Jak je to s datovým kabelem k Legendu? Na netu jsem našel, že někdy je součástí balení a někdy není (v setu od MF). Dá se někde koupit případně sólo? Poradíte když tak kde nejlevněji? Taky jsem koukal, že ten kabel je "serial" a v compu už snad serial port ani nemám, ale zahlédl jsem taky někde na netu USB kabel. Fungoval by s tím Legendem od MF?
Ahoj, orig. kabel gpscentrum | prodejny chytrých hodinek a GPS navigací Garmin a TomTom, redukce na usb http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24026.
Mam Legenda taky od MF, a v kompu COM port, takže bez problémů.
S tou redukcí nemám zkušenost, ale mělo by to chodit bez problémů.
Snad se ozve někdo kdo to tak má. Jinak už se to na foru myslím řešilo.
EDIT: tady http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=9&thread_id=4801
gm
Redukci USB/serial používám s Legendem zcela bez problémů. Není to sice ta kterou uvádí geomarfi, ale nepředpokládal bych nějaké problémy - měl jsem možnost otestovat již 3 různé USB/serial redukce a všechny šlapaly dobře.
(jenom taková praktická zkušenost - doporučuji vybrat redukci která má tlustý kabel - o první redukci jsem přišel tak, že mi tenký kablík porokouslo kotě…)
Díky za rady, pro kabel si jedu dneska a redukci snad taky seženu. Junior už má radost z nové GPSky
a tak to má být
Tamtéž prodávají i samotný konektor. Neni to o tolik výhodné (kabel 350, konektor 220 nebo tak neco; + cena usb to serial), ale pokud by vadil konektor navic, tak ho lze z toho usb to serial odriznout a pricvaknout tam primo tenhle konektor.
Pokud by nekdo uvazoval o vyrobe vlastniho kabelu, tak canon9 s krytem podle mne vyjde okolo 50kc. (70kc za to, ze si to clovek nemusi delat doma na kolene uz neni tolik, pokud je to jednou.)