Ahoj, chtěl bych se jen některého z reviewerů (i vás ostatních) zeptat, jaký máte názor na to, že někdo najde kešku ještě před tím, než ni reviewer zveřejní? To, že tradiční keška, která obsahuje TB nebo GC, lze nalézt ještě před zveřejněním, je možné. Nemusíte mít žádné info od majitele či reviewera, stačí jen trochu práce. Měl by tedy takový hračička, který kešku vypátrá, počkat na zveřejnění, nebo je to OK? Podle mě by počkat měl, pokud nepočká, tak je to skoro na smazání jeho logu.
Díky za odpověď
Často se to asi nestává, ale když se to stane, je to nález jako každý jiný, navíc FTF :-D. Zalogování proběhne pochopitelně až po publikaci keše, ale v terénu našel prostě jako první.. ne ?
Myslim, ze kdyz nekdo najde, tak je to pravoplatny nalez. Ja sam jsem behem sveho cachovani nasel omylem tri cache, z toho jedno FTF. Pak je obcas problem zjistit, jakou cache jsem vlastne nasel. Takze pokud hledac nema informace primo od autora, nebo od nekoho jineho a najde diky nahode nebo sve pile, tak to je nalez a log bych nemazal, ale spis bych pochvalil hledace.
No ale ono to není vůbec omylem, ale záměrně. Dá to prý trochu práce, ale podle TB a GC do keše vložených to jde najít. Jak, to nevím a nepřijde mi to moc fér. Na této [cache]GC1C82J[/cache] kešce se to tak stalo. Pro mě ponaučení - až budu zveřejňovat novou keš, TB a GC tam vložím až po publikaci.
Aha, no to je fakt, ze system to umoznuje, sam jsem takhle lovil jednu PM cache a jde to. A to jsem stale BM. Ani jsem netusil, ze stejny system lze pouzit i na GC/TB. Ale presto to je nalez jako kazdy jinny, jen trochu pracnejsi.
Řekl bych, že jediný, kdo se cítí ukřivděn, jsou lovci FTF a to určitě není důvod ke smazání logu.
Něco jiného je, když keš odloví beta-tester ještě předtím, než šla do schválení a zaloguje jí, tam se určitě o FTF nejedná. Nicméně i tenhle odlov je legální bodík za nalezenou kešku !!!
Mně to přijde jako docela vtipnej fígl. :)
Navíc se musí asi sejít pár náhod a taky trocha práce, aby se to povedlo, takže bych se ani moc nebál, že se z toho stane nový fenomén ftf lovu.
Když jsem zakládal před třemi týdny svou první keš, tak tohle mi taky vrtalo hlavou - jestli jde vypátrat keš podle vloženého TB nebo GC před zveřejněním. Pro jistotu jsem čekal na publikaci (naštěstí to nebylo o půlnoci, kdy mi pípla SMSka na mobil) a GC hned pak vložil ;).
Nezveřejněná keška jde vypátrat pomocí GC/TB vložených ještě před zveřejněním, ale nemělo by se to, kromě jiného to tuším dělá paseku v počítání vzdáleností, které urazí… Určitě takový nález je platný a tedy se počítá. Je to pak už jen o tom, jaký je daný nálezce gentleman a zapíše si FTF nebo ne.. proč by to ale jinak dělal…
Nedá mi to, abych nezareagoval. Ten FTFBP jsem logoval já. Bral jsem to jen jako ukázku určitého hackingu :D, kterého je v podstatě schopen každý - žádné nadstandardní informace jsem neměl. Všichni kamarádi, s kterými jsme to rozebírali, to brali s humorem a nadhledem (copak nám dají za FTF lepší plat v práci, abysme se kvůli tomu hádali??), jen nějaký bishi, kterého ani neznám, to nepochopil.
Jinak musím řící, že to hledání bylo docela obtížné, neboť nelze získat úplně přesné souřadnice a samozřejmě ani listing a tedy ani hint.
Akorát předpokládám, že u TB/GC se ukazují výchozí souřadnice nepublikované kešky a není vidět, co je to za typ. Takže se klidně může stát, že FTFBP se žene na místo, hodinu hledá, nenajde a po publikaci se dozví, že byl jen na stage 1
Nedá mi to, abych nereagovala. Je mi jasné, že s tím byla určitě velká práce a když ti to za ni stojí, proč ne. Já dávám přednost sytému - publikace - píp SMS (pokud mám kliku, jelikož teď nějak služby stávkují )- a jedu. A navíc já se moc za FTF nehoním. A protože vím, že jsi všeho schopen :D, ber to vše s nadsázkou. Já vložím své TB a GC do mé, dá-li geopánbu, nové kešky až po zveřejnění. Jo a už se těším na geopivo, doufám, že mě tam za tu kritiku nekousneš:D
No to je velmi rozumné.
Případy stylu, seberu jako jakousi "návnadu" trackables ze širokého a dalekého okolí a vrazím je do své nové nepublikované cache se objevují čím dál tím častěji a můžeme se uprosit, že to není dobrý nápad a psát si co chceme. Pokud je cache v pořádku a korektně ukrytá, tak se zase nic tak strašného neděje, (FTFkaři, kterým díky sledování trackables vyfoukl někdo první zápis do logbooku, mi tento názor prosím odpustí), ale pokud si tím autor vynucuje publikaci své, mírně řečeno, nepovedené cache, nebo vyrobí totálně nepublikovatelný paskvil, či s opravou chyb nebo kolizí čeká půl roku, je to dle mého mnohem věší problém a to nemluvím ani o tom, že to občas napoprvé s důkladností úkrytu neodhadne a cache mu ukradnou ještě dříve než třeba stačí na naše doporučení nějak zareagovat a cache zmizí ještě před publikací… pokud je plná trackables, tak jejich majitelé mohou jen zamáčknout slzu a pomyslet si něco o lamách. To samé si musí myslet pokud zakladatel zadá špatné souřadnice cache viz.vlakno o utopených cache v Atlantiku a vloží do ní trackables neb kalkulace vzdálenosti cestovatelů zacne ukazovat nesmysly a musí se to pak pres nas vracet nazpet a korigovat…
Prosím, do cache pred publikací trackables virtuálně nevkládejte a když už fyzicky, tak né hned třeba deset (jako "návnada" dnes stačí už samotný fakt nové cache, nebo i třeba propracovaný listing) … pokud máte tuto neodolatelnou touhu svou novou ještě nepublikovanou cache nacpat trackables, tak prosím alespoň dohlédněte na to, aby byla založena dle pravidel, bez kolizí a dobře ukrytá.
Na souřadnice TB/GC ještě před publikací kešky jsem se už taky nachytal, obzvlášť když se jedná o mysterku či mutlitnu, můžete si oči vykoukat a nic, nebo naopak u tradicionálky, keška ještě nemusí být na místě…, navíc pravděpodobnost že odchytíte TB/GC právě ve správný čas je hodně malá, spíš o tom má přehled z první ruky jen vlastník TB/GC, a tak mu tu "výhodu" přejme.
Dá se taky zjistit pozice ještě nepublikované keše, kde není žádný GC nebo TB ??? Dneska mi to celkem skazilo zážitek, že jsem našel keš, která byla
26.10. - založená(umístěná)
28.10. - nalezená jako FTF
1.11. - publikovaná a objevená mnou.
Nikde žádný trackables, nic. Nejsem tedy FTFkař, jak jste psali minule, ale trochu mi to rozesmtnilo, že jsem okolním rychlíkům sice vyfouknul FTF, ale že je možný najití přes publikováním.
Mohla být zveřejněná i v nějaké parazitní hře - opencaching apod., kde se nečeká na publikaci, takže její souřadnice vidí daní uživatelé dřív…
Jiné vysvětlení mě nenapadá