s finalnimi souradnicemi. Co udelam? Zvolim pridat bod, a formular uz mam prednastaveny pro zalozeni bodu finalnich souradnic. Ve vetsine pripadu tak jen vyplnim souradnice a dam OK. Hotovka, zadna zaludnost.
Problem tkvi v kombinaci dvou veci… jednak importu dat pochazejicich z webu (Skrysotlac, GeoJarry a spol.), a druhak v tom, ze nekteri owneri davaji finalovy waypoint viditelny ale s utajenymi souradnicemi. Takovy bod pak mel po importu prazdne souradnice a zapomnel jsem tam hlidat (jako u spousty jinych parametru hlidam!), aby se mi to v jednom z mnoha importnich rutin temi prazdnymi souradnicemi neprepisovalo. Uz je to opravene, takze problem uz neexistuje.
Tak co resis? Ze tohle by se s GSAK stat nemohlo? Ano, nemohlo, to mas pravdu. Jak pravi porekadlo, kdo nic nedela, nic nepokazi. ![]()
Nojo, jenže zrovna bod FINAL má speciální význam a prostě se jinak jmenovat nemůže ![]()
Takže pokud nahrávaný soubor obsahuje bod FINAL taky a má tam vyplněné N0 E0, tak by to přepisovat nemělo.
Ale já mám souřadnice i v poznámkách, zpravidla včetně postupu.
Tak pozor, motas tu dve ruzne veci:
-
U GG1 ma skutecne nazev FINAL zvlastni vyznam, ale GG1 body s prazdnymi souradnicemi ignoruje, takze zadny problem neexistuje.
-
U GG2 se finalni waypoint muze jmenovat naprosto libovolne, jeho specielni vyznam je dan az typem waypointu, ne vsak jeho nazvem. Tady se to za urcitych okolnosti prepsalo, coz byla chyba a je uz opravena.
Tak co porad resite? :o
No, čekáme na tohle vysvětlení ![]()
Takže stačí pojmenovávat body CÍL a dát typ bodu FINAL a hledání na final projde dobře a žádné komplikace ani nemohou nastat. Je to tak?
Ano, u GG2 se finalni waypoint poznava jen podle nastaveneho typu waypointu.
Pri upgradu databaze z GG1 se ten typ i sam nastavil. ![]()
Fajn, mám vyexportovaný gpx/loc soubor s final souřadnicema vyluštěných mysterek atd. Jak je naimportovat tak, aby se automaticky přidaly jako Final? Nebo je musím všechny přidat ručně? Díky za pomoc.
Waypointy s finalnimi souradnicemi musi byt v GPX jako ‘waypoint’ typu ‘final location’. Proste stejne, jako je to v originalnim PQ!
No vidíš a stačilo by tak málo.. v importu dát volbu if exist, import as new waypoint or final location a je to.. Třeba by to bylo další malé plus pro přechod z jiných konkurenčních programů pod GG.