Bude dost odolný - několik pádů - dokonce i za jízdy z kola (to byla pěkná blbost - měl jsem ho v mapníku a on se otevřel, padlo to displejem dolů na kameny a jen se škrábla ochranná folie a vyskočila karta - je to už dost dlouho a nijak se to na něm nepodepsalo
Citlivost velmi slušná (některé kusy se ale údajně synchronizovaly na GPS déle), ale to je jen JPP
VGA displej je super - mapy jemnější, webové stránky přehlednější
Vyšší rychlost procesoru (přes 620 Mhz není k zahození). Takový film v plném rozlišení 640x480 je bez chyby.
Má to USB host, takže se na to dá přímo připojit třeba USB klávesnice, myš, nebo i fleška nebo HDD v rámečku (to je vyloženě bomba)
Nedostatky:
Horší kompatibilita wifi (ne na vše se to připojí bez potřeby "lehce" překonfigurovat AP)
Dodaná napájecí redukce je strašná (je to přímý konektor s integrovaným druhým konektorem, je to dlouhý a po připojení napáječe ještě delší, trčí to až nevím kam a za jízdy na kole to překáží a při drncání může i vyskočit - doporučuju koupit jinou redukci s kablíkem - s tou už problémy nejsou, netrčí, nevyskakuje - vyzkoušeno ve vlastním držáku na kole. (http://www.wagnerovi.cz/view.php?cisloclanku=2008050001)
Výdrž baterie není ideální (pár hodin podle zatížení) - to je daň z rychlejšího procesoru a VGA, ale je to řešitelné - používám dodanou nabíječku do auta a gelový 12V 2Ah článek - s tím se dá jezdit celý den a ještě zbude.
Až na ty pády, podobné zkušenosti jako JaVla.
Na GC jej používám jen jako doplněk. TT k dopravě autem, GPX sonar na listingy, OZI k orientaci v mapě.
Poté co má OZI i šipku je tato kombinace více než dostatečná ke GC. Jediné co mi brání používat jen PDA je výdrž baterií, na celodenní výlet na kole se zapnutou GPS to není.
Takže jej mám jen jako podporu k Trávníčkovi.
Můžeš prosím blíže specifikovat tu jinou redukci, také mám mírné psychické potíže s dodaným monstrem.
Přístroj též používám, zejména kvůli offline listingům. Jednou, když mi zdechla externí gps k mobilu, se mi tím podařilo dokonce najít i kešku. S dobrým SW bych neviděl problém tento přístroj na hledání běžně používat. Jen se mi zdá, že pomalu nabíhají družice. Ale jak jsem četl různé diskuse, je to tak asi normální. No a samozřejmě se v paměti nalézají i nějaké filmy.
[color=maroon]A pokud by se našel někdo z Prahy, s kým bych mohl někde v hospodě probrat různé mně neznámé HW a SW finesy tohoto přístroje, byl bych rád.[/color]
Jasně. Koupil jsem: http://www.palmpc.cz/loox-4xx-7xx-napajeci-redukce/
Za hubičku zrovna není, ale ta úleva ;o)))
Jinak u redukce sice uvádějí, že je pro 4xx a 7xx, ale je i pro n560 - potvrzeno v obchodě i následně v praktickém provozu.
Kešky hledáme jen s tímto PDA, protože jinou GPS nemáme a nikdy to nebyl problém - zatím vede Beeline (už je koupenej protože se na dohledávání osvědčil), iGO (koupená celá evropa spolu s PDA). Softy na rastrové mapy porůznu zkoušíme, ale ještě nejsme rozhodnuti, který je pro nás nejlepší a komu patří za něj zaplatit.
Rychlost nabíhání družic závisí na tom, jak dlouho je to od posledního použití GPS - pokud je to déle, nebo je člověk v pohybu, trvá to i pár minut. Jinak je to během pár desítek vteřin, ale to je snad normální.
Jiak používám také výhradně tuto "GPSku" pro hledání kešek. Má to jednu nespornou výhodu. Pda mám vždy u sebe (používám ho i k práci a dalším věcem), takže není problém kdykoli jít do akce :).
Rychlost super (i s WM6), s velkou kartou se tam vejde i spousta map (i když 13GB archiv ortofo map asi ne :D), spolehlivost výborná, GPS rychlost po počátečním ladění taky bez problémů (do 30s, při dlouhém nepoužívání GPS (to se moc nestává ;)) tak kolem 1min.). Kvalita signálu super.
Co se týká SW, ustálil jsem se na TT pro navigaci autem na místo akce a Ozi pro dohledání. Jen se pořád nemůžu dokopat k listingům v PDA, takže druhé potřebné zařízení je pro mě mobil s Handym (HG). No stejně většinou flákám domácí přípravu, takže by to tak dopadlo.
Jediný nedostatek - baterie. S autem je to v pohodě, tam se pěkně dobije, na kole je to už horší, ale externí baterka to jistí B)
Takže výseldek. I když cena přístroje je pořád vysoká, jedná se podle mě o špičku mezi PDA (na to jak dlouho je na trhu, klobouk dolů). Pokud ti nejde jen o kešky a PDA využiješ i jinak, nebudou to určotě vyhozené peníze.
Záložní baterii jsem myslel dopslova baterku od ACP. A tu není problém dobít. Jinak externí dobíječku na baterky z PDA jsem ještě neviděl, ale nápad by to nebyl špatný.
Není problém, budu i v pondělí na geopivu. Já mám taky N560, používám jej ale spíše na navigaci v autě (dříve TT, dnes Smartmapy), mimo auta taky Smartmapy, do kterých si pomocí utilitky umím vyexportovat keše a waypionty z GPX souboru z GG, takže v mapě vidím kde jsou keše a stage a waipointy v celé ČR, no a pak mám tohle PDA pro offline listingy. Jako navigaci ke keším to moc nepoužívám, ale nouzově jsem to taky použil. Jediný problém je již zmiňovaná výdrž, nouzově to řeším externí baterií s konektorem do redukce dodávané jako součást síťové nabíječky. Ideální to není, ale lepší než nic. A další problém u mne je s internetem, někdy mi spojení v terénu jde, jindy ne a ne a ne.
V Praze nemám problém se s kýmkoliv sejít a prodebatovat to.