Garmin Oregon firmware 2.70

Changes made from version 2.60 to 2.70:

  • Added support for Garmin GB Discoverer maps
  • Added ability to view marine chart notes for marine points
  • Added ability to change the date for the tide and currents charts
  • Added a display option in the setup menu to save battery power
  • Fixed shutdown that can occur when you enter coordinates in demo mode
  • Fixed a potential shutdown that can occur when panning the map that is showing satellite imagery
  • Improved GPS accuracy when using WAAS

Alternativni preklad: http://opengtt.nomi.cz/release/30/Garmin_Oregon/Czech.gtt

tak vidim ,ze tento upgrade klidne vynecham… uz jsem takhle jeden vynechal a ziju :p;)

Uz by konecne mohli vydat nejak upgrade, kterej bude mit nejake uzitecne funkce a ne jen zaplaty na predchozi zaplaty :@

Ale to by pak vlastne nemohli vydavat dalsi zaplaty, ze jo ? :smiley:

hmmm soudruzi z Garminu uz jsou zrejme presvedceni, ze FW je dokonaly a zbytecnosti jako rolovani v listingu sipkou nebo vlastni kategorie POI nejsou treba.
Jdu to zkusit nahodit, docela me zajima ten usporny rezim baterii.
Podle Home - GPS FIX by to mozna mohlo resit i problem v FW 2.60 s ukladanim tracklogu odle nastaveni profilu.

Ten minuly update mel vyhodu minimalne v moznosti navigovat na souradnice a upravenem a prehlednejsim editovani souradnic treba u waypointu.

ten s tim navigovanim na coordinates , ten mam … to byl krok kupredu , tato funkce je perfektni

Já bych s upradem počkal. Není to sice důležitá funkce, ale 3D view prý má problémy cokoliv zobrazit a lidi hlasili i problem s vykreslenim nadmořský výšky… Možná se dočkáme nějaký rychlý opravy v nasledujících dnech/hodinách .. Toto je nedodělek..

3D view nepouzivam, prijde mi to k nicemu. Ale po ugradu na 2.70 tam ta rozmazana hnusna 3Dmapa je :slight_smile: . S vykreslovanim nadmorske vysky nevim co by bylo za problem.

Hmm.. Jen že o něčem takovém povídali na fóru. Počkám až se soudruzi v USA proberou a ještě jednou si to retestnou. Přeci jenom je tam ještě noc a "ráno moudřejší večera" :slight_smile:

Tak to ja ho tam vrazil hned - a jsem spokojen :stuck_out_tongue:

verze 2.60 mi odstranila to hrozny padani po nahravani kesek, ale zase prinesla chybu s nepamatovanim nastaveni profilu, ktere se tim de facto staly nepouzitelne. Ted uz to funguje presne tak, jak ma, 3D nepouzivam a jsem fakt happy!

A je tom 3D nejakej trabl nebo neni ? Mně osobně je taky ukradený, ale výškoměr by mě mrzel, kdyby nešlapal dobře..

Zajímalo by mne co znamenají ty položky skoro na konci překladu…:wink: "Photo Quality", "Photo Resolution", "Photo Geotagging", …, a další. Současný FW to nikde nevyužívá, nevíš k čemu to bude ?

ahoj,

delam to tak, ze vzdycky vykucham firmware o anglickej preklad - je tam primo hard-coded. Tim ziskam seznam vsech tagu co firmware obsahuje vcetne anglickeho textu. Dosti casto se stava, ze se objevuji a zase ruzne mizi spousty tagu, ktere nakonec nedavaji dalsi smysl. Neco podobneho tam delali uz ve verzi 2.5 (cca) a jak vidis tak zatim nic :). Vzdycky to mergnu do ceskeho prekladu (a i tech ostatnich v ramci OpenGTT) ale doted je tam desitky neprelozenych veci, ktere proste nikde nejsou.

Bugy ve verzi 2.70
Updated 12/8: New bug: 3D View does not work.

Updated 12/9: New bug: Relief shading always defaults to “Do not Show” even if set to “Show if Available” after power cycling

Updated 12/9: Some reported issues with the altimeter page not displaying data, although make sure the Track Log is set to one of the “Record” modes.

Ja pridam, ze se mi uz nekolikrat stalo, ze se Oregon sam vypnul pri prechodu z profilu Auto na geocaching.

To jsou fakt soudruzi, jednu chybu opravi a dalsich 10 pridelaji.:@

Jedna nová funkce která se objevila a mě se docela líbí je battery save.I když nevím jak praktické to bude např.při navigování v autě.

Potvrzuji výše napsané. Včera v noci mě to pěkně trápilo. Skoro při každém přepnutí. Zajímavý, že jenom mezi těmito dvěma a jenom z auta na geo. Když jsem přepnul z auta na jiný profil a až pak na geocaching, nestalo se to. Jo a ještě to mělo snahu vnutit mi defaultní pozadí u profilů.

To jsem včera taky zkoušel. Jakmile se nic neděje, zhasne displej, ale rozsvítí se před nějakou akcí (odbočení, dojezd do cíle) nebo při upozornění na bod. Ale měl jsem to při navigaci na baterie jen kousíček, obvykle tam strkám v autě napájení a na to to samozřejmě nedělá. Chtělo by to delší zkušenosti.

Chvili mi to neslo prepnout zpet na geocaching profil, az po prepnuti do anglictiny to slo, nevim jestli je to nahoda nebo nejaky bug v cestine. Uvidim, jak se bude chovat dal.

Funkce battery save je dobra, funguje na profily, takze ted mam nastaveno zapnuto na profil geocaching a vypnuto na profil automobil.

Díky za odpověď ! Uvidíme, třeba se ještě od Garminu dočkáme nějakého překvapení B)

Můžete někdo prověřit, že se dostanete do kalibrace kompasu po delším stisku směrové růžice? Ve 2.60 to fungovalo, ale teď mi to nefunguje a musím kalibrovat přes nástroje.

Ahoj,tak jsem vyzkoušel kalibraci kompasu dlouhým stiskem směrovky a mě to funguje naprosto bez problémů jako s 2.60.