Ahoj, mám tu takový problém a prosím o radu. Při nahrátí GPX souboru do GPS (Garmin mobileXT) se waipointy sice načtou, ale špatně. V podstatě se naimportují pouze na "celé" souřadnice. Dlouho jsem zkoumal čím by to mohlo být a nakonec jsem přišel na to, že problém je v desetiné čárce/tečce v souřadnicích. Soubor je vygenerovaný s čárkami, já potřebuju s tečkami (nebo naopak..).
Nevíte co by mohlo vyřešit tento problém - nějaký jednoduchý prográmek co to změní přímo v GPX souboru ? Ručně je to celkem pakárna… Různých konvertorů jsem vyzkoušel taky spoustu, bohužel, čárku s tečkou neprohodil žádný
Neřešil jsem to též někdo, nebo nevíte jak na to ?
Tak mnohokrát děkuji JarMarovi, já se picnu, ono to fakt funguje
Teda, pravda, nejdřív se nedělo nic, ale poté co jsem upravil hlavičku v překonvertovaném soboru, tak to naskákalo do GPS jako po másle a už mám ikonky v mapě tam kde mají být
Problém je, že GPSka s ohledem na národní zvyklosti očekává patrně v souboru odělovací znak desetinou čárku, nikoliv tečku, tedy z tečky, která je ve std. souboru GPX z gc.com jsem udělal čárku a fachá to…
Už se moc těším, až si konečně doposud neodlovené kešule zadám jako průjezdní body do trasy, nechám počítat a pak se navigovat nejlepší cestou Navíc to mám pořád u sebe v mobilku Teď už snad jen schází aktualizace online ! :-)))
Mam Garmina XT verzi 4.20 a mam stejny problem. Kdyz jsem v testovacim GPX souboru prepsal tecky na carky, tak jsou souradnice OK. Diky za radu!
Doufam, ze v nove verzi 5.0 je tento bug odstranen.