Malicky dotaz pro majitele techto pristroju (nebo mozna vsech eTrexu?). Pred casem jsem presel na Legenda, po asi dvou ci trech mesicich pouzivani ale uz zlobi - ‘joystick’ jakoby ztracel citlivost, nekdy na pohyb ci zmacknuti zapomene reagovat, musim pohyb opakovat durazneji. Pred par dny uz uplne definitivne prestal reagovat na pohyb nahoru, v menu nebo v mape proste nahoru nevyjedu, at s nim lomcuji sebevic. Neptam se na radu co s tim, samozrejme ze mileho Legenda balim a nesu k prodejci reklamovat - jen tak pro zajimavost se ale zeptam - mel jste nekdo stejny ci podobny problem? Zajima me, jestli je to porucha ojedinela a trefil jsem spatny kousek, nebo jestli to treba neni obecna slabina tohoto modelu atd.
/ A kdyz uz jsem v tom - rikam si, pokud reklamace rekneme skonci vymenou pristroje, vyvstal by problem co s TOPO mapou, ktera je nestastne registrovana a odemcena prave pro jeden jediny konkretni pristroj. Takovy problem uz nekdo z ctene ‘forove’ verejnosti resil?
Mam Legenda uz dva roky a joystick funguje porad stejne. Nechovam se k nemu jako v bavlnce, sice je v pouzdre, ale cestuje volne pohozeny v batohu, v kapse, na palubce, na stredove konzoli (z palubky pada v zatackach, potvora).
Ano mel jsem podobny problem, Joystick nereagoval do strany nabo jen po velmi duraznem nahnuti, tak jsem vzal pristroj a vecer dobehl do Picodasu a tam mi ho vymenili a prepsali licenci pro TOPO 50 CZ na novy pristroj a zas jsem mohl hned fungovat. TOPO 50 i Vistu jsem kupoval u Picodasu.
Mel sem Legenda do jara, prodal jsem ho kamaradovi. Ted se mu pry stava ze obcas nefunguji dva smery na joysticku a pomuze jen off-on. Nejhorsi je, ze je to obcas a aby to mohl reklamovat, tak k Picodasu musi zrovna hned kdyz to nejde a doufat ze nedojdou baterky, aby jim to mohl ukazat. Ja se v Picodasu ptal co s tim. Nerekli primo ze se to u joystcku stava, ale vyznelo to tak. Pry preletovavaji kontakty, nejspis studenak.
Jinak s mapou by nemel byt problem. Kdyz jsem menil pristroj ja, tak mi na R10 bez problemu hned vygeneroval nove cislo. Chtel jen cislo mapy.
…pokud reklamace rekneme skonci vymenou pristroje, vyvstal by problem co s TOPO mapou, ktera je nestastne registrovana a odemcena prave pro jeden jediny konkretni pristroj. Takovy problem uz nekdo z ctene ‘forove’ verejnosti resil?..
Já jsem měl stejnej problém (nechodil nejlépe joystick a navíc vobčas [v horku] neúnosně ztmavnul display) a bylo to vyřešeno v pohodě - mám novej stroj a Picodas (reklamace šla stejně přes něj) dodal obratem novej klíč k nainstalovanej TOPO50 (stejným postupem jako u nově zakoupené) na základě reklamačního protokolu, že je přístroj vyměněný a původní měl mapu řádně nainstalovánu.
Tak na tuto situaci jsem se dotazoval na Picodasu hned pri registraci. Cituji odpoved:
“v takovem pripade jsme samozrejme schopni bezplatne zajistit registraci na novy pristroj”
A podle predeslych prispevku to funguje.
Mě se občas stává to samé. Někdy mi joystick neběhá dolů, ale po proklepání se často chytne a je v pohodě. Ale obávám se, že mě také časem čeká návštěva Picodasu (otázkou je, zda návštěva bude reklamační/servisní nebo pro nový přístroj
Mno ja zatim uvidim , jak se to vyvine… stavajici stav joysticku je zatim uspokojivy, ale pokud se to zhorsi, tak me nejspis reklamacka nemine. … bohuzel to budu asi mit tezsi, bo jsem kupoval v alzasoftu …
Mozna bych mel jeste konstatovat, ze jsem s pristrojem nikde netrisknul, nespadl mi ap. Vozim ho volne v kapsach batohu atd, ale nikdy ho nedavam vedle protivnych veci jako jsou klice, nuz atp. … cili mechanicke poskozeni vylucuji.
Mame Etrex Vista sest let, a joystick nefungoval jak by mel od prvniho dne (protoze jsme ho kupovali v USA nebyla mozna reklamace), takze sest let jsme meli diru v palci, a poslednich par mesicu mackali cim se dalo (kaminky, neorezana tuzka atd.) Pred mesicem se nam uloupl gumovy potah, a zbyl nam tam jen tvrdy plastovy cudlik, takze Vista jde do penze (nebo spise do vitriny:), a dneska ocekavame prichod Garmina GPS 60CSx..